Silvester v Krakove

Strávte tohtoročný Silvester inak a vybočte zo zabehnutých koľají. Napríklad spoznávaním pôvabného Krakova. S ubytovaním len pár metrov od hlavného námestia budete hneď v centre diania. Krakov je jedno z najúžasnejších miest v našom okolí, ktoré právom láka tisíce turistov. Napriek rastúcej popularite je stále jedným z najlacnejších miest v Európe a jeho okolie ponúka neuveriteľne veľa možností na poznávanie.
2 osoby 3 dni, 4 dni, 5 dní Raňajky Hotel Vlastná doprava 3* Vlastná reštaurácia, WIFI zadarmo, Centrum mesta, Masáže, Požičanie bicyklov, Požičovňa áut

V skratke

Cena obsahuje

 • ubytovanie na 2 alebo 3 noci v hoteli Yarden Aparthotel by Artery Hotels*** 
 • raňajky formou bufetových stolov

Cena neobsahuje

 • dopravu (vlastná doprava)
 • služby delegáta
 • miestne poplatky (cca 1€ noc/osoba, platí sa na mieste)
 • cestovné poistenie (voliteľné)​

Podmienky

- obsadenosť termínov si overujete priamo v CK Pelikan
- potrebná rezervácia pobytu e-mailom na pobyty@pelikan.sk alebo 02 / 3216 6321 
- termín je potrebné si rezervovať čo najskôr, pri neskorej rezervácii negarantujeme možnosť využitia kupónu vo vami plánovanom termíne. 
- všeobecné obchodné podmienky CK nájdete na tomto odkaze

Ubytovanie

 • Yarden Aparthotel Artery Hotels*** - (Úroveň ubytovacieho zariadenia je klasifikovaná podľa štandardov krajiny, v ktorej sa ubytovacie zariadenie nachádza.) 
 • ponúka elegantné izby v centre mesta, len pár minút chôdze od hlavného námestia. Hotel sa nachádza len 1,2 km od hradu Wawel. Hlavná železničná stanica je vzdialená len 0,6 km.
 • Vybavenie izieb: všetky izby sú vkusne a klasicky zariadené. Všetky majú satelitnú TV s plochou obrazovkou, telefón, písací stôl a nočné stolíky. Hostia môžu bezplatne využívať Wi-Fi vo všetkých priestoroch. Každá kúpeľňa je vybavená sprchou, sušičom vlasov a bezplatnými toaletnými potrebami. Izby majú výhľad na mesto alebo do záhrady. Hostia majú v každej izbe k dispozícii bezplatný čaj, kávu a minerálnu vodu. 
 • Vybavenie hotela: Na mieste si môžete požičať bicykel alebo auto. Na požiadanie je možné objednať masáže a rôzne zájazdy. Denne sa podávajú raňajky formou bufetu a v hoteli je k dispozícii reštaurácia à-la-carte. Na požiadanie je možné pripraviť obedové balíčky a špeciálne diétne menu.
 • Presná adresa hotela: Długa 35, Old Town, 31-147 Krakov, Poľsko
 • check-in je možný od 14:00 hod. 
 • check-out je možný do 12:00 hod.
 • Zobrazenie na mape: TU

 

 

Víza

Slovenskí občania cestujúci do Poľska nepotrebujú vstupné víza za účelom turizmu. Je však dôležité, aby ste si pred cestou skontrolovali minimálnu dĺžku platnosti cestovného dokladu (cestovný pas alebo občiansky preukaz), maximálnu možnú dĺžku pobytu v cieľovej krajine, maximálnu možnú dĺžku pobytu v tranzitnej (prestupovej) krajine.


Zároveň je dôležité si skontrolovať aj všetky zdravotné formality, ktoré su nevyhnutné na cestu a pobyt.


Potrebné informácie nájdete na stránke Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí, sekcia Poľsko TU.

 

CK Pelikán nezodpovedá za prípadné škody vzniknuté nedodržaním vízových, pasových a zdravotných povinností.

Cestovné poistenie

CK Pelikán ponúka možnosť uzatvoriť individuálne poistenie na cestu a pobyt:

 • poistenie STORNO - zahŕňa poistenie storna a poistenie prerušenia cesty

Cena poistenia závisí od územnej platnosti (európa/svet), celkovej ceny objednávky na osobu a od dĺžky trvania pobytu.

Tipy a triky

Krakov
Históriou nasiaknuté centrum južného Poľska. Toto mesto Malopoľského vojvodstva  leží na hornom toku rieky Visla a má k obdivu turistov mnoho stredovekých a renesančných budov Starého Mesta. 

 

Treba vidieť

 • Wawelské návršie: Katedrála (Katedra na Wawelu) – táto bazilika je poľské sväté miesto národného historického významu a kultúrna pamiatka, kde sa králi nie len korunovali ale aj pochovávali.
 • Kráľovský hrad (Zamek Królewski na Wawelu)- gotický hrad, ktorý ma okolo centrálneho dvora mnoho pristavaných objektov. Jeho súčasťou bola veža ,,Kuracia stopa“, v ktorej komnata ukrývala meč  Szczerbiec, ktorý sa používal na korunovácie a dnes je vystavený. 
 • Dračia jama (Smocza Jama)- pútnické miesto v podobe vápencovej skaly. Je to najznámejšia jaskyňa v Poľsku. Viaže sa k nej niekoľko historiek o drakovi alebo iba o dračej sile, ktorá ochraňuje celé mesto.
 • Barbakán- jedna z mála zachovaných častí mestského opevnenia. Táto brána slúži ako turistická atrakcia.
 • Krakov je prešpikovaný historickými a cennými pamiatkami, ktoré z neho robia turistami obľúbené mesto. Nachádza sa v ňom vyše 6 tisíc historických objektov.
 • Rynek Glowny- hlavné mestské trhovisko plní svoju úlohu už od stredoveku. Okrem suvenírov a tradičných ručne vyrobených výrobkov ako sú napríklad čipky, bábiky a výrobky z kože, sa tu dajú obstarať veľmi pekné jantárové šperky za výborné ceny. 
 • Okrem trhoviska Rynek Glowny sa v Krakove ešte nachádzajú trhoviská Cepelia a Stary Kleparz. Mesto je taktiež populárne vďaka množstvu kaviarní, ktoré sú príjemným oddychom medzi návštevou pamiatok. 

 

Dôležité informácie

Od 28. marca 2022 Poľsko zrušilo pre všetky prichádzajúce osoby (bez ohľadu na to, či je osoba zaočkovaná/nezaočkovaná proti COVID-19 alebo prekonala COVID-19) všetky požiadavky ohľadom testovania (pred príchodom a aj po príchode), karantény, ako aj registrácie pri vstupe do krajiny.
 
Podrobné informácie nájdete na stránke Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí, sekcia Poľsko TU.
 
Tento zájazd nemusí byť vhodný pre cestujúcich so zníženou pohyblivosťou. Pre konkrétne preverenie, či je vhodný práve pre Vás vzhľadom na Vaše zdravotné obmedzenie, nás prosím kontaktujte. 

*}