Srí Lanka: 11-dňový zlatý okruh v objatí zázračného ostrova v Indickom oceáne s polpenziou letecky z Bratislavy

14x kúpené

Ostrov pobozkaný tropickými moriami

Viete, kde sa nachádza krajina zlatistých pláží, vysokých vĺn či hmlistých hôr? Počuli ste už o ostrove mocných slonov, rýchlych leopardov a obrovských spievajúcich veľrýb? Tušíte, ktorá zem sa hrdí najlepším čajom a starobylou kultúrou? Navštívte Srí Lanku a objavujte bohatstvo, ktoré ponúka. Nechajte na svoje zmysly pôsobiť blahodárne účinky ajurvédy a nájdite tu aj kúsok seba. Exotický raj je bližšie, než si myslíte - letí sa priamo z Bratislavy. Nezahoďte príležitosť vidieť jeden z divov Ázie.

1 osoba 11 dní Polpenzia Hotel Letecky 3* Sprievodca, Klimatizácia, More

V skratke

 • zľava platí na 11-dňový letecký zájazd na Srí Lanku
 • odlet z Bratislavy
 • ubytovanie v hoteli s polpenziou
 • služby miestneho česky hovoriaceho sprievodcu
 • prehliadky podľa programu
 • klimatizovaná autokarová doprava počas celého zájazdu
 • nezabudnuteľné zážitky
 • skvelý tip na darček

 

Platnosť kupónu

do 26.10. 2019

Podmienky

Postup rezervácie:

1. zvolíte počet osôb (počet kupónov) 
2. zvolíte nepovinné príplatky (v prípade záujmu)
3. vyplníte údaje cestujúcich a objednáte
4. dokumenty k zájazdu vám budú doručené na e-mail

 • v prípade otázok neváhajte kontaktovať poskytovateľa na info@royaltravel.sk alebo +421 904 5252 77, PO-PIA 10:00 – 17:00 hod. 
 • v prípade neskorej rezervácie negarantujeme možnosť využitia kupónu vo vami plánovanom termíne
 • cena nezahŕňa servisné poplatky 350 €/osoba (povinné), cestovné víza 35 € (povinné)
 • všeobecné obchodné podmienky CK nájdete tu
 • formulár štandardných informácií pre zmluvu o zájazde nájdete tu
 • cena zájazdu platí pri obsadení zájazdu dvomi osobami

Termíny

 • Momentálne nie sú dostupné žiadne nadchádzajúce termíny.

Zobraziť predchádzajúce termíny »

Hodnotenia zákazníkov

Royal Travel Group s.r.o.

Excelentné

4,50 z 5 (2x)

100% zákazníkov odporúča túto spoločnosť (2 / 2)

 • 5
  1
 • 4
  1
 • 3
 • 2
 • 1

V cene kupónu za 799 € pre 1 osobu je zahrnuté:

 • letecká doprava z Bratislavy a späť
 • strava v lietadle 
 • príručná batožina do 7 kg
 • batožina do podpalubia do 20 kg
 • 8x hotelové ubytovanie (***/****)
 • stravovanie formou Polpenzie
 • 1x bonusová večera
 • transfer letisko - hotel - letisko
 • klimatizovaná autokarová doprava počas zájazdu
 • miestny, slovensky hovoriaci sprievodca CK
 • prehliadka podľa programu bez vstupov

 

Cena pobytu platí pri obsadení izby minimálne dvoma osobami.

 

Kupón nezahŕňa:

 • servisné poplatky – 350 € (povinné)
 • cestovné víza – 35 € (povinné)
 • vstupné sa platí na mieste (počas celého programu cca. 165 €)
 • možnosť príplatku za All Inclusive (dobrovoľné)
 • komplexné cestovné poistenie (dobrovoľné)

 

Predbežné letové časy:

 • tam BA - Dubaj (prestup 1:10) - Colombo 13:30-22:15 , 23:25-5:25 hod. (Všetky časy sú mieste)
 • späť Colombo - Dubaj (prestup 3:55) - Bratislava 1:50-5:15, 9:10-12:40 hod. (Všetky časy sú mieste)
 • najkratšie letové časy z Bratislavy na Srí Lanku (FlyDubai)

Ostatné informácie:

Ceny stravy v hotelovej reštaurácii Royal Beach Resort sa pohybujú v podobnej alebo nižšej cenovej hladine ako na Slovensku (viď. menu reštaurácie).  Možnosť absolvovať dodatočné fakultatívne výlety do mesta Galle a na korytnačiu farmu. 

Pre pohodlie klientov je počet skupiny obmedzený na max. 20 miest na jeden termín. 

 

Pre účasť na zájazde je potrebný cestovný pas, ktorého platnosť musí byť minimálne 6 mesiacov po príjazde zo zájazdu. Na zájazd sú potrebné víza, ktoré zabezpečuje CK. Pre splnenie vízovej povinnosti nesmie cestujúci navštíviť Srí Lanku za posledných 12 mesiacov. Inú, ako Slovenskú štátnu príslušnosť alebo národnosť je potrebné nahlásiť pri rezervácii zájazdu. Zmena odletových miest, letových časov a programu vyhradená. Pokyny k zájazdom sa zasielajú min. 7 dní pred odjazdom na e-mail objednávateľa.

 

Ubytovanie - Coco Royal Beach

Hotel Coco Royal Beach sa nachádza v severnej časti oblasti Kalutara. Hotel je obklopený tropickou záhradou a kokosovými palmami s prekrásnym výhľadom na Indický oceán, ponúka dostatok slnka, mora a piesku. Hotel leží priamo pri nádhernej širokej pieskovej pláži. Nachádza sa približne 80 km od letiska. Centrum Kalutara je vzdialené cca 3 km od hotela.

Vybavenie hotela:
Hotel ponúka vonkajší bazén, 24-hodinovú recepciu, reštauráciu, bar, bufetovú reštauráciu, zmenáreň, práčovňu, Free-Wifi vo verejných priestoroch, fitness centrum, beach voleybal, badminton, požičovňu bicyklov, večernú hotelovú zábavu s hudbou, alebo na pláži večerný animačný program. Spa centrum ponúka terapie a masáže pod dohľadom kvalifikovaného Ajurvédskeho lekára.

Ubytovanie:
Hotelové izby sú vybavené klimatizáciou, izbovým trezorom, vlastnou kúpeľňou a toaletou, toaletnými potrebami, SAT TV, mini barom, príslušenstvom na prípravu kávy/čaju, fénom, balkónom/terasou

 

Program zájazdu:

1.deň     
Odlet z Bratislavy v poobedňajších hodinách   

2. deň
Prílet do Colombo v skorých ranných hodinách, uvítanie, následne presun do Pinnawele, kde navštívime Sloní sirotinec, v ktorom budete k týmto majestátnym zvieratám bližšie, ako kedykoľvek predtým. K sirotincu neodmysliteľne patrí kúpanie slonov v rieke, či kŕmenie malých sloníčat mliekom. V poobedňajších hodinách presun na hotel, oddych s možnosťou kúpania v bazéne alebo tradičná ajurvédska masáž v tom naj centra široko ďaleko, večera a nocľah.

3. deň   
Raňajky, odjazd na legendami opradený ôsmy div sveta Sigiriya (UNESCO)  pripomínajúcu pevnosť v oblakoch , z ktorej sa nám naskytne dych vyrážajúci výhľad na okolitú prírodu, vodné nádrže a záhrady. Zastavíme sa aj v rezbárskej továrni, kde uvidíme prácu a výrobky šikovných tradičných remeselníkov. Možnosť  jazdy na slonovi, čo by pri návšteve Srí Lanky nemalo chýbať. Popoludní sa vydáme na safari dobrodružstvo na džípoch, kde na vlastné oči uvidíte nespočetné množstvo divokých zvierat a krásnu prírodu- Minneriya Národný park. Transfer do hotela, večera a nocľah. 

4. deň   
Raňajky, vyberieme sa na posvätné miesto Dambulla (UNESCO), kde vzhliadneme 5 skalných jaskynných chrámov pokrytých maľbami budhistických mníchov (najväčšia plocha s maľbami na svete) a viac ako 150 sôch Buddhu. Medzi najväčšie skvosty ale patrí 14 metrová socha Buddhu vytesaná do skaly. Popoludní navštívime druhé kráľovské mesto Polonnaruwa (UNESCO), kde si prezrieme ruiny Kráľovského paláca, chrámov, lotosové kúpele a svetoznámy komplex Gal Viharaya 4 sôch Buddhu vytesaných priamo do skaly. Vo večerných hodinách transfer na ubytovanie, večera a nocľah.

5. deň 
Raňajky, navštívime čarovnú záhradu korenia v Matale. Omámi vás všade prítomná vôňa korení, škorice a byliniek. Miestny obchodníci vás zasvätia do tajov bilín a ajurvédskych liečiv, ochutnáte tiež skvelý bylinkový čaj. Po ceste uvidíte aj pestrofarebný Hinduistický Chrám. V obedňajších hodinách presun do posledného kráľovského mesta Kandy (UNESCO).  Ešte stále sa tu dodržiavajú budhistické tradície a nájdeme tu množstvo kláštorov a svätýň.
Vyskúšate si typický Srí Lansky odev pre ženy saree a pre mužov sarong a urobíme vám pekné fotky na pamiatku. Večer budete svedkami predstavenia tradičných Kandyjských tancov s ohňovou šou. Po predstavení návšteva napojsvätnejšieho budhistického chrámu Budhovho Zubu ktorý ukrýva jednu z najposvätnejších relikvií, (tzv. Budhov zub). Vo večerných hodinách transfer do hotela, večera a nocľah. 

6. deň 
Raňajky, v ranných hodinách návšteva Kráľovskej botanickej záhrady (Peradeniya) s rozlohou 147 akrov, ktorá vznikla v 14. storočí ako záhrada kráľov v Kandy. Nachádza sa tu viac ak 5 000 druhov rastlín, medzi ktoré patria rôzne druhy exotických stromov, kvetov, dom orchideí, palmový chodník, či obrovské kokosy. Následne sa vydáme na jednu z najkrajších ciest vlakom na svete do Nuwara Eliya. Cesta vlakom otvára fascinujúci výhľad na malebnú scenériu krajiny, svieže zelené čajové plantáže, kopce a údolia. Pár hodinová cesta typickým miestnym vlakom plným domácich ľudí je ozaj zážitok (I. trieda). Po príchode do horského mesta Nuwara Eliya sa ubytujeme, voľný program. Večera a nocľah.

7. deň
Raňajky, presun cez čajové plantáže Nuwara Eliya, známej aj ako „malé Anglicko“ (najchladnejšie miesto na ostrove) do fabriky na výrobu čaju. Naskytne sa nám pohľad na nádherné kulisy hôr, vodopády a údolia s čajovými plantážami. Vysvetlíme si proces výroby čaju, samozrejmosťou je možnosť zakúpenia a ochutnávky originálneho cejlónskeho čaju. 
V poobedňajších hodinách ukončíme našu poznávaciu časť zájazdu a presunieme sa do plážového hotela Coco Royal Beach v Kalutara, kde si môžete vychutnávať oddych na pláži pri mori. Ubytovanie, večera a nocľah.

8. deň 
Oddych pri mori v hoteli Coco Royal Beach s polpenziou

9. deň 
Oddych pri mori v hoteli Coco Royal Beach s polpenziou
 
10. deň 
Raňajky, oddych pri mori v hoteli Coco Royal Beach, poobede presun do hlavného mesta Colombo, prehliadka tradičnej i modernej časti s mrakodrapmi, Námestie Nezávislosti, Mestská Radnica, Beira jazero, promenádu Galle Face Green, možnosť nákupov a iné. Rozlúčková večera (v cene zájazdu) v najlepšom hoteli v meste. Presun na letisko. 

11. deň
V skorých ranných hodinách odlet z letiska Colombo,  prílet do Bratislavy v poobedňajších hodinách


Zmena programu vyhradená. 

 

Srí Lanka

Perla Indického oceánu právom označovanú za jednu z najkrajších krajín sveta. Tunajšia fauna, flóra a kultúra dych vyrážajúca kultúra si prívlastok "naj" určite zaslúžia. Len málo miest na svete má toľko pamiatok a miest zapísaných v svetovom dedičstve UNESCO (osem) na tak malom priestore. Na ostrove sa nachádza viacero národných parkov, v ktorých možno vidieť slony, leopardy, vodné byvoly, medvede, krokodíly, opice či vzácne druhy vtáctva.

Ostrov je pretkaný dažďovými pralesmi, kopcami s čajovými plantážami a oslnivo bielymi piesočnatými plážami. Máte tu tiež možnosť kvalitného potápania či surfingu. Okrem poznávania sa môžete nechať pohltiť aj meditáciou v 2 000 rokov starom chráme, či tunajšími kultúrnymi zvykmi vyznávajúcimi mier a šťastie. 

Hlavným mestom Srí Lanky je Kolombo, majoritné náboženstvo budhizmus. Úradným jazykom je tamilčina a sinhálčina, v letoviskách sa dorozumiete anglicky.

Časový posun: letný čas + 3,5 hod., zimný čas + 4,5 hod.

*}