Trochu iné Francúzsko: Alsasko, kraj rozprávkových stredovekých miest, vína a bocianov na 4-dňovom zájazde

17x kúpené

Nemecké Francúzsko, francúzske Nemecko

Žabacie stehienka s bavorským pivom, francúzske šansóny a jódlovanie či elegantná móda v kombinácii s tradičným nemeckým krojom... Niektoré spojenia francúzskeho s nemeckým si skrátka nerozumejú. To však rozhodne neplatí o čarovnom regióne Alsasko, ktorý si z oboch krajín vzal to najlepšie. Nechajte sa zlákať do zákutí tohto očarujúceho kraja, ktorý patrí bezpochyby k najkrajším regiónom Francúzska. Navštívite pôvabné rozprávkové mestečko Colmar, romantickú dedinku obklopenú vinicami Riquewihr a neobídete ani hlavné mesto Alsaska Štrasburg, ktoré je preslávené nielen ako križovatka Európy, ale aj svojim krásnym historickým jadrom a úchvatnou katedrálou.

Možno ste nevedeli...
Na všetko dianie v Alsasku dozerajú všadeprítomné bociany, ktoré sa stali symbolom regiónu. Traduje sa, že legenda o tom, že bociany prinášajú deti má pôvod práve v týchto končinách.
1 osoba 4 dni Raňajky Hotel Autobusom Sprievodca, Poistenie Bratislava, Trnava, Nitra, Sereď

V skratke

 • zľava na zájazd do Alsaska
 • komfortné cestovanie luxusným autobusom
 • návšteva Štrasburgu
 • prehliadka mesta Colmar, ktorému sa hovorí aj "malé Benátky"
 • neuveriteľne fotogenické zákutia

 

Platnosť kupónu

do 23.07. 2017

Podmienky

 • pred zakúpením kupónu odporúčame informovať sa o voľných miestach priamo v CK
 • po obdržaní kupónu je nutné sa na zájazd ihneď zaregistrovať
 • registráciu zrealizujete na stránke CK (do poznámky napíšte nástupné miesto a či si želáte miestenku)
 • pokyny k zájazdu budú zaslané každému účastníkovi e-mailom približne týždeň pred odchodom

Termíny

 • Momentálne nie sú dostupné žiadne nadchádzajúce termíny.

Zobraziť predchádzajúce termíny »

V cene kupónu pre 1 osobu za 149 € je zahrnuté:

 • doprava luxusným autobusom
 • ubytovanie v hoteli s raňajkami na 1 noc
 • služby sprievodcu
 • poistenie insolventnosti

 

Termín zájazdu:

 • 20.7. – 23.7.2017

 

Nástupné miesta a príplatky:

 • Nitra, Trnava, Sereď - príplatok za nástupné miesto: 8 €/osoba
 • Bratislava - bez príplatku

 

Možné príplatky:

 • obojsmerná miestenka: 7 € / osoba (môžete si vybrať konkrétne miesto sedenia). Miestenky je potrebné dojednať pri objednávaní zájazdu. Dodatočne sa objednať nedajú. Len v prípade zajednania miestenky vieme zabezpečiť presné miesto v autobuse, ktoré si vyberiete.

 

Program zájazdu:

 

Prvý deň:
Odchod zo Slovenska v popoludňajších hodinách.

Druhý deň:
V ranných hodinách príchod do mestečka Colmar, ktoré patrí k najkrajším mestám na svete a je skutočnou "Alsaskou rozprávkou". Navštívite malebnú štvrť farebných domov, ktorá je pretkaná kanálmi a nazýva sa aj "Malé Benátky“. Pripravte sa, že tu nebudete môcť odtrhnúť zrak od pestrej kvetinovej výzdoby, ktorá je skutočné všade, či už na mostoch, na zábradliach, na farebných domoch. Nájdete tu neuveriteľne fotogenické malebné zákutia, ktoré sú vytvorené okolo kanálov. Krásu Colmaru si môžete vychutnať na drevených lodičkách a tak preplávať jednotlivými starými mestskými časťami.

Neskôr sa zastavíte v romantickej dedinke uprostred viníc v Riquewihr, ktorá je nielen jednou z najvyhlásenejších vinárskych dediniek, ale je zaradená aj do zoznamu najkrajších dedín Francúzska. V Riquewihri sa vrátite do 16. storočia. Budete prechádzať štýlovými uličkami, ktoré sú plné farebných domčekov a obdivovať balkóny zdobené rozkvitnutými pelargóniami. Nezabudnite ochutnať výborné alsaské víno. Vo večerných hodinách odchod na ubytovanie. Nocľah.

Tretí deň :
Po raňajkách odchod do Štrasburgu, ktoré je hlavným mestom Alsaska. Návštevníkom ponúka prekrásne historické centrum, dobré jedlo, úchvatné pamiatky, umenie a prekrásne prostredie. Má pôsobivé historické centrum s veľkolepou architektúrou a je sídlom viacerých významných európskych inštitúcií. Sídli tu Európsky parlament, Rada Európy a Európsky súd pre ľudské práva. Počas prehliadky mesta uvidíte nielen úchvatnú katedrálu Notre-Dame de Strasbourg, ale aj námestie Kleber, Rohanský palác, univerzitu, kostol sv. Pavla, staré mesto, štvrť Petite France. Zákutia Štrasburgu môžete spoznať aj počas plavby po kanáloch. Kto bude mať záujem, môže navštíviť aj veľmi populárne alsaské múzeum, ktoré je situované v typických alsaských domoch zo 17. storočia, nájdete tu všetko, čo sa týka tradičného alsaského života. Odchod zo Štrasburgu vo večerných hodinách.

Štvrtý deň :
Príchod na Slovensko v dopoludňajších hodinách.

Zmena poradia navštívených pamiatok a miest vyhradená.