Poľský Krakov

Krakov je jedno z najúžasnejších miest v našom okolí, ktoré právom láka tisíce turistov. Napriek rastúcej popularite je stále jedným z najlacnejších miest v Európe a jeho okolie ponúka neuveriteľne veľa možností na poznávanie. V meste určite nevynechajte historické centrum s hlavným námestím nazývaným Rynek Glowny, bývalú Schindlerovu továreň, Wawelský hrad, či židovskú štvrť s reštauráciami s vynikajúcou izraelskou kuchyňou. Ak máte na návštevu mesta viac času, určite nevynechajte soľnú baňu Wieliczka, ktorá pre Vás bude celoživotným zážitkom. Čierne dejiny Európy si môžete pripomenúť v poľskom Osvienčime, ktorý sa nachádza približne hodinu a pol jazdy autom od centra Krakova. V blízkosti mesta sa nachádzajú aj Wadowice, ktoré sú rodným mestom Karola Wojtylu - Pápeža Jána Paula II.
2 osoby, 3 osoby 4 dni Bez stravy Hotel Vlastná doprava 3* Vlastná reštaurácia, WiFi, Parkovanie, Fitness

V skratke

Cena obsahuje

 • ubytovanie v hoteli Wyspianski***
 • Wi-Fi

Cena neobsahuje

 • dopravu (vlastná doprava)
 • služby delegáta
 • miestne poplatky (cca 2€ noc/osoba, platí sa na mieste)
 • cestovné poistenie (voliteľné)
 • stravovanie (možnosť zakúpiť na mieste) 

Podmienky

- obsadenosť termínov si overujete priamo v CK Pelikan
- potrebná rezervácia pobytu e-mailom na pobyty@pelikan.sk alebo 02 / 3216 6321 
- termín je potrebné si rezervovať čo najskôr, pri neskorej rezervácii negarantujeme možnosť využitia kupónu vo vami plánovanom termíne. 
- všeobecné obchodné podmienky CK nájdete na tomto odkaze

Ubytovanie v hoteli Wyspianski***

 • Hotel Wyspianski *** - (Úroveň ubytovacieho zariadenia je klasifikovaná podľa štandardov krajiny, v ktorej sa ubytovacie zariadenie nachádza.)
 • Pohodlný a moderný hotel sa nachádza v samom srdci Krakova, iba 500m od Krakovského námestia, historického a kultúrneho centra mesta. Hotel so svojimi 231 izbami je jedným z najväčších hotelov v blízkosti ICE Krakow - novootvoreného kongresového centra a Tauron Arény.
 • Ponúka ubytovanie v centre Krakova len 500 metrov od hlavného námestia Rynek Glowny a 15 minút chôdze od kráľovského zámku Wawel, bazilika sv. Márie sa nachádza 7 minút chôdze od hotela, 10 minút od hlavnej vlakovej stanice, 15 minút chôdze od medzinárodnej autobusovej stanice. 
 • Vybavenie hotela: Hotel ponúka reštauráciu a bar, Wi-Fi v celom hoteli, úschovňu batožiny a trezor na recepcii, možnosť parkovania na stráženom parkovisku v centre Krakova za poplatok cca 13€/noc/auto; suvenírový obchod, fitness centrum, mini super market. Na recepcii hotela si môžete zakúpiť lístky do divadla, kina, galérie a múzea, či zakúpiť lístky na prehliadku mesta alebo na okolité atrakcie.   
 • Vybavenie izieb Classic double (18m2): kúpeľňa so sprchovým kútom, sušič vlasov, uteráky, hygienické potreby, TV, rádio, Wi-Fi, písací stôl, skriňa, telefón. 
 • Presná adresa hotela: Westerplatte 15 St., Krakow, Poľsko
 • check-in je možný od 14:00 hod. 
 • check-out je možný do 12:00 hod.
 • (Úroveň ubytovacieho zariadenia je klasifikovaná podľa štandardov krajiny, v ktorej sa ubytovacie zariadenie nachádza.) 
 • Zobrazenie na mape

Víza

Slovenskí občania cestujúci do Poľska nepotrebujú vstupné víza za účelom turizmu. Je však dôležité, aby ste si pred cestou skontrolovali minimálnu dĺžku platnosti cestovného dokladu (cestovný pas alebo občiansky preukaz), maximálnu možnú dĺžku pobytu v cieľovej krajine, maximálnu možnú dĺžku pobytu v tranzitnej (prestupovej) krajine.

Zároveň je dôležité si skontrolovať aj všetky zdravotné formality, ktoré su nevyhnutné na cestu a pobyt.

Potrebné informácie nájdete na stránke Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí, sekcia Poľsko TU.

CK Pelikán nezodpovedá za prípadné škody vzniknuté nedodržaním vízových, pasových a zdravotných povinností.

Cestovné poistenie

CK Pelikán ponúka možnosť uzatvoriť individuálne poistenie na cestu a pobyt:

 • poistenie STORNO - zahŕňa poistenie storna a poistenie prerušenia cesty
 • poistenie ISTOTA - zahŕňa poistenie storna, prerušenia cesty, batožiny, pátrania a záchrany, liečebných nákladov, zodpovednosti škody na majetku alebo zdraví, asistenčné služby a úrazové poistenie

Cena poistenia závisí od územnej platnosti (európa/svet), celkovej ceny objednávky na osobu a od dĺžky trvania pobytu.

Tipy a triky

Tipy na miesta, ktoré sa oplatí v Krakove vidieť nájdete na našich Pelipeckách. 

 

Krakov
Toto mesto Malopoľského vojvodstva  leží na hornom toku rieky Visla a má k obdivu turistov mnoho stredovekých a renesančných budov. 
Krakov je prešpikovaný historickými a cennými pamiatkami, ktoré z neho robia turistami obľúbené mesto. Nachádza sa v ňom vyše 6 tisíc historických objektov.

Treba vidieť

 • Wawelské návršie: Katedrála (Katedra na Wawelu) – táto bazilika je poľské sväté miesto národného historického významu a kultúrna pamiatka, kde sa korunovali a pochovávali králi. 
 • Kráľovský hrad (Zamek Królewski na Wawelu)- gotický hrad, ktorý ma okolo centrálneho dvora mnoho pristavaných objektov. Jeho súčasťou bola veža ,,Kuracia stopa“, v ktorej komnata ukrývala meč  Szczerbiec, ktorý sa používal na korunovácie a dnes je vystavený. 
 • Dračia jama (Smocza Jama)- pútnické miesto v podobe vápencovej skaly. Je to najznámejšia jaskyňa v Poľsku. Viaže sa k nej niekoľko historiek o drakovi alebo iba o dračej sile, ktorá ochraňuje celé mesto.
 • Barbakán- jedna z mála zachovaných častí mestského opevnenia. Táto brána slúži ako turistická atrakcia.
 • Rynek Glowny- hlavné mestské trhovisko plní svoju úlohu už od stredoveku. Okrem suvenírov a tradičných ručne vyrobených výrobkov ako sú napríklad čipky, bábiky a výrobky z kože, sa tu dajú obstarať veľmi pekné jantárové šperky za výborné ceny. 
 • Okrem trhoviska Rynek Glowny sa v Krakove ešte nachádzajú trhoviská Cepelia a Stary Kleparz. Mesto je taktiež populárne vďaka množstvu kaviarní, ktoré sú príjemným oddychom medzi návštevou pamiatok. 
 • Soľná baňa Wieliczka: asi 15km od Krakova sa nachádza poľská perla ukrytá v podzemí. Soľná baňa Wieliczka (Velička) je od roku 1978 zapísaná na zozname svetového dedičstva UNESCO a mapuje ťažbu soli od stredoveku až do súčasnosti.
 • Koncentračný tábor Auschwitz-Birkenau - bol najväčší nemecký vyhladzovací tábor v dobe nacizmu. Bol zriadený roku 1941 asi 3 km od zajateckého tábora Auschwitz I, v dedine Brzezinka neďaleko poľského mestečka Osvienčim (nem. Auschwitz), asi 60 km západne od Krakova. 

 

Dôležité informácie

Podrobné informácie nájdete na stránke Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí, sekcia Poľsko  TU.
 
V prípade, ak plánujete cestu spolu ako väčšia skupina a máte záujem o garanciu ubytovania v rovnakom hoteli, prosím kontaktujte náš Zakáznícky servis ešte pred ukončením rezervácie, alebo ihneď po jej vytvorení pre okamžité zaznačenie požiadavky. Naši pracovníci vám radi preveria aktuálnu dostupnosť miest pre daný termín. V prípade ak tak klient neurobí, nevieme garantovať objednávku rovnakého hotela.
UPOZORNENIE - pri rezervácii je potrebné zadávať celé mená pasažierov, tak ako sú uvedené v cestovnom doklade. Zmena mena po zakúpení dokladov nie je možná!

*}