Zájazd do Benátok a Benátskej lagúny s CK Legiotour

2x kúpené

Venezia - kráľovná celého Jadranu

Ak by Benátky raz zaplavila stúpajúca hladina morí a oceánov, svet by tým prišiel o unikátne miesto plné stoviek vzácnych palácov, romantických uličiek či mostov, ale hlavne neopakovateľnú atmosféru iskrivej elegancie. Poponáhľajte sa preto do tohto mesta na vode, kým tu stojí v celej svojej kráse. Zabudnite na autá či klasické ulice ako ich poznáme u nás - vo Venezii, ako mestu hovori Taliani, sa všade dostanete pešo po chodníkoch či mostoch alebo gondolou. Najväčším zážitkom bude námestie sv. Marka, kde sa nachádzajú najznámejšie pamiatky. Vstúpte do mesta pompéznych stavieb a historických unikátov - Benátky sú ako stvorené na to, aby ste v nich našli radosť z cestovania. :)

1 osoba 3 dni Bez stravy Autobusom Sprievodca, Poistenie

V skratke

 • zľava na zájazd do Benátok a Benátskej lagúny pre jednu osobu
 • preprava luxusným autobusom značky Mercedes a služby sprievodcu v cene
 • jedno z najkrajších miest Talianska
 • až 900 palácov
 • spleť úzkych uličiek a kanálov

Platnosť kupónu

do 17.09. 2017

Podmienky

 • potrebná rezervácia e-mailom na: legiotour@legiotour.sk (pri rezervácii je potrebné nahlásiť: mená cestujúcich, čísla kupónov a e-mailovú adresu, na ktorú majú byť zaslané pokyny k zájazdu)
 • prípadné otázky adresujte priamo do CK LegioTour na tel. č.: 0903 452 900 
 • pokyny k zájazdu sú zasielané cca 5 dní pred odchodom zájazdu e-mailom
 • nástupné miesto: Bratislava
 • v cene nie je zahrnuté vstupné do pamiatok

Termíny

 • Momentálne nie sú dostupné žiadne nadchádzajúce termíny.

Zobraziť predchádzajúce termíny »

Poskytovateľ

V cene kupónu pre 1 osobu za 57 € je zahrnuté:

 • doprava tam a späť luxusným autobusom zn. Mercedes
 • technický sprievodca             

 

 V cene kupónu nie sú zahrnuté príplatky (platia sa až na mieste):

 • zakúpenie lístka na loď VAPORETTO, možnosť výberu z dvoch druhov lístkov:
  • len z prístavu do Benátok a späť cca 14 €/osoba
  • z prístavu do Benátok a v rámci Benátok po Grand Canale – (celosieťový) cca 20 €/osoba
 • vstup do Benátok cca 4 €/osoba

 

Možnosť príplatku:

 • obojsmerná miestenka v autobuse 5 € - umožňuje prednostný výber miesta v autobuse (je potrebné uviesť pri rezervácii zájazdu)

 

V cene kupónu nie je zahrnuté - ale odporúčame:

 • poistenie liečebných nákladov v zahraničí (možnosť poistiť sa v CK poisťovňou UNION)

 

Termíny zájazdov:

 • 19.05. - 21.05.2017
 • 15.09. - 17.09.2017

 

Miesto odchodu: Bratislava

 

Program zájazdu:

Prvý deň:

Piatok večer cca o 22.00 hod. odchod  z Bratislavy. 

Druhý deň:

V sobotu ráno – cca 7,00-7,30 hod. príchod do prístavu Punta Sabbioni a odtiaľ  presun  loďou  na Námestie Sv. Marca, počas plavby možnosť vidieť nádhernú panorámu Benátok. Večer v sobotu  odchod loďou do Punta Sabbioni, následne autobusom domov – odchod autobusu z parkoviska cca o 20,30 hod.

Tretí deň:

Príchod do Bratislavy v ranných hodinách v nedeľu.  

K dispozícií vám bude odovzdaná mapka

 

Benátska lagúna 

Chránená ostrovom Lido je súbor súostroví, ktoré očaria svojou jedinečnosťou. Magické mesto Benátky, ostrov Murano - známe výrobou Benátskeho skla, ostrov Burano s prenádhernými čipkami, to všetko vám ponúkame vidieť a zažiť!

Mesto Benátky

Leží v zátoke Jadranského mora, 4 km od pevniny v Benátskej lagúne je postavené na 118 malých ostrovoch a spája brehy 400 kameninových mostov. V dňoch zvaných „aqua alta“ (vysoká voda), ktorých býva každoročne priemerne 54 sa tu zvýši hladina mora až o 90 cm!

Počas voľného programu máte možnosť prechádzať sa zákutiami s obchodíkmi a stánkami so suvenírmi a malebnými uličkami tohto mesta zahaleného rúškom tajomstva, s nespočetnými kanálmi, ktoré brázdia gondoly a zároveň odkrýva všetky svoje nevšedné krásy! Môžete si posedieť v kaviarničke, kde pri káve a živej hudbe môžete obdivovať nádheru okolitých stavieb. 

Najznámejším obrazom Benátok je Námestie svätého Marka, kde sa nechávajú turisti fotografovať pri kŕmení holubov a stoja v dlhom rade na prehliadku Baziliky sv. Marka. Dopravnou tepnou je Canal Grande, 4 km dlhý a asi 70 m široký kanál, ktorý prechádza priamo stredom mesta. V meste zaisťujú dopravu motorové lode, ktoré brázdia kanály, pre turistov sú k dispozícii klasické gondoly, ktoré tvoria neodmysliteľnú časť života v Benátkach už od 11. storočia. Štíhlym trupom a plochým dnom (10,15 m dlhá a 1,40 m široká) sú prispôsobené pre plavbu úzkymi a plytkými kanálmi. Gondola je smerom k prove mierne zahnutá doľava, čo zabraňuje tomu, aby sa točila stále dookola.

 

Zaujímavosti a pamiatky mesta:

Canal Grande - kanál je dôležitá dopravná tepna Benátok, ktorá prepája hlavné vlakové, autobusové stanice s najvyhľadávanejším turistickým miestom, ktorým je Námestie sv. Marka (Piazza San Marco) – "Je to najkrajší salón Európy, ktorému slúžiť za strop si zaslúži iba nebo“. Sú to údajne slová Napoleona I. - tvorí centrum starého mesta, celé je pokryté mramorovými doskami a obklopené Bazilikou sv. Marka, zvonicou Kampanila, Vežovými hodinami a budovami prokuratúr s arkádami.

Najvýznamnejšia svetská stavba je nádherný Dóžov palác - z ružového veronského mramoru, spočíva na vyčipkovaných arkádach. Nemenej slávnou stavbou na námestí je aj Bazilika sv. Marka – Basilica di San Marco. Označuje sa aj za „Basilica d´Oro“ (zlatá bazilika). So svojimi piatimi kupolami a dvoma bočnými loďami je jedným zo symbolov Benátok. V Benátkach je viac ako 900 palácov. Líšia sa svojou veľkosťou, štýlom, ale jedno majú spoločné. Každý palác má čelnú stranu obrátenú ku kanálu, ostatné tri steny sú bez výzdoby a sú menej zaujímavé.

Z nespočetného množstva kostolov a chrámov možno spomenúť kostol Santa maria della Salute. V neposlednom rade možno Vás zaujme Arzenál, ktorý bol benátskou lodenicou a od konca 17. storočia dokonca najväčšou a najvýkonnejšou na svete. V čase najväčšieho rozkvetu táto lodenica zamestnávala až 16.000 robotníkov. Jeden z najznámejších mostov je Ponte di Rialto, ktorý ako jeden z troch spája obe časti mesta rozdelené kanálom. Mramorový oblúk 48 m dlhý dopĺňajú dve rady obchodov.