Horský pobyt pre 2 osoby na 3 dni na Orave s platnosťou až do 31.8.2014!
129x kúpené

Pozývame vás na čarovné miesta našej Oravy!

Zatvorte oči a nechajte sa omámiť čistým vzduchom, vôňou ihličia a kvetov, šumom lístia a trávy, spevom vtákov a bzukotom hmyzu - krajom, kde je dobre a zdravo - ORAVOU. Vychutnajte si pobyt na 3 dni v Penzióne Severka v hustých oravských horách a lesoch, kde isto nájdete počas vašich výletov množstvo lesných plodov, pripomeniete si nezabudnuteľnú vôňu čerstvo usušeného sena, navštívite mnohé zaujímavosti - svetový unikát lesnú úvraťovú železnicu, hvezdáreň, rozhľadne, lesnícky náučný chodník s diviačiou oborou a ďalšie zaujímavosti.

Penzión Severka sa nachádza v malebnej oravskej dedine Oravská Lesná na pomedzí regiónov Oravy, Kysúc, Malej Fatry a blízkeho Poľska.

Pobyt v nádhernom prostredí hornej Oravy nájdete aj bez kompasu v Severke!

severka

1 osoba 3 dni Vlastná doprava 2*

V skratke

 • zľava na pobyt pre 2 osoby na 3 dni v Penzióne Severka v Oravskej Lesnej
 • príjemné, pokojné a bezpečné prostredie
 • skvelé miesto na pobyt s deťmi
 • dobrá východisková pozícia pre turistiku
 • Wi-Fi a káblové pripojenie zadarmo
 • monitorované parkovanie priamo pri objekte

 

severka

Platnosť kupónu

do 31.08. 2014

Podmienky

 • pred zakúpením kupónu si overte dostupnosť termínov na recepcii
 • potrebná rezervácia pobytu na telefónnom čísle: +421 43 55 24 590 alebo na e-mail: penzion@severka.sk
 • temín je potrebné rezervovať si čo najskôr. Pri neskorej rezervácii negarantujeme možnosť využitia kupónu vo vami plánovanom termíne
 • možnosť predĺženia pobytu zakúpením viacerých kupónov
 • check in od 15:00 hod., check out do 10:00 hod.
 • dieťa do 3 rokov ZADARMO bez nároku na lôžko
 • množstvo kupónov v akcii nie je limitované 

Poskytovateľ

Penzión Severka

 

Ústredie 765
029 57 Oravská Lesná
 
telefón:
+421 43 55 24 590
 

Hodnotenia zákazníkov

Penzión SEVERKA

Dobré

3,84 z 5 (19x)

95% zákazníkov odporúča túto spoločnosť (18 / 19)

 • 5
  4
 • 4
  10
 • 3
  4
 • 2
 • 1
  1

V cene kupónu za 33€ je zahrnuté:

 • ubytovanie na 3 dni (2 noci) pre 2 osoby
 • monitorované parkovanie
 • wifi v spoločných priestoroch, na izbách pripojenie na internet cez kábel
 • zľava 10% na konzumáciu v kaviarni
 • zľava 20% do sauny
 • zľava 25% na ďalší pobyt
 • deti do 3r. bez nároku na lôžko zadarmo

 

severka

 

Doplatky (platia sa na mieste):

 • miestna daň: 0,20€/osoba/deň
 • prístelka: 8€/osoba/noc
 • možnosť doobjednať si raňajky: 3€/osoba

 

Check in: 15:00 hod., Check out: 10:00 hod.

Penzión je zaradený ako "Zariadenie priateľské k deťom a rodinám."

V prípade záujmu môžete získať v penzióne kartu regionálnych zliav ORAVAPASS, s ktorou môžete získať napr. zľavu 20% na vstup na Oravský hrad, 15% zľavu na plavbu na pltiach a množstvo zliav na ďalšie oddychové aktivity v regióne Oravy. Viac info TU.

severka

severka

 

Penzión Severka

Penzión Severka má ubytovaciu kapacitu 43 lôžok a 16 prísteliek. Všetky izby sú vybavené moderným sociálnym zariadením, TV/SAT, telefónom, možnosťou pripojenia na internet cez kábel. WiFi pripojenie sa nachádza v spoločných priestoroch penziónu.

Pre ubytovaných aj okoloidúcich návštevníkov ponúka priestor na príjemné posedenie reštaurácia zariadená v drevenom štýle. V jedálnom lístku nájdete široký sortiment jedál slovenskej a medzinárodnej kuchyne. Taktiež na každom poschodí máte možnosť vlastného varenia v moderných kuchynkách s príslušenstvom (sklokeramická varná platňa, mikrovlnná rúra, chladnička s mrazničkou, rýchlovarná konvica, kuchynský riad a príbory). 

severka

Pre vaše malé deti je pripravený útulný detský kútik, kde môžete stráviť čas aj v prípade nepriaznivého počasia. K dispozícii sú stolík a stoličky, pastelky, omaľovánky, krabica plná hračiek, šmýkačka, preliezka, herný stôl s kalčetom, biliardom, detské knižky, spoločenské hry, DVD s rozprávkami. Staršie deti určite uvítajú počítače s internetovým pripojením.

Po celodennej túre, či inom športovom vyžití oceníte komplexné relaxačné služby penziónu. Doprajte svojmu telu i duši oddych a vychutnajte si chvíle od rušného sveta. Ponuka relaxcentra: infrasauna, fínska sauna, klasická masáž, masážny sprchovací box, perličková vaňa, vertikálne turbo solárium, na objednávku masérske, kozmetické, a pedikúrske služby.

severka

 

Tipy na výlety v okolí:

Na Orave vás isto nuda nečaká, nájdete tu široké možnosti pre pešiu turistiku, cyklistiku, agroturistiku, vodné športy, člnkovanie, plávanie, splavovanie riek, rybolov. Letné obdobie využívajete na prechádzky a aj na zber lesných plodov, húb a liečivých byliniek. 

severka

 

Oravský hrad

Jeden z najkrajších hradov na Slovensku nachádzajúci sa na vysokom brale nad riekou Orava v obci Oravský Podzámok. Je to výrazná dominanta oravského regiónu a patrí medzi najvýznamnejšie pamiatky hradného staviteľstva na území Slovenska.

severka

 

Plte na Orave

Vyhliadková plavba starootcovskou plťou po rieke ORAVA popod 112 m vysoké skalné bralo Oravského hradu. Pri plavbe sa vám vyskytnú jedinečné výhľady na oravskú krajinu. Plte sú replikami originálnych plavidiel, ktoré v minulosti prevážali tovar zo severnej do južnej Európy.

severka

Kysucko - oravská lesná železnica

Svetový unikát a národná kultúrna pamiatka. Kysucká Historická lesná úvraťová železnica spolu s Oravskou lesnou železnicou tvoria bývalú Kysucko - oravskú lesnú železnicu. Kysuckú časť lesnej železnice nájdete v Múzeu kysuckej dediny v Novej Bystrici - Vychylovke a môžete sa previezť priamo cez kysucký skanzen na úseku Kubátkovia - Chmúra 1. úvrať. Oravskú časť lesnej železnice nájdete priamo v Oravskej Lesnej a môžete sa previezť na úseku Tanečník - sedlo Beskyd.

severka

Múzeum kysuckej dediny - Skanzen Vychylovka

Expozícia zachytáva nielen architektúru, ale aj kultúru a spôsob života v oblasti Kysúc z 19. storočia a prvej polovici 20. storočia. Podnetom pre vznik skanzenu bola záchrana najcennejších pamiatok ľudovej architektúry z obcí Riečnica a Harvelka, ktoré zanikli z dôvodu výstavby vodnej nádrže na pitnú vodu Nová Bystrica, ale sú tu aj objekty z obcí Korňa, Dunajov, Oščadnica, Zborova nad Bystricou. V interiéroch vybraných objektov sú inštalované pôvodné zariadenia. Súčasťou expozície sú i pôvodné stavby - cholvarky - objekty sezónnych pastierskych obydlí, hojne využívané v minulosti. Políčka pri domoch prezentujú trojpoľný systém hospodárenia, ktorý bol zaužívaný na Kysuciach. Cez areál skanzenu prechádza lesná úvraťová železnica.

severka

Múzeum oravskej dediny Zuberec - Brestová

Múzeum je umiestnené v prekrásnom prírodnom prostredí v podhorí Roháčov. Stavby ľudovej architektúry sú rozostavené v niekoľkých celkoch, ktoré pripomínajú jednotlivé časti Oravy – Dolnooravský rínok, Hornooravská ulica, Goralské lazy. Nechýbajú tu ani technické stavby ako mlyn na vodný pohon, plátennícky mangeľ na hladenie modrotlače, olejáreň, hrnčiarska pec a iné. Nad „dedinkou“ sa týči drevený gotický kostol sv. Alžbety Uhorskej zo začiatku 15. storočia. Kostol s neskorogotickým maľovaným stropom a s funkčným prenosným barokovým organom je ozajstným klenotom múzea. Zariadenie domov a chov domácich zvierat (v letnom období aj pestovanie typických plodín) umožňujú návštevníkom predstaviť si život a prácu Oravcov v minulosti.

 

Oravská priehrada

Vodná nádrž Oravská priehrada je vybudovaná na sútoku Bielej a Čiernej Oravy. Rozloha pri plnom napustení je 35 km2 a objem vody 350 mil. m3. Po napustení ostali pod vodnou hladinou obce Slanica, Osada, Hámre, Ľavkovo, Ústie, dolná časť obce Bobrov a 2/3 Námestova. Práve preto sa v Námestove nenachádza historické centrum mesta. Nad hladinou ostal po zatopenej obci Slanica malý vrch, čím vznikol Slanický ostrov nazývaný aj Ostrov umenia a Vtáčí ostrov, ktoré sú pri nízkej hladine vody spojené úzkym prechodom. Priehrada so svojimi brehmi a ostrovmi patrí k najvýznamnejším lokalitám výskytu vodných vtákov na Slovensku, leží na migračnej trase vodného a pri vode žijúceho vtáctva pri hraniciach s Poľskom.

severka

Termálne kúpalisko Oravice

Nachádza sa na úpätí Západných Tatier, neďaleko hraníc s Poľskom. Ponúka relax a zábavu pre celú rodinu.

severka

Slovenský orloj v Starej Bystrici

Ide o najväčšiu drevenú sochu na Slovensku. Celková kompozícia predstavuje sediacu Madonu, Sedembolestnú Pannu Máriu, patrónku Slovenska. Šesť bronzových plastík je  umiestnených vo výklenkoch orloja: z najstaršieho obdobia je to knieža Pribina, kráľ Svätopluk, z 19. storočia sú to kodifikátori slovenského jazyka Anton Bernolák a Ľudovít Štúr, z 20. storočia je to Milan Rastislav Štefánik a Andrej Hlinka. Ďalej sa v orloji nachádza sedem sôch slovenských apoštolov. Ide o svätcov, ktorých osudy boli spojené so Slovenskom: sv. Cyril, sv. Metod, sv. Andrej-Svorad, sv. Beňadik, sv. Gorazd, sv. Bystrík a sv. Vojtech.

severka

 

Lesnícky náučný chodník Oravská Lesná

Chodník dĺžky 3,7 km s prevýšením 120 m. Dozviete sa ako vznikla oravská krajina, o histórii lesnej železnice a správe lesov na Orave, o.lesných živočíchch, chrobákoch a škodcoch lesa, o lesných rastlinách, o histórii včelárstva na Orave a komplexnom význame lesa.

severka