Krásy Oravy vo vyhľadávanom Penzióne Severka**

Táto ponuka má 3 varianty.

cena od 35 do 81,50

6x kúpené

Na Orave dobre, na Orave zdravo!

Príďte si užiť niekoľko dní oddychu do malebnej oravskej prírody. Užijete si krásne hory, lesy, čistý a svieži vzduch, stretnete srdečných a usmiatych obyvateľov. Tento malebný kraj ponúka množstvo kultúrnych i turistických atrakcií. Penzión Severka je ukrytý v hustých oravských lesoch, ponúka komfortné ubytovanie a je stvorený pre relax. Orava je skvelým miestom pre rodiny s deťmi. Nuda tu rozhodne nehrozí! :-)

2 osoby 3 dni, 4 dni, 6 dní Bez stravy Penzión Vlastná doprava 2* WiFi, Parkovanie, Pre rodiny, Biliard

V skratke

 • zľava na pobyt pre 2 osoby na 3 dni v Penzióne Severka v Oravskej Lesnej
 • príjemné, pokojné a bezpečné prostredie
 • skvelé miesto na pobyt s deťmi
 • dobrá východisková pozícia pre turistiku
 • monitorované parkovanie priamo pri objekte

 

Platnosť kupónu

do 31.10. 2016

Podmienky

 • pred zakúpením kupónu si overte dostupnosť termínov priamo v penzióne
 • potrebná rezervácia pobytu na telefónnom čísle: +421 43 55 24 590 alebo e-mailom na: penzion@severka.sk
 • termín je potrebné rezervovať si čo najskôr, pri neskorej rezervácii negarantujeme možnosť využitia kupónu vo vami plánovanom termíne
 • zmenu alebo zrušenie termínu je potrebné nahlásiť min. 48 hodín pred nástupom na pobyt, v opačnom prípade kupón stráca svoju platnosť
 • možnosť predĺženia pobytu zakúpením viacerých kupónov
 • check in od 15:00 hod., check out do 10:00 hod.

Poskytovateľ

Penzión Severka

 

Ústredie 765
029 57 Oravská Lesná
 
telefón:
+421 43 55 24 590
 

Hodnotenia zákazníkov

Penzión SEVERKA

Excelentné

4,50 z 5 (2x)

100% zákazníkov odporúča túto spoločnosť (2 / 2)

 • 5
  1
 • 4
  1
 • 3
 • 2
 • 1

V cene kupónu za 35 € pre 2 osoby je zahrnuté:

 • ubytovanie na 3 dni (2 noci) 

V cene kupónu za 49,50 € pre 2 osoby je zahrnuté:

 • ubytovanie na 4 dni (3 noci)

V cene kupónu za 81,50 € pre 2 osoby je zahrnuté:

 • ubytovanie na 6 dní (5 nocí)

 

 

V oboch kupónoch je zahrnuté:

 • monitorované parkovanie
 • wifi v spoločných priestoroch, na izbách pripojenie na internet cez kábel
 • zľava 10 % na konzumáciu v kaviarni
 • zľava 20 % do sauny
 • zľava 25 % na ďalší pobyt

 

Deti do 3 rokov bez nároku na lôžko zadarmo.

 

severka

 

Doplatky (platia sa na mieste):

 • miestna daň: 0,20 €/osoba/deň
 • prístelka: 8 €/osoba/noc
 • možnosť doobjednať si raňajky: 3 €/osoba

 

Penzión je zaradený ako "Zariadenie priateľské k deťom a rodinám."

severka

Penzión Severka**

Penzión Severka** má ubytovaciu kapacitu 43 lôžok a 16 prísteliek. Všetky izby sú vybavené moderným sociálnym zariadením, TV/SAT, telefónom, možnosťou pripojenia na internet cez kábel. WiFi pripojenie sa nachádza v spoločných priestoroch penziónu.

Pre ubytovaných aj okoloidúcich návštevníkov ponúka priestor na príjemné posedenie reštaurácia zariadená v drevenom štýle. V jedálnom lístku nájdete široký sortiment jedál slovenskej a medzinárodnej kuchyne. Taktiež na každom poschodí máte možnosť vlastného varenia v moderných kuchynkách s príslušenstvom (sklokeramická varná platňa, mikrovlnná rúra, chladnička s mrazničkou, rýchlovarná konvica, kuchynský riad a príbory). 

severka

 

Pre vaše malé deti je pripravený útulný detský kútik, kde môžete stráviť čas aj v prípade nepriaznivého počasia. K dispozícii sú stolík a stoličky, pastelky, omaľovánky, krabica plná hračiek, šmýkačka, preliezka, herný stôl s kalčetom, biliardom, detské knižky, spoločenské hry, DVD s rozprávkami.

Po celodennej túre, či inom športovom vyžití si môžete objednať relaxačné služby penziónu. Doprajte svojmu telu i duši oddych a vychutnajte si chvíle od rušného sveta. Ponuka relaxcentra: infrasauna, fínska sauna, masážny sprchovací box, perličková vaňa, vertikálne turbo solárium a na objednávku masérske služby.

 

Tipy na výlety v okolí:

Na Orave vás isto nuda nečaká, nájdete tu široké možnosti pre pešiu turistiku, cyklistiku, agroturistiku, vodné športy, člnkovanie, plávanie, splavovanie riek, rybolov. Teplé obdobie využívajte na prechádzky a aj na zber lesných plodov, húb a liečivých byliniek. 

 

Oravský hrad

Jeden z najkrajších hradov na Slovensku nachádzajúci sa na vysokom brale nad riekou Orava v obci Oravský Podzámok. Je to výrazná dominanta oravského regiónu a patrí medzi najvýznamnejšie pamiatky hradného staviteľstva na území Slovenska.

severka

 

Plte na Orave

Vyhliadková plavba starootcovskou plťou po rieke ORAVA popod 112 m vysoké skalné bralo Oravského hradu. Pri plavbe sa vám vyskytnú jedinečné výhľady na oravskú krajinu. Plte sú replikami originálnych plavidiel, ktoré v minulosti prevážali tovar zo severnej do južnej Európy.

 

Kysucko-oravská lesná železnica

Svetový unikát a národná kultúrna pamiatka. Kysucká Historická lesná úvraťová železnica spolu s Oravskou lesnou železnicou tvoria bývalú Kysucko-oravskú lesnú železnicu. Kysuckú časť lesnej železnice nájdete v Múzeu kysuckej dediny v Novej Bystrici - Vychylovke a môžete sa previezť priamo cez kysucký skanzen na úseku Skanzen - Kubátkovia - Chmúra 1. úvrať. Oravskú časť lesnej železnice nájdete priamo v Oravskej Lesnej a môžete sa previezť na úseku Tanečník - sedlo Beskýd a späť.

severka

 

Múzeum kysuckej dediny - Skanzen Vychylovka

Expozícia zachytáva nielen architektúru, ale aj kultúru a spôsob života v oblasti Kysúc z 19. storočia a prvej polovici 20. storočia. Podnetom pre vznik skanzenu bola záchrana najcennejších pamiatok ľudovej architektúry z obcí Riečnica a Harvelka, ktoré zanikli z dôvodu výstavby vodnej nádrže na pitnú vodu Nová Bystrica, ale sú tu aj objekty z obcí Korňa, Dunajov, Oščadnica, Zborova nad Bystricou. V interiéroch vybraných objektov sú inštalované pôvodné zariadenia. Súčasťou expozície sú i pôvodné stavby - cholvarky - objekty sezónnych pastierskych obydlí, hojne využívané v minulosti. Políčka pri domoch prezentujú trojpoľný systém hospodárenia, ktorý bol zaužívaný na Kysuciach. Cez areál skanzenu prechádza lesná úvraťová železnica.

severka

 

Múzeum oravskej dediny Zuberec - Brestová

Múzeum je umiestnené v prekrásnom prírodnom prostredí v podhorí Roháčov. Stavby ľudovej architektúry sú rozostavené v niekoľkých celkoch, ktoré pripomínajú jednotlivé časti Oravy – Dolnooravský rínok, Hornooravská ulica, Goralské lazy. Nechýbajú tu ani technické stavby ako mlyn na vodný pohon, plátennícky mangeľ na hladenie modrotlače, olejáreň, hrnčiarska pec a iné. Nad „dedinkou“ sa týči drevený gotický kostol sv. Alžbety Uhorskej zo začiatku 15. storočia. Kostol s neskorogotickým maľovaným stropom a s funkčným prenosným barokovým organom je ozajstným klenotom múzea. Zariadenie domov a chov domácich zvierat (v letnom období aj pestovanie typických plodín) umožňujú návštevníkom predstaviť si život a prácu Oravcov v minulosti.

 

 

Oravská priehrada

Vodná nádrž Oravská priehrada je vybudovaná na sútoku Bielej a Čiernej Oravy. Rozloha pri plnom napustení je 35 km² a objem vody 350 mil. m³. Po napustení ostali pod vodnou hladinou obce Slanica, Osada, Hámre, Ľavkovo, Ústie, dolná časť obce Bobrov a 2/3 Námestova. Práve preto sa v Námestove nenachádza historické centrum mesta. Nad hladinou ostal po zatopenej obci Slanica malý vrch, čím vznikol Slanický ostrov nazývaný aj Ostrov umenia a Vtáčí ostrov, ktoré sú pri nízkej hladine vody spojené úzkym prechodom. Priehrada so svojimi brehmi a ostrovmi patrí k najvýznamnejším lokalitám výskytu vodných vtákov na Slovensku, leží na migračnej trase vodného a pri vode žijúceho vtáctva pri hraniciach s Poľskom.

severka

 

Termálne kúpalisko Oravice

Nachádza sa na úpätí Západných Tatier, neďaleko hraníc s Poľskom. Ponúka relax a zábavu pre celú rodinu.

 

Slovenský orloj v Starej Bystrici

Ide o najväčšiu drevenú sochu na Slovensku. Celková kompozícia predstavuje sediacu Madonu, Sedembolestnú Pannu Máriu, patrónku Slovenska. Šesť bronzových plastík je  umiestnených vo výklenkoch orloja: z najstaršieho obdobia je to knieža Pribina, kráľ Svätopluk, z 19. storočia sú to kodifikátori slovenského jazyka Anton Bernolák a Ľudovít Štúr, z 20. storočia je to Milan Rastislav Štefánik a Andrej Hlinka. Ďalej sa v orloji nachádza sedem sôch slovenských apoštolov. Ide o svätcov, ktorých osudy boli spojené so Slovenskom: sv. Cyril, sv. Metod, sv. Andrej-Svorad, sv. Beňadik, sv. Gorazd, sv. Bystrík a sv. Vojtech.

severka

 

Lesnícky náučný chodník Oravská Lesná

Chodník dĺžky 3,7 km s prevýšením 120 m. Dozviete sa ako vznikla oravská krajina, o histórii lesnej železnice a správe lesov na Orave, o lesných živočíchoch, chrobákoch a škodcoch lesa, o lesných rastlinách, o histórii včelárstva na Orave a komplexnom význame lesa.