Bestseller Nestíham alebo ťažký život štátnej úradníčky od Zoé Shepardovej

Kúpiť kupón na zľavu 5,90
9,90 pôvodne
241 / 260 zákazníkov
2dní 21:43:10
čas na objednanie

O tom, aké "ťažké" je byť úradničkou

Ponorte sa do sveta francúzskej štátnej správy, kde všetci predstiarajú, že nič nestíhajú a že sú úplne zavalení prácou. Skutočnosť je však iná a jediným problémom úradníkov je vymyslieť, ako zabiť v práci čas a ako čo najskôr zmiznúť. Autorka knihy Aurélie Boulletové alias Zoé Shepardová vás dostane svojou úprimnosťou, iróniou a schopnosťou presne a veľmi vtipne popísať každodenné situácie a typické postavičky vo väčšine pracovných kolektívov. Kniha si získala množstvo čitateľov po celom svete a stala sa niekoľkonásobným bestsellerom

V skratke

 • zľava na knihu Nestíham alebo ťažký život štátnej úradníčky od Zoé Shepardovej
 • niekoľkonásobný bestseller
 • vtipné a ľahké čítanie 
 • možný osobný odber v centre Bratislavy

 

Platnosť kupónu

Od dnes do 1.11. 2017

Podmienky

 • dodatočnú objednávku už nemusíte vykonávať

Diskusia

Počet príspevkov v diskusii: 0

Vstúpte do diskusie »

Poskytovateľ zľavy

ZaMenej.sk

 

Dunajská 4 (8. poschodie)
811 08 Bratislava
 
telefón:
0948 657 595
(po - pia: 9:00 - 17:00 hod.)

Doručenie - poštovné a balné

Osobný odber

Na sklade

Kamenné námestie
Dunajská 4
Bratislava, 811 08

Slovenská pošta

1-3 pracovné dni

od 2,50€ za každé 2 kupóny

Maximálne 3,90€ za celú objednávku zo sekcie Tovar Extra alebo zdarma

Balíkomat

1 pracovný deň

3€ alebo zdarma

Kuriér InTime

1 pracovný deň

3€ alebo zdarma

Objednávky zaplatené do 12:00 sú odosielané v ten istý pracovný deň, po 12:00 sa odosielajú nasledujúci pracovný deň.

Hodnotenia zákazníkov

Výborné

4,21 z 5 (3460x)

90% zákazníkov odporúča túto spoločnosť (3129 / 3460)

 • 5
  1862
 • 4
  829
 • 3
  534
 • 2
  88
 • 1
  147
 • Pionier Pionier
  Viera
  0     0
  knihu som kúpila ako darček kolegyni, vybrala som ju podľa recenzií na túto knihu a aj podľa názvu, keďže obidve pracujeme v tej oblasti, s doručení tovaru a ani komunikáciou nie je nikdy žiadny problém, ponuky z tejto stránky si prezerám pravidelne a aj často si tovar vyberám, takže spokojnosť

V cene kupónu za 5,90 € je zahrnuté:

 • kniha Nestíham alebo ťažký život štátnej úradníčky (Zoé Shepardová)

 

O knihe

Po rokoch vysokoškolského štúdia sa autorka knihy, Zoé Shepardová, zamestná na radnici v provinčnom francúzskom meste a rýchlo vytriezvie. Ocitne sa na mieste, kde sa neschopnosť šéfov strieda s podlizovaním zamestnancov. Dni trávi na nezmyselných poradách a zbytočných mítingoch, no a na prácu, ktorú má hotovú za dve hodiny, dostáva dva týždne. Najväčším problémom je, ako čím skôr zmiznúť z práce a ak ste v nej, ako zabiť čas. Ešteže existujú uvítacie, rozlúčkové, či narodeninové oslavy. Nikto však pravý stav neprizná a tak sa všetci predbiehajú v predstieraní ako nič ne-stí-hajú a ako sú úplne zavalení prácou. Jedinou obranou tak pre Zoé zostáva irónia, ktorá jej pomáha prekonávať nekonečnú reťaz nekompetentnosti a pokrytectva, s ktorou sa stretáva. Je to totiž ešte horší svet, ako si viete predstaviť!

 

 

O autorke 

Zoé Shepardová, vlastným menom Aurélie Boulletová (1979, Orsay, Francúzsko), vydala v marci 2010 pod pseudonymom román Nestíham alebo ťažký život štátnej úradníčky (Absolument dé-bor-dée! ou Le paradoxe du fonctionnaire), v ktorom čerpala z vlastnej skúsenosti vysokej úradníčky na magistráte a v Regionálnej rade Akvitánie. Odhalenie jej totožnosti malo za následok administratívny postih, proti ktorému sa autorka do leta 2012 odvolávala. Keďže však vo Francúzsku vstup do štátnej služby vrátane územných samospráv na všetkých stupňoch znamená tzv. definitívu, napokon Aurélie Boulletovú alias Zoé Shepardovú menovali do Dozornej rady EÚ, čiže ju odsunuli do Bruselu. Postup a rozhodnutia Regionálnej rady Akvitánie, ktorá autorku obvinila z nedodržania úradného tajomstva a z nekorektného správania k nadriadeným, vyvolali vo Francúzsku verejný škandál a bezpochyby aj vďaka tomu sa román dlho držal na čele rebríčka čitateľsky najúspešnejších kníh. 

Nielen škandálu však vďačí za úspech. S ironickým, ba sarkastickým nadhľadom a zároveň so šarmom a s ľahkosťou v ňom autorka odkrýva nepriznané podoby súčasného francúzskeho variantu absurdného sveta a v širšom meradle zachytáva jeden z groteskných spoločenských trendov v zjednotenej Európe a na celej globalizovanej zemeguli. Jej dynamické a humorom sršiace rozprávanie zaujme aj pobaví každého, kto má negatívne skúsenosti s byrokraciou – a tie majú dnes takmer všetci a takmer všade vrátane nás.

Pridajte váš názor na túto ponuku »
Kúpiť kupón na zľavu 5,90
9,90 pôvodne
241 / 260 zákazníkov
2dní 21:43:10
čas na objednanie
Ako funguje nakupovanie u nás?