Vychutnajte si vrušujúcu prehliadku masiek, kostýmov a zábavy na karnevale v Benátkach

Táto ponuka má 3 varianty.

cena od 49 do 57

3x kúpené

Obrovská párty v Benátkach

Masky sú v Benátkach v obľube od pradávna. Mesto sa už od jedenásteho storočia ponára do okázalej atmosféry zábavy a bohatej slávnosti. Mnohí šľachtici sa za masky pri hazardných hrách chránili pred svojimi veriteľmi dokonca celoročne. Benátčania na ne, našťastie pre nás, nedajú dopustiť ani dnes a každým rokom sa mesto zaplní tajomnými tvárami v elegantných kostýmoch počas vzrušujúceho karnevalu. Toto divadlo si nenechajú ujsť návštevníci z celej zemegule - nepremeškajte ho ani vy. Zatúlajte sa úzkymi benátskymi uličkami alebo si vychutnajte romantiku na gondole. Skryť sa pod masku a byť na chvíľu niekým celkom iným je nesmierna zábava, vyskúšajte si to na vlastnej koži a využite dni, kedy je to dovolené! :)

1 osoba 3 dni Autobusom

V skratke

 • zľava na zájazd do Benátok
 • sprievodca a doprava
 • návšteva Benátskej lagúny s možnosťou plavby
 • prehliadka najznámejších pamätihodností mesta Benátky
 • jedinečný zážitok na celý život
 • vybrať si môžete z 3 termínov

 

Platnosť kupónu

do 26.02. 2017

Podmienky

 • potrebná rezervácia e-mailom na: legiotour@legiotour.sk (pri rezervácii je potrebné nahlásiť: mená cestujúcich, čísla kupónov a e-mailovú adresu, na ktorú majú byť zaslané pokyny k zájazdu)
 • prípadné otázky adresujte priamo do CK LegioTour na tel. č.: 0903 452 900
 • pokyny k zájazdu sú zasielané cca 5 dní pred odchodom zájazdu e-mailom
 • nástupné miesto: Bratislava
 • v cene nie je zahrnuté vstupné
 • množstvo kupónov v akcii nie je limitované

Termíny

 • Momentálne nie sú dostupné žiadne nadchádzajúce termíny.

Zobraziť predchádzajúce termíny »

Poskytovateľ

Na výber máte:

 • 3-dňový zájazd na karneval v Benátkach pre 1 osobu počas pracovných dní za 49 €
 • 3-dňový zájazd na karneval v Benátkach pre 1 osobu cez víkend za 57 €

V cene každého kupónu je zahrnuté:

 • doprava tam a späť luxusným autobusom zn. Mercedes
 • technický sprievodca

 

Termíny zájazdov:

 • 21.02. - 23.02.2017 (utorok, streda, štvrtok)
 • 17.02. - 19.02.2017 (piatok, sobota, nedeľa)
 • 24.02. - 26.02.2017 (piatok, sobota, nedeľa)

Pred zakúpením kupónu sa vopred informujte v CK o dostupnosti voľných miest-

 

Nástupné miesto: 

 • Bratislava

 

 V cene kupónu nie sú zahrnuté príplatky (platia sa až na mieste):

 • spiatočný lístok loďou cez lagúnu v cene cca 20 EUR – lístok je platný aj pre návštevu ostrovov: Murano a Burano
 • vstup do mesta cca 4 EUR – bližšie info v pokynoch
 • vstupy pre návštevy pamiatok a pod.
 • možnosť zakúpenia spiatočnej miestenky v cene: 5 EUR / osoba – umožňuje prednostný výber sedadla v autobuse

 

V cene kupónu nie je zahrnuté - ale odporúčame:

 • poistenie liečebných nákladov v zahraničí (možnosť poistiť sa v CK poisťovňou UNION)

 

Odporúčané vreckové: cca 50 €

 

Program zájazdu:

1. deň: odchod z Bratislavy vo večerných hodinách.

2. deň: Ráno príchod do prístavu Punta Sabbioni a odtiaľ presun loďou na Námestie Sv. Marca, počas plavby možnosť vidieť nádhernú panorámu Benátok: „ Karneval – karneval – karneval “ - to je motto nasledujúcich hodín. Možnosť individuálnej návštevy ostrovov: Murano a Burano.

3. deň: príchod do Bratislavy v ranných hodinách .

Počas voľného programu máte možnosť prechádzať sa zákutiami s obchodíkmi a stánkami so suvenírmi a malebnými uličkami tohto mesta zahaleného rúškom tajomstva alebo si posedieť v kaviarničke a obdivovať nádheru okolitých stavieb.

 

Benátska lagúna

Benátska lagúna chránená ostrovom Lido – súbor súostroví, ktoré očaria svojou jedinečnosťou. Magické mesto Benátky, ostrov Murano  – známe výrobou Benátskeho skla, ostrov  Burano s prenádhernými čipkami – to všetko vám ponúkame vidieť a zažiť

 

Benátky

Mesto Benátky, ktoré leží v zátoke Jadranského mora, 4 km od pevniny v Benátskej lagúne je postavené na 118 malých ostrovoch a spája brehy 400 kameninových mostov. Slovo karneval pochádza z talianskeho “carne levare” odoprieť si mäso. Benátsky karneval patrí medzi najstaršie na svete. Je obdobím zábavy pred nadchádzajúcim 40-dňovým pôstom a dôležitú úlohu počas neho zohrávali masky, ktoré boli zárukou anonymity. Na niekoľko dní sa pod nimi skryli sociálne rozdiely a obyvatelia sa takto nikým nepoznaní venovali neviazanej zábave.

Tradície tejto okázalej, bohatej a bezstarostnej slávnosti siahajú až do 11. storočia. Najstarší dokument týkajúci sa používania masiek v Benátkach sa datuje do 2. mája 1268. Postupne karneval prestal existovať a Mussoliniho fašistický režim karneval zakázal. Obnovenie tejto tradície v roku 1979 každoročne priláka do Benátok státisíce návštevníkov. Okrem miestnych obyvateľov, ktorí sa obliekajú do neuveriteľných kostýmov, konajú sa počas karnevalu aj slávnostné sprievody pripomínajúce históriu mesta. Centrom diania je Námestie svätého Marka. Na mnohých miestach sa predávajú rôzne masky. Symbol karnevalu predstavuje maska, ktorú v tomto období stretávame po celom meste. Nosenie masky nie je novodobým zvykom – anonymovia histórie ako Zorro alebo Fantóm opery, si zakrývali tvár, a to z rôznych dôvodov – chceli vyvolať strach, zachovať si anonymitu, zahnať zlých duchov, no a samozrejme aj kvôli zábave. Benátčania vo svojich maskách zvečňujú najmä figúry tradičného talianskeho divadla.

Počas voľného programu máte možnosť prechádzať sa zákutiami s obchodíkmi a stánkami so suvenírmi a malebnými uličkami tohto mesta zahaleného rúškom tajomstva,  s nespočetnými kanálmi, ktoré brázdia gondoly, a zároveň odkrýva všetky svoje nevšedné krás.  Môžete si posedieť v kaviarničke, kde pri káve a živej hudbe môžete obdivovať nádheru okolitých stavieb. Najznámejším obrazom Benátok je Námestie svätého Marka, kde sa nechávajú turisti fotografovať pri kŕmení holubov a stoja v dlhom rade na prehliadku Baziliky sv. Marka.  Dopravnou tepnou je Canal Grande, 4 km dlhý a asi 70 m široký kanál, ktorý prechádza priamo stredom mesta.. V meste zaisťujú dopravu motorové lode, ktoré brázdia kanály, pre turistov sú k dispozícii klasické gondoly, ktoré tvoria neodmysliteľnú časť života v Benátkách už od 11. storočia. Štíhlym trupom a plochým dnom (10,15 m dlhá a 1,40 m široká) sú prispôsobené pre plavbu úzkymi a plytkými kanálmi. Štíhlym trupom a plochým dnom sú prispôsobené pre plavbu úzkymi a plytkými kanálmi. Gondola je smerom k prove mierne zahnutá doľava, čo zabraňuje tomu, aby sa točila stále dookola.

 

Zaujímavosti a pamiatky mesta Benátky:

Canal Grande - kanál je dôležitá dopravná tepna Benátok, ktorá prepája hlavné vlakové, autobusové stanice s najvyhľadávanejším turistickým miestom ktorým je Námestie sv. Marka (Piazza San Marco) – "Je to najkrajší salón Európy, ktorému slúžiť za strop si zaslúži iba nebo“ - slová, ktoré údajne vyriekol Napoleon I. Dodnes slúži ako slávnostná dvorana mesta. V niekdajšom úradnom sídle prokurátorov je umiestnené archeologické múzeum. Toto námestie tvorí centrum starého mesta, celé je pokryté mramorovými doskami a je obklopená Bazilikou sv. Marka, ktorej výstupok pôvodne slúžil na zhromaždenia šľachty, zvonicou  - Kampanila, Vežovými hodinami a budovami prokuratúr s arkádami.

Najvýznamnejšia svetská stavba je nádherný Dóžov palác - z ružového veronského mramoru, spočíva na vyčipkovaných arkádach. Nemenej slávnou stavbou na námestí je aj Bazilika sv. Marka – Basilica di San Marco.  Označuje sa aj za „Basilica d´Oro“ (zlatá bazilika). So svojimi piatimi 
kupolami a dvoma bočnými loďami je jedným zo symbolov Benátok.

Piazzetta di San Marco - pripája sa k námestiu San Marco, kde sa nachádza knižnica sv. Marca, Diecézne múzeum, ako aj iné zaujímavosti. Basilica di San Marco - je zasvätená evanjelistovi Markovi, ktorého pozostalosti sú uložené v hlavnom oltári.
Palazzo Ducale - severnú stranu Piazzetty zaberá Dóžovský palác, ktorý bol sídlom dóžov. Z balkóna paláca je nádherný výhľad na lagúnu. I Frari - františkánsky kostol s vysokou zvonicou. Galleria dell ´Academia - má vyše 800 diel väčšinou domácich majstrov.

 

CK LEGIOTOUR

Naša cestovná a prepravná kancelária LEGIOTOUR vznikla v roku 1990. Od tejto chvíle ponúkame profesionálne služby v oblasti cestovného ruchu na Slovensku i v zahraničí. Naším cieľom je zabezpečiť kvalitný dovolenkový zážitok, ktorý vychádza z požiadaviek klientov. Disponujeme vlastným vozovým parkom, ktorý spĺňa najvyššie technické požiadavky a poskytuje najvyšší komfort. Tajomstvo úspechu našej činnosti spočíva v dlhoročných skúsenostiach na trhu, kvalifikovanom personále a individuálnom prístupe ku každému zákazníkovi.

 

*}