Srí Lanka: 10-dňový zlatý okruh v objatí zázračného ostrova v Indickom oceáne s polpenziou letecky z Bratislavy

Ostrov pobozkaný tropickými moriami

Viete, kde sa nachádza krajina zlatistých pláží, vysokých vĺn či hmlistých hôr? Počuli ste už o ostrove mocných slonov, rýchlych leopardov a obrovských spievajúcich veľrýb? Tušíte, ktorá zem sa hrdí najlepším čajom a starobylou kultúrou? Navštívte Srí Lanku a objavujte bohatstvo, ktoré ponúka. Nechajte na svoje zmysly pôsobiť blahodárne účinky ajurvédy a nájdite tu aj kúsok seba. Exotický raj je bližšie, než si myslíte - letí sa priamo z Bratislavy. Nezahoďte príležitosť vidieť jeden z divov Ázie.

1 osoba 10 dní Polpenzia Hotel Letecky 3* Sprievodca, Klimatizácia, More

V skratke

 • zľava platí na 10-dňový letecký zájazd na Srí Lanku
 • odlet z Bratislavy
 • ubytovanie v hoteli s polpenziou
 • služby miestneho česky hovoriaceho sprievodcu
 • prehliadky podľa programu
 • klimatizovaná autokarová doprava počas celého zájazdu
 • nezabudnuteľné zážitky
 • skvelý tip na darček
 • posledné 4 voľné miesta

 

Platnosť kupónu

do 15.03. 2019

Podmienky

Postup rezervácie:

1. zvolíte počet osôb (počet kupónov) 
2. zvolíte nepovinné príplatky (v prípade záujmu)
3. vyplníte údaje cestujúcich a objednáte
4. dokumenty k zájazdu vám budú doručené na e-mail

 • v prípade otázok neváhajte kontaktovať poskytovateľa na info@royaltravel.sk alebo +421 904 5252 77, PO-PIA 10:00 – 17:00 hod. 
 • v prípade neskorej rezervácie negarantujeme možnosť využitia kupónu vo vami plánovanom termíne
 • cena nezahŕňa servisné poplatky 350 €/osoba (povinné), cestovné víza 35 € (povinné)
 • všeobecné obchodné podmienky CK nájdete tu
 • formulár štandardných informácií pre zmluvu o zájazde nájdete tu
 • cena zájazdu platí pri obsadení zájazdu dvomi osobami

Termíny

 • Momentálne nie sú dostupné žiadne nadchádzajúce termíny.

Zobraziť predchádzajúce termíny »

Hodnotenia zákazníkov

Royal Travel Group s.r.o.

Excelentné

4,50 z 5 (2x)

100% zákazníkov odporúča túto spoločnosť (2 / 2)

 • 5
  1
 • 4
  1
 • 3
 • 2
 • 1

V cene kupónu za 799 € pre 1 osobu je zahrnuté:

 • letecká doprava Bratislava a späť
 • príručná batožina do 7 kg
 • batožina do podpalubia do 20 kg
 • 4x hlavné jedlo v lietadle
 • 7x hotelové ubytovanie (***/****)
 • stravovanie formou polpenzie
 • 1x bonusová večera 
 • transfer letisko - hotel - letisko
 • klimatizovaná autokarová doprava počas celého zájazdu
 • slovenský sprievodca CK 
 • prehliadka podľa programu bez vstupov

 

Cena pobytu platí pri obsadení izby minimálne dvoma osobami.

 

Kupón nezahŕňa:

 • servisné poplatky: 350 € (povinný príplatok)
 • cestovné víza: 35 € (povinné)
 • vstupné sa platí na mieste (počas celého programu cca. 120 €)
 • možnosť príplatku za All Inclusive (dobrovoľné)
 • komplexné cestovné poistenie (dobrovoľné)

Ceny stravy v hotelovej reštaurácii Royal Beach Resort sa pohybujú v podobnej alebo nižšej cenovej hladine ako na Slovensku. V prípade záujmu možnosť All Inclusive za príplatok.

Pre pohodlie klientov je počet skupiny obmedzený na max. 20 miest na jeden termín. 

Kurz: 1 € = 157,25 LKDR

 

Pre účasť na zájazde je potrebný cestovný pas, ktorého platnosť musí byť minimálne 6 mesiacov po príjazde zo zájazdu.
Na zájazd sú potrebné víza, ktoré zabezpečuje CK. Pre splnenie vízovej povinnosti nesmie cestujúci navštíviť Srí Lanku za posledných 12 mesiacov. Inú, ako Slovenskú štátnu príslušnosť alebo národnosť je potrebné nahlásiť pri rezervácii zájazdu. Zmena odletových miest, letových časov a programu vyhradená. Pokyny k zájazdom sa zasielajú min. 7 dní pred odjazdom na e-mail objednávateľa.

 

Hotel Coco Royal Beach ****

Hotel Coco Royal Beach sa nachádza v Kalutara v prekrásnom prostredí. Je obklopený prírodou a kokosovými palmami s prekrásnym výhľadom na Indický oceán, ponúka dostatok slnka, mora a piesku. Leží priamo pri nádhernej širokej pieskovej pláži. Nachádza sa približne 80 km od letiska. Oficiálna kategória hotela sú 3 hviezdičky.

Vybavenie hotela:
Hotel ponúka vonkajší bazén, 24-hodinovú recepciu, reštauráciu, bar, bufetovú reštauráciu, zmenáreň, práčovňu, Free-Wifi vo verejných priestoroch, fitness centrum, beach voleybal, badminton, požičovňu bicyklov, večernú hotelovú zábavu s hudbou, alebo na pláži večerný animačný program. Spa centrum ponúka terapie a masáže pod dohľadom kvalifikovaného Ajurvédskeho lekára.

 
Ubytovanie:
Hotelové izby sú vybavené klimatizáciou, izbovým trezorom, vlastnou kúpeľňou a toaletou, toaletnými potrebami, SAT TV, mini barom, príslušenstvom na prípravu kávy/čaju, fénom, balkónom/terasou

 

Program zájazdu:

1. deň     
Odlet z Bratislavy v poobedňajších hodinách.   

2. deň
Prílet do Colombo v skorých ranných hodinách, uvítanie, následne presun do Pinnawala, kde navštívite Sloní sirotinec, v ktorom budete k týmto majestátnym zvieratám bližšie, ako kedykoľvek predtým. K sirotincu neodmysliteľne patrí kúpanie slonov v rieke, či kŕmenie malých sloníčat mliekom. V poobedňajších hodinách presun do hotela, oddych s možnosťou kúpania v bazéne alebo tradičná ajurvédska masáž, večera a nocľah.

3. deň   
Raňajky, odjazd na legendami opradený ôsmy div sveta Sigiriya (UNESCO)  pripomínajúcu pevnosť v oblakoch, z ktorej sa vám naskytne dych vyrážajúci  výhľad na okolitú prírodu, vodné nádrže a záhrady. Zastavíte sa aj v rezbárskej továrni, kde uvidíte prácu a výrobky šikovných tradičných Srí Lanských remeselníkov a miestny pracovník vám ukáže aj kúzlo. Možnosť  jazdy na slonovi, čo by pri návšteve Srí Lanky nemalo chýbať. Popoludní sa vydáte na safari dobrodružstvo na džípoch, kde na vlastné oči uvidíte nespočetné množstvo zvierat a krásnu prírodu - Minneriya Národný park. Transfer do hotela, večera a nocľah. 

4. deň   
Po raňajkách sa vyberiete na posvätné miesto Dambulla (UNESCO), kde uvidíte 5 skalných jaskynných chrámov pokrytých maľbami budhistických mníchov (najväčšia plocha s maľbami na svete) a viac ako 150 sôch Budhu. Medzi najväčšie skvosty ale patrí 14 metrová socha Budhu vytesaná do skaly. Popoludní navštívite druhé kráľovské mesto Polonnaruwa (UNESCO), kde si prezriete ruiny Kráľovského paláca, chrámov, lotosové kúpele a svetoznámy komplex Gal Viharaya 4 sôch Budhu vytesaných priamo do skaly. Vo večerných hodinách transfer do hotela, večera a nocľah.

5. deň 
Raňajky, návšteva čarovnej záhrady korenia v Matale. Omámi vás všade prítomná vôňa korení, škorice a byliniek. Miestny obchodníci vás zasvätia do tajov bylín a ajurvédskych liečiv, ochutnáte tiež skvelý bylinkový čaj. Po ceste uvidíte aj pestrofarebný Hinduistický Chrám. V obedňajších hodinách presun do posledného kráľovského mesta Kandy (UNESCO).  Ešte stále sa tu dodržiavajú budhistické tradície a nájdete tu množstvo kláštorov a svätýň.
Vyskúšate si typický Srí Lanský odev saree ( pre ženy ) a sarong (pre mužov) a urobíte si pekné fotky na pamiatku. Večer budete svedkami predstavenia tradičných Kandyjských tancov s ohňovou šou. Po predstavení návšteva napojsvätnejšieho budhistického chrámu, ktorý ukrýva jednu z najposvätnejších relikvií - tzv. Budhov zub. Vo večerných hodinách transfer do hotela, večera a nocľah. 

6. deň
Raňajky, návšteva Kráľovskej botanickej záhrady (Peradeniya) s rozlohou 147 akrov, ktorá vznikla v 14. storočí ako záhrada kráľov v Kandy. Nachádza sa tu viac ako 5 000 druhov rastlín, medzi ktoré patria rôzne druhy exotických stromov, kvetov, dom orchideí, palmový chodník či obrovské kokosy. Nebudú chýbať ani opcie a netopiere visiace zo stromov. Následne presun do najmalebnejšiej oblasti Srí Lanky - Nuwara Eliya, obklopenej údoliami s čajovými plantážami a vodopádmi. Vôňa čaju si vás dokonale podmaní pri ochutnávke originálneho Cejlónskeho čaju presláveného po celom svete. Následne presun do plážového rezortu, kde na vás čaká pár dní sladkého ničnerobenia na zlatistej pláži. Príchod do plážového hotela Coco Royal Beach ***+, voľný program, večera a nocľah. 

7. deň 
Celodenný oddych pri mori v hoteli Coco Royal Beach ***+ (polpenzia). V prípade záujmu možnosť fakultatívneho výletu na Riečne safari po rieke Madu Ganga (korytnačia farma, návšteva 200 rokov starého budhistického chrámu; ostrov so „škoricovou farmou“), historické mesto Galle.

8. deň 
Celodenný oddych pri mori v hoteli Coco Royal Beach ***+ (polpenzia).

9. deň 
Raňajky, oddych pri mori v hoteli Coco Royal Beach ***+, poobede presun do hlavného mesta Colombo, prehliadka tradičnej i modernej časti s mrakodrapmi, Námestie Nezávislosti, Mestská Radnica, Beira jazero, promenádu Galle Face Green a iné. Rozlúčková večera (v cene zájazdu) v najlepšom hoteli v meste. Presun na letisko. 

10. deň
V skorých ranných hodinách odlet z letiska Colombo, prílet do Bratislavy v poobedňajších hodinách.

 

Srí Lanka

Perla Indického oceánu právom označovanú za jednu z najkrajších krajín sveta. Tunajšia fauna, flóra a kultúra dych vyrážajúca kultúra si prívlastok "naj" určite zaslúžia. Len málo miest na svete má toľko pamiatok a miest zapísaných v svetovom dedičstve UNESCO (osem) na tak malom priestore. Na ostrove sa nachádza viacero národných parkov, v ktorých možno vidieť slony, leopardy, vodné byvoly, medvede, krokodíly, opice či vzácne druhy vtáctva.

Ostrov je pretkaný dažďovými pralesmi, kopcami s čajovými plantážami a oslnivo bielymi piesočnatými plážami. Máte tu tiež možnosť kvalitného potápania či surfingu. Okrem poznávania sa môžete nechať pohltiť aj meditáciou v 2 000 rokov starom chráme, či tunajšími kultúrnymi zvykmi vyznávajúcimi mier a šťastie. 

Hlavným mestom Srí Lanky je Kolombo, majoritné náboženstvo budhizmus. Úradným jazykom je tamilčina a sinhálčina, v letoviskách sa dorozumiete anglicky.

Časový posun: letný čas + 3,5 hod., zimný čas + 4,5 hod.