Taliansko: 3-dňový zájazd na benátsky karneval plný zábavy, luxusných masiek a pompéznych kostýmov

Posledné dve voľné miesta
26x kúpené

Oslava fašiangov vo veľkom štýle

Masky sú v Benátkach v obľube od pradávna. Mesto sa už od 11. storočia ponára do okázalej zábavy a bohatých slávností v preoblečení. Mnohí šľachtici sa za masky skrývali pri hazarde pred svojimi veriteľmi aj po celý rok. Benátčania na ne nedajú dopustiť ani dnes, preto sa počas vzrušujúceho karnevalu mesto každoročne zaplní maskovanými tvárami. Toto divadlo si nenechajú ujsť návštevníci z celej zemegule - nepremeškajte ho ani vy. Zatúlajte sa v úzkych benátskych uličkách alebo si vychutnajte romantiku na gondole. Skryť sa pod masku a byť na chvíľu niekým celkom iným je nesmierna zábava. Vyskúšajte si to na vlastnej koži a využite čas, kedy je to dovolené!

1 osoba 3 dni Autobusom

V skratke

 • zľava na 3-dňový zájazd do Benátok
 • sprievodca a doprava v cene zájazdu
 • návšteva Benátskej lagúny s možnosťou plavby
 • prehliadka najznámejších pamätihodností mesta Benátky
 • jedinečný zážitok na celý život
 • pozrite si program zájazdu

 

Platnosť kupónu

do 24.02. 2019

Podmienky

 • potrebná rezervácia e-mailom na: legiotour@legiotour.sk (pri rezervácii je potrebné nahlásiť: mená cestujúcich, čísla kupónov a e-mailovú adresu, na ktorú majú byť zaslané pokyny k zájazdu)
 • prípadné otázky adresujte priamo do CK LegioTour na tel. č.: 0903 452 900
 • pokyny k zájazdu sú zasielané cca 5 dní pred odchodom zájazdu e-mailom
 • nástupné miesto: Bratislava
 • v cene nie je zahrnuté vstupné
 • množstvo kupónov v akcii nie je limitované
 • posledné 2 voľné miesta

Termíny

 • Momentálne nie sú dostupné žiadne nadchádzajúce termíny.

Zobraziť predchádzajúce termíny »

Poskytovateľ

​V cene kupónu za 57 € je zahrnuté:

 • doprava tam a späť autobusom
 • technický sprievodca

 

Nástupné miesto: 

 • Bratislava

 

 V cene kupónu nie sú zahrnuté príplatky (platia sa až na mieste):

 • povinný vstupný poplatok pre turistický autobus: cca 6 €/osoba
 • lístok na loď Vaporetto:
  • len z prístavu do Benátok a späť cca 16 €/osoba
  • z prístavu do Benátok a v rámci Benátok po Grand Canale (celosieťový) cca 20 €/osoba
 • vstupy na návštevy pamiatok a pod.
 • možnosť zakúpenia spiatočnej miestenky: 5 €/osoba, umožňuje prednostný výber sedadla v autobuse

 

V cene kupónu nie je zahrnuté, ale odporúčame:

 • poistenie liečebných nákladov v zahraničí (možnosť poistiť sa v CK poisťovňou Union)

 

Odporúčané vreckové: približne 50 €

 

Program zájazdu:

1. deň: odchod z Bratislavy vo večerných hodinách.

2. deň: Ráno príchod do prístavu Punta Sabbioni a odtiaľ presun loďou na Námestie Sv. Marca. Počas plavby budete vidieť nádhernú panorámu Benátok. „Karneval - karneval - karneval“, to je motto nasledujúcich hodín. Možnosť individuálnej návštevy ostrovov Murano a Burano.

3. deň: príchod do Bratislavy v ranných hodinách.

Počas voľného programu sa prejdete zákutiami s obchodíkmi a stánkami so suvenírmi a malebnými uličkami mesta, ktoré je zahalené rúškom tajomstva. Alebo si poseďte v kaviarničkách a obdivujte nádhernú architektúru Benátok.

 

Benátska lagúna

Benátska lagúna je chránená ostrovom Lido - súborom jedinečných súostroví, ktoré vás očaria. Uvidíte magické mesto Benátky vo fašiangovom šate. Ostrov Murano je známy výrobou Benátskeho skla, ostrov Burano prenádhernými čipkami - to všetko vám ponúkame vidieť a zažiť.

 

Benátky

Mesto Benátky, ktoré leží v zátoke Jadranského mora, 4 km od pevniny v Benátskej lagúne je postavené na 118 malých ostrovoch. Jeho brehy sú pospájané 400 kameninovými mostami. Slovo karneval pochádza z talianskeho carne levare - odoprieť si mäso. Benátsky karneval patrí medzi najstaršie na svete. Je obdobím zábavy pred nadchádzajúcim 40-dňovým pôstom. Dôležitú úlohu počas neho v minulosti zohrávali masky, ktoré boli zárukou anonymity. Na niekoľko dní sa pod nimi skryli sociálne rozdiely a obyvatelia sa takto nikým nepoznaní venovali neviazanej zábave. Nosenie masky však nie je známe len z karnevalov - anonymovia histórie ako Zorro alebo Fantóm opery si zakrývali tvár z rôznych dôvodov - chceli vyvolať strach, zachovať si anonymitu, zahnať zlých duchov a samozrejme aj kvôli zábave. 

Okrem miestnych obyvateľov, ktorí sa počas karnevalu obliekajú do neuveriteľných kostýmov, stretnete v meste aj slávnostné sprievody pripomínajúce jeho históriu. Benátčania vo svojich maskách dnes zvečňujú najmä figúry tradičného talianskeho divadla.

Dopravnou tepnou Benátok je Canal Grande, 4 km dlhý a asi 70 m široký kanál, ktorý prechádza priamo stredom mesta. V meste zaisťujú dopravu motorové lode, ktoré brázdia kanály a pre turistov sú k dispozícii klasické gondoly, ktoré tvoria neodmysliteľnú časť života v Benátkách už od 11. storočia. Štíhlym trupom a plochým dnom ( rozmery 10,15 m na dĺžku a 1,40 m na šírku) sú prispôsobené na plavbu úzkymi a plytkými kanálmi. 

 

Zaujímavosti a pamiatky mesta Benátky:

Canal Grande - dôležitá dopravná tepna Benátok, ktorá prepája hlavné vlakové a autobusové stanice s najvyhľadávanejším turistickým miestom, ktorým je Námestie sv. Marka (Piazza San Marco). Napoleon I. sa o tomto mieste údajne vyjadril takto: "Je to najkrajší salón Európy, ktorému slúžiť za strop si zaslúži iba nebo“. Dodnes je to slávnostná dvorana mesta. Toto námestie tvorí centrum starého mesta, je pokryté mramorovými doskami a je na ňom postavená Bazilika sv. Marka.

Najvýznamnejšia svetská stavba je nádherný Dóžov palác z ružového veronského mramoru.

Piazzetta di San Marco - pripája sa k námestiu San Marco, kde sa nachádza knižnica sv. Marca, Diecézne múzeum, ako aj iné zaujímavosti.

Palazzo Ducale - severnú stranu Piazzetty zaberá Dóžovský palác, ktorý bol sídlom dóžov. Z balkóna paláca je nádherný výhľad na lagúnu. 

Galleria dell'Accademia - obsahuje vyše 800 diel, ktoré pochádzajú väčšinou domácich majstrov.

 

CK Legiotour

Naša cestovná a prepravná kancelária Legiotour vznikla v roku 1990. Od tej chvíle ponúka profesionálne služby v oblasti cestovného ruchu na Slovensku i v zahraničí. Našim cieľom je zabezpečiť kvalitný dovolenkový zážitok, ktorý vychádza z požiadaviek klientov. Disponujeme vlastným vozovým parkom, ktorý spĺňa najvyššie technické požiadavky a poskytuje najvyšší komfort. Tajomstvo úspechu našej činnosti spočíva v dlhoročných skúsenostiach na trhu, kvalifikovanom personále a individuálnom prístupe ku každému zákazníkovi.