Zažite atmosféru svetoznámych Benátok a Benátsku lagúnu na vlastnej koži!

Zažite atmosféru svetoznámych Benátok a Benátsku lagúnu na vlastnej koži!
2x kúpené

Romantika v májových Benátkach

Užite si dni v jednom z najkrajších miest sveta! K nim patria bez pochyby aj Benátky. Jedinečná atmosféra, romantické vodné kanály, staré uličky či históriou dýchajúce monumenty archeológie vás dostanú! Toto mesto ukrýva až 900 palácov. Ak neveríte, presvedčte sa na vlastné oči! :-)

1 osoba 3 dni Autobusom

V skratke

 • zľava na zájazd pre 1 osobu - Benátky a Benátska lagúna
 • preprava luxusným autobusom značky Mercedes a služby sprievodcu v cene
 • nezabudnuteľná atmosféra

 

Platnosť kupónu

do 18.09. 2016

Podmienky

 • potrebná rezervácia e-mailom na: legiotour@legiotour.sk (pri rezervácii je potrebné nahlásiť: mená cestujúcich, čísla kupónov a e-mailovú adresu, na ktorú majú byť zaslané pokyny k zájazdu)
 • prípadné otázky adresujte priamo do CK LegioTour na tel. č.: 0903 452 900 alebo 0903 245 900
 • pokyny k zájazdu sú zasielané cca 5 dní pred odchodom zájazdu e-mailom
 • nástupné miesto: Bratislava
 • v cene nie je zahrnuté vstupné do pamiatok

Termíny

 • Momentálne nie sú dostupné žiadne nadchádzajúce termíny.

Zobraziť predchádzajúce termíny »

Poskytovateľ

V cene kupónu pre 1 osobu za 57 € je zahrnuté:

 • doprava tam a späť luxusným autobusom zn. Mercedes
 • technický sprievodca             

 

 

 V cene kupónu nie sú zahrnuté príplatky (platia sa až na mieste):

 • zakúpenie lístka na loď VAPORETTO, možnosť výberu z dvoch druhov lístkov:
  • len z prístavu do Benátok a späť 15 €/osoba
  • z prístavu do Benátok a v rámci Benátok po Grand Canale – (celosieťový) 18 €/osoba
 • vstup do Benátok 4 €/osoba

Tieto príplatky sa platia až na mieste.

 

Možnosť príplatku:

 • obojsmerná miestenka v autobuse 5 € - umožňuje prednostný výber miesta v autobuse (je potrebné uviesť pri rezervácii zájazdu)

 

V cene kupónu nie je zahrnuté - ale odporúčame:

 • poistenie liečebných nákladov v zahraničí (možnosť poistiť sa v CK poisťovňou UNION)

 

 

Termíny zájazdov:

 • 20.05. - 22.05.2016 - vypredané
 • 16.09. - 18.09.2016

Miesto odchodu: Bratislava

 

Program zájazdu:

1. deň:  odchod v piatok z Bratislavy vo večerných hodinách.

2. deň: v sobotu ráno príchod do prístavu Punta Sabbioni a odtiaľ presun loďou na Námestie Sv. Marca, počas plavby možnosť vidieť nádhernú panorámu Benátok. Večer odchod loďou do Punta Sabbioni, následne autobusom domov.

3. deň: príchod do Bratislavy v ranných hodinách.

 

 

Benátska lagúna – chránená ostrovom Lido je súbor súostroví, ktoré očaria svojou jedinečnosťou. Magické mesto Benátky, ostrov Murano - známe výrobou Benátskeho skla, ostrov  Burano s prenádhernými čipkami, to všetko vám ponúkame vidieť a zažiť!

Mesto Benátky, leží v zátoke Jadranského mora, 4 km od pevniny v Benátskej lagúne je postavené na 118 malých ostrovoch a spája brehy 400 kameninových mostov. V dňoch zvaných „aqua alta“ (vysoká voda), ktorých býva každoročne priemerne 54, sa tu zvýši hladina mora až o 90 cm!

Počas voľného programu máte možnosť prechádzať sa zákutiami s obchodíkmi a stánkami so suvenírmi a malebnými uličkami tohto mesta zahaleného rúškom tajomstva, s nespočetnými kanálmi, ktoré brázdia gondoly a zároveň odkrýva všetky svoje nevšedné krásy! Môžete si posedieť v kaviarničke, kde pri káve a živej hudbe môžete obdivovať nádheru okolitých stavieb. K dispozícií vám bude odovzdaná mapka.

 

Najznámejším obrazom Benátok je Námestie svätého Marka, kde sa nechávajú turisti fotografovať pri kŕmení holubov a stoja v dlhom rade na prehliadku Baziliky sv. Marka. Dopravnou tepnou je Canal Grande, 4 km dlhý a asi 70 m široký kanál, ktorý prechádza priamo stredom mesta. V meste zaisťujú dopravu motorové lode, ktoré brázdia kanály, pre turistov sú k dispozícii klasické gondoly, ktoré tvoria neodmysliteľnú časť života v Benátkach už od 11. storočia. Štíhlym trupom a plochým dnom (10,15 m dlhá a 1,40 m široká) sú prispôsobené pre plavbu úzkymi a plytkými kanálmi. Gondola je smerom k prove mierne zahnutá doľava, čo zabraňuje tomu, aby sa točila stále dookola.

 

 

Zaujímavosti a pamiatky mesta:

Canal Grande - kanál je dôležitá dopravná tepna Benátok, ktorá prepája hlavné vlakové, autobusové stanice s najvyhľadávanejším turistickým miestom, ktorým je Námestie sv. Marka (Piazza San Marco) – "Je to najkrajší salón Európy, ktorému slúžiť za strop si zaslúži iba nebo“. Sú to údajne slová Napoleona I. - tvorí centrum starého mesta, celé je pokryté mramorovými doskami a obklopené Bazilikou sv. Marka, zvonicou Kampanila, Vežovými hodinami a budovami prokuratúr s arkádami.

    

Najvýznamnejšia svetská stavba je nádherný Dóžov palác - z ružového veronského mramoru, spočíva na vyčipkovaných arkádach. Nemenej slávnou stavbou na námestí je aj Bazilika sv. Marka – Basilica di San Marco. Označuje sa aj za „Basilica d´Oro“ (zlatá bazilika). So svojimi piatimi kupolami a dvoma bočnými loďami je jedným zo symbolov Benátok. V Benátkach je viac ako 900 palácov. Líšia sa svojou veľkosťou, štýlom, ale jedno majú spoločné. Každý palác má čelnú stranu obrátenú ku kanálu, ostatné tri steny sú bez výzdoby a sú menej zaujímavé.

 

Z nespočetného množstva kostolov a chrámov možno spomenúť kostol Santa maria della Salute. V neposlednom rade možno Vás zaujme Arzenál, ktorý bol benátskou lodenicou a od konca 17. storočia dokonca najväčšou a najvýkonnejšou na svete. V čase najväčšieho rozkvetu táto lodenica zamestnávala až 16.000 robotníkov. Jeden z najznámejších mostov je Ponte di Rialto, ktorý ako jeden z troch spája obe časti mesta rozdelené kanálom. Mramorový oblúk 48 m dlhý dopĺňajú dve rady obchodov.

 

 

Naša cestovná a prepravná kancelária LEGIOTOUR vznikla v roku 1990. Od tejto chvíle ponúkame profesionálne služby v oblasti cestovného ruchu na Slovensku i v zahraničí. Naším cieľom je zabezpečiť kvalitný dovolenkový zážitok, ktorý vychádza z požiadaviek klientov. Disponujeme vlastným vozovým parkom, ktorý spĺňa najvyššie technické požiadavky a poskytuje najvyšší komfort. Tajomstvo úspechu našej činnosti spočíva v dlhoročných skúsenostiach na trhu, kvalifikovanom personále a individuálnom prístupe ku každému zákazníkovi.