Bestseller Nestíham alebo ťažký život štátnej úradníčky od Zoé Shepardovej

Bestseller Nestíham alebo ťažký život štátnej úradníčky od Zoé Shepardovej Detailne overená ponuka našim tímom
Vypredaná zľava
326x kúpené

Doručenie - poštovné a balné

Kuriér GLS

2,95€ alebo zadarmo pri objednávke nad 40 €

(u vás za 1 pracovný deň)

Slovenská pošta

2,95€ alebo zadarmo pri objednávke nad 40 €

(u vás do 2 pracovných dní)

Zásielkovňa

1,95€ alebo zadarmo pri objednávke nad 40 €

(osobný odber nasl. pracovný deň pri úhrade do 12:00)

Osobný odber

Zadarmo
Kamenné námestie
Dunajská 4
Bratislava, 811 08

O tom, aké "ťažké" je byť úradničkou

Ponorte sa do sveta francúzskej štátnej správy, kde všetci predstiarajú, že nič nestíhajú a že sú úplne zavalení prácou. Skutočnosť je však iná a jediným problémom úradníkov je vymyslieť, ako zabiť v práci čas a ako čo najskôr zmiznúť. Autorka knihy Aurélie Boulletové alias Zoé Shepardová vás dostane svojou úprimnosťou, iróniou a schopnosťou presne a veľmi vtipne popísať každodenné situácie a typické postavičky vo väčšine pracovných kolektívov. Kniha si získala množstvo čitateľov po celom svete a stala sa niekoľkonásobným bestsellerom

V skratke

 • zľava na knihu Nestíham alebo ťažký život štátnej úradníčky od Zoé Shepardovej
 • niekoľkonásobný bestseller
 • vtipné a ľahké čítanie 
 • možný osobný odber v centre Bratislavy

 

Výhody Tovaru Extra

 • tovar z tejto ponuky je expedovaný priamo zo skladu ZaMenej.sk
 • garantujeme vašu spokojnosť
 • tovar pri balení kontrolujeme, odosielame ho nepoškodený
 • 2-ročná záruka a 14 dní na vrátenie
 • kupóny slúžia len ako potvrdenie o úhrade, nie je nutné ich tlačiť ani posielať
 • možnosť nakombinovať produkty z celej sekcie Tovar EXTRA a získať poštovné zdarma

Poskytovateľ

Tovar EXTRA @ ZaMenej.sk

Dunajská 4 (8. poschodie)
811 08 Bratislava
 
0948 657 595
 
produkty@zamenej.sk

Hodnotenia zákazníkov

ZaMenej.sk Produkty

Excelentné

4,57 z 5 (68x)

97% zákazníkov odporúča túto spoločnosť (66 / 68)

 • 5
  50
 • 4
  11
 • 3
  5
 • 2
 • 1
  2

V cene kupónu za 5,90 € je zahrnuté:

 • kniha Nestíham alebo ťažký život štátnej úradníčky (Zoé Shepardová)

 

O knihe

Po rokoch vysokoškolského štúdia sa autorka knihy, Zoé Shepardová, zamestná na radnici v provinčnom francúzskom meste a rýchlo vytriezvie. Ocitne sa na mieste, kde sa neschopnosť šéfov strieda s podlizovaním zamestnancov. Dni trávi na nezmyselných poradách a zbytočných mítingoch, no a na prácu, ktorú má hotovú za dve hodiny, dostáva dva týždne. Najväčším problémom je, ako čím skôr zmiznúť z práce a ak ste v nej, ako zabiť čas. Ešteže existujú uvítacie, rozlúčkové, či narodeninové oslavy. Nikto však pravý stav neprizná a tak sa všetci predbiehajú v predstieraní ako nič ne-stí-hajú a ako sú úplne zavalení prácou. Jedinou obranou tak pre Zoé zostáva irónia, ktorá jej pomáha prekonávať nekonečnú reťaz nekompetentnosti a pokrytectva, s ktorou sa stretáva. Je to totiž ešte horší svet, ako si viete predstaviť!

 

 

O autorke 

Zoé Shepardová, vlastným menom Aurélie Boulletová (1979, Orsay, Francúzsko), vydala v marci 2010 pod pseudonymom román Nestíham alebo ťažký život štátnej úradníčky (Absolument dé-bor-dée! ou Le paradoxe du fonctionnaire), v ktorom čerpala z vlastnej skúsenosti vysokej úradníčky na magistráte a v Regionálnej rade Akvitánie. Odhalenie jej totožnosti malo za následok administratívny postih, proti ktorému sa autorka do leta 2012 odvolávala. Keďže však vo Francúzsku vstup do štátnej služby vrátane územných samospráv na všetkých stupňoch znamená tzv. definitívu, napokon Aurélie Boulletovú alias Zoé Shepardovú menovali do Dozornej rady EÚ, čiže ju odsunuli do Bruselu. Postup a rozhodnutia Regionálnej rady Akvitánie, ktorá autorku obvinila z nedodržania úradného tajomstva a z nekorektného správania k nadriadeným, vyvolali vo Francúzsku verejný škandál a bezpochyby aj vďaka tomu sa román dlho držal na čele rebríčka čitateľsky najúspešnejších kníh. 

Nielen škandálu však vďačí za úspech. S ironickým, ba sarkastickým nadhľadom a zároveň so šarmom a s ľahkosťou v ňom autorka odkrýva nepriznané podoby súčasného francúzskeho variantu absurdného sveta a v širšom meradle zachytáva jeden z groteskných spoločenských trendov v zjednotenej Európe a na celej globalizovanej zemeguli. Jej dynamické a humorom sršiace rozprávanie zaujme aj pobaví každého, kto má negatívne skúsenosti s byrokraciou – a tie majú dnes takmer všetci a takmer všade vrátane nás.