3 - dňový kurz skialpinizmu s prechodom Nízkymi Tatrami
6x kúpené

Adrenalín, malebná príroda a magický výhľad!

Ak patríte medzi milovníkov lyžovania a zimnej prírody potom zbystrite pozornosť. Chcete vyskúšať niečo nové a zažiť neopakovateľné dobrodružstvo? V tom prípade ste na správnom mieste. Prihláste sa na 3 dňový základný kurz skialpinizmu - Prechod Nízkymi Tatrami.  Tento zimný šport je čoraz populárnejší a s profesionálnym inštruktorom sa mnoho naučíte. Zalyžujete si na nie celkom bežnom teréne, na vrchol si to musíte poctivo vyšľapať, ale garantujeme vám, že na tento zážitok budete ešte dlho spomínať. A ako bonus vás čaká aj jedinečný výhľad na krásnu zimnú krajinu. Nebráňte sa novým zážitkom, prihláste seba a aj priateľov, zbaľte výstroj a vyrazte.

V skratke

 • zľava platí na 3-dňový kurz skialpinizmu
 • prechod Nízkymi Tatrami
 • max. 5 účastníkov na inštruktora
 • možné zapožičať potrebnú výstroj
 • možné zabezpečiť ubytovanie
 • vhodné pre milovníkov hôr a adrenalínu
 • ideálny tip na darček

Platnosť kupónu

do 31.03. 2016

Podmienky

 • potrebná rezervácia termínu vopred na tel. č. 0905 576 634 alebo e-mailom na adresu horoskola@horoskola.sk
 • pri rezervácii uveďte číslo kupónu
 • ubytovanie je možné zabezpečiť

Poskytovateľ

HOROŠKOLA.SK, s.r.o.

 

1.mája 1205/133
031 01 Liptovský Mikuláš
 
Telefón:
0905 576 634
 

V cene kupónu za 69 € je zahrnuté:

 • 3-dňový kurz skialpinizmu - Prechod Nízkymi Tatrami

 

Skialpinizmus

 

Kurz skialpinizmu - Základný kurz

Uvítame ťa po zoznamovacom kurze, alebo ak si rozhodnutý/á venovať sa skialpu. Naučíme ťa niečo o technike postupu na skialpe a o základoch bezpečnosti v lavínovom teréne. Budeš mať možnosť naučiť sa samostatnej skialpovej činnosti s prihliadnutím na metodiku, techniku, ale hlavne bezpečný pohyb.

 

Kurz skialpinizmu - Prechod Nízkymi Tatrami

Prechod je určený pre skialpinistov, ktorí už síce majú čo-to za sebou, no neodvážia sa podniknúť viacdenné pochody sami, alebo veľká výzva pre turistov, ktorí si chcú vyskúšať aj zimnú turistiku (podmienkou je kondícia a základy lyžovania).

 
Začíname na Čertovici a končíme na Donovaloch. Vieme zabezpečiť vývoz aj zvoz. Spať budeme po dohode na chatách (Štefánikova pod Ďumbierom, Kamienka na Chopku a Ďurková pod Chabencom). Každý deň si v praxi ukážeme a vyskúšame techniku šľapania a lyžovania v neupravenom teréne, výstroj a spôsoby ochrany proti lavínam. Veríme, že spolu zažijeme dobrodružstvo, na ktoré budete všetci spomínať.
 

Skialpinizmus

Skialpinizmus

 

Počet:

Max. 5 účastníkov (kurzistov) na inštruktora. Je to osvedčený počet kurzistov, ktorým sa inštruktor môže plne venovať s dodržaním pravidiel bezpečnosti.
 

Termín a počasie:

Sú veci, ktoré nedokážeme ovplyvniť (napr. počasie). Snažíme sa vyhnúť tomu, že budeme niekoľko dní sedieť na chate len preto, že počasie, či podmienky sú nepriaznivé (dlhodobé dažde, nebezpečenstvo lavín, málo snehu a pod.). Preto termín plánujeme podľa tvojho a nášho času a samozrejme podľa počasia.
 
Skialpinizmus
 
Skialpinizmus
 

Potrebná výstroj:

Skialpový set (lyže+viazanie+lyžiarky+pásy+paličky), lavínový set (vyhľadávač+lopata+sonda), mačky, cepín. V prípade, že nemáš výstroj alebo časti výstroja na kurz, ktorého sa chceš zúčastniť, je možné tento materiál si u nás zapožičať. 
 

Ubytovanie:

Ubytovanie nie je v cene kurzu, ale vieme ho zabezpečiť, bližšie informácie na tel.č. 0905 576 634. 
 

Strava:

Keďže každý máme iné brušisko, nechávame na teba, akú stravu si zoberieš na kurz. Tiež máš možnosť stravovať sa v kempe, reštaurácii, či na horských chatách.