Južná Morava: Oddychový pobyt v Hoteli Schaller neďaleko Znojma s návštevou Louckého kláštora a ochutnávkou vín

7x kúpené

Nielen pre milovníkov vína

Pohár vínka doma je síce fajn, ale na južnej Morave bude ešte lepší. Nádherný vinársky región, zaujímavá história Znojma (na povrchu aj pod povrchom) a skvelé ubytovanie v Hoteli Schaller - na pobyte u našich susedov vám bude hej! V cene je aj polpenzia a prehliadka Louckého kláštora s ochutnávkou vín. Na Morave vám bude dobre - aj s vínnou ochutnávkou. Naplánujte si bezstarostné dni, ktoré vymažú všetok stres a nabijú vás energiou!

2 osoby 3 dni Polpenzia Penzión Vlastná doprava Berieme karty, Parkovanie zadarmo, WIFI zadarmo, Parkovanie, Romantika, Terasa

V skratke

 • zľava na pobyt v Hoteli Schaller na Morave
 • ubytovanie na 2 noci s polpenziou
 • prehliadka blízkeho kláštora s ochutnávkou vín
 • zľavy na vírivku, saunu i nákup vín
 • poloha neďaleko Znojma
 • deti do 3 rokov ZADARMO

Platnosť kupónu

do 30.09. 2019

Podmienky

 • obsadenosť termínov si overujete priamo v hoteli, ktorý pobyt poskytuje
 • potrebná rezervácia pobytu telefonicky na +420 777 808 124 alebo e-mailom na  info@hotel-schaller.cz  (pri rezervácii je potrebné uviesť číslo kupónu)
 • termín je potrebné si rezervovať čo najskôr, pri neskorej rezervácii negarantujeme možnosť využitia kupónu vo vami plánovanom termíne

Poskytovateľ

Hotel Schaller

Nový Šaldorf 165
671 81, Nový Šaldorf - Sedlešovice, Znojmo, Česká republika
+420 777 808 124
+420 777 971 610

V cene kupónu za 115 € je pre 2 osoby zahrnuté:

 • ubytovanie pre 2 osoby
 • polpenzia pre 2 osoby
 • 20% zľava na 90 min. saunu, paru a vírivku v Penzióne U Tří Jasanû
 • prehliadka Louckého kláštora s ochutnávkou vín
 • 20% zľava na víno zakúpené v reštaurácii U Tří Jasanů
 • Wi-Fi zdarma
 • parkovanie

 

Hotel prešiel nedávno celkovou rekonštrukciou, všetky izby sú nové, s vlastným sociálnym zariadením.

Polpenzia, sauna s parou a vírivka budú dostupné v Penzióne U Tří Jasanů, ubytovanie bude v Hoteli Schaller. 

 

Možné príplatky:

 • deti do 3 rokov: zdarma bez nároku na lôžko a stravu
 • deti do 12 rokov: podľa individuálnej dohody
 • ubytovanie počas víkendov: po dohode s recepciu, za príplatok

Ubytovanie so zvieraťom nie je možné.

 

Hotel Schaller

Hotel Schaller sa nachádza v obci Nový Šaldorf, necelých 10 kilometrov od hraníc s Rakúskom. Blízko sa rozprestiera Národný park Podyjí, ktorý je rajom pre priaznivcov cyklistiky a milovníkov prírody. 

Ubytovanie
K dispozícii je široký výber izieb s vlastným sociálnym zariadením. Celková kapacita hotela je 45 lôžok. Svojou ponukou hotel dokáže uspokojiť jednotlivca na služobnej ceste, ale aj rodiny na spoločnej dovolenke alebo veľké turistické skupiny. 

 

Tipy na výlet:

Loucký kláštor

Ak sa chcete zoznámiť podrobnejšie s históriou kláštora a spoznať miesta, kam sa bežní návštevníci nedostanú, potom vás pozývame na organizovanú prehliadku. Program zahŕňa privítanie v návštevníckom centre, prehliadku obrazovej galérie, románskej krypty, debnárskeho a vinárskeho múzea, štukových sál a pivníc. Prehliadka je zakončená ochutnávkou piatich vzoriek vína. Každý návštevník získa štýlový suvenír - "koštovačku", pre detských hostí sú pripravené špeciálne darčeky. Vodičom a abstinentom bude ponúknutá fľaštička vína s obsahom 0,187 l. Pre ohlásené skupiny nad pätnásť osôb je možné prehliadku prispôsobiť podľa ďalších požiadaviek. Dĺžka prehliadky je asi 90 minút. Prehliadky prebiehajú denne od 9:00 do 18:00.

Národný park Podyjí - mnoho peších a cyklistických turistických trás.

Vínobus

Od mája do septembra máte možnosť využiť jazdu Vínobusom, ktorý vás prevezie po vinárskom okolia. Na parkovisku pred penziónom U Tří Jasenû sa nachádza jedna z jeho zastávok a priamo v reštaurácii hotela je jedno z ochutnávkových miest. Jazda Vínobusom je sprevádzaná sprievodcom. Zvoľte si okružnú jazdu alebo len časť trasy podľa vlastného uváženia a objavujte krásy Znojemska!

Okružná jazda mestom Znojmom turistickým vláčikom

Predstavte si vyhliadkovú jazdu malebným historickým mestom a pôvabnou prírodou, pri ktorej držíte v ruke orosený pohárik vína zo Znovína. Z takéhoto sna sa môže stať splnené želanie, ak sa vydáte na okružnú jazdu turistickým vláčikom, ktorý vás počas 90 minút prevezie najzaujímavejšími časťami kráľovského mesta Znojmo. Prejdete stredovekými uličkami aj námestiami, uvidíte významné stavebné pamiatky a pokocháte sa pohľadmi na mesto z údolia Dyje.

Excalibur City - detský zábavný park Kinderwelt a outletové centrum Freeport - jedno z najväčších nákupných a zábavných centier nachádzajúce sa na rakúsko - českej hranici.

Termálne kúpele Laa

Termálne kúpele Laa (Therme Laa Hotel & Spa) ponúkajú celoročné kúpanie a vyžitie pre deti i dospelých za prijateľné ceny.

Therme Laa ponúka vnútorný aj vonkajší termálny bazén s vírivkami, vodopádmi s teplotou 34°C, vonkajší termálny bazén so slanou vodou s teplotou 36°C a vonkajší bazén pre aktívnych s chladnejšou vodou.

V termálnych kúpeľoch Laa si na svoje prídu aj deti. Pre nich sú tu vnútorné i vonkajšie vodné atrakcie, veľké pieskovisko aj detský kútik a v lete aj skákací hrad. Therme Laa ponúka aj 90 metrový nerezový tobogán, relaxačné miestnosti a saunový svet.

Južná Morava

Perlu Južnej Moravy preslávili filmové a hudobné festivaly, aj každoročné slávnosti vinobrania. Medzi symboly mesta patrí panoráma červených striech i stredoveké opevnenia v čele s Radničnou vežou a majestátnym hradom nad riekou Dyjí. A čo ešte len historické centrum s desiatkami útulných kaviarní a reštaurácií. Zabudnúť nemožno ani na tunajšie preslávené kaviarne, vinárstva a pivničky.

Znojemské podzemie je labyrint navzájom sa prepletajúcich podzemných chodieb, miestami až štyrmi poschodiami nad sebou, o celkovom rozsahu cca 25 km. Do tajomna môžete nahliadnuť na novej prehliadkovej trase s rozprávkovým až hororovým ladením.

Zámok Vranov nad Dyjí

K najpozoruhodnejším svetským stavbám stredoeurópskeho baroka patrí zámok Vranov nad Dyjí. Vznikol prestavbou z románskogotického hradu, ktorý je prvýkrát spomínaný v roku 1100. Dnes je zámok národnou kultúrnou pamiatkou a je situovaný v západnej časti Národného parku Podyjí. K dispozícii sú štyri prehliadkové okruhy.