Tejpovanie je skvelé pre všetkých, ktorí svoje telo každodenne preťažujú, pociťujú stuhnutosť a bolesť. Nalepením elastických pások na telo sa svaly, kĺby alebo šľachy zafixujú, a zároveň je v nich podporený prietok krvi, čím uľavujú a urýchľujú regeneráciu. Zároveň však neobmedzujú pohyb. Tejpovanie tiež pomáha pri ortopedických problémoch, uvoľňuje napätie chrbta a šije, je účinné i pri migréne či menštruačných problémoch.
- Sval, ktorý chcete zalepiť najprv premasírujte.
- Dĺžka pásky musí zodpovedať dĺžke svalu.
- Tejp musíte aplikovať na čistú, odmastenú, oholenú a suchú pokožku.
- Potom naň nalepíte pásku, bez napínania a akéhokoľvek tlaku alebo ťahu.
- Tejpovaciu pásku lepte vždy na pretiahnutý pohybový segment (napr. koleno, ruku a pod.), tým dochádza k napínaniu mäkkých tkanív a kože.
- Potom, čo vrátite pohybový segment do pôvodnej polohy, zmrští sa aj tejp, teda môžete pozorovať ,,zvrásnenie“ tejpy, čo je jeden zo základných javov správnej aplikácie.
- Toto krčenie, spôsobí nadvihnutie kože, podkožia, väzivového obalu svalu atď, čím nám zväčší priestor medzi týmito vrstvami a svalom. Zväčšením tohto priestoru docielite zníženie tlaku lymfatickej a krvnej cirkulácie, tiež docielite radu rôznych elektrochemických zmien a zníženie tlaku na receptory - v dôsledku toho pacient pociťuje citeľné zníženie bolesti.
- Pri aplikácii je nežiaduce, aby sa tejp prelepoval, alebo aby ste sa dotýkali lepidla tejpu.