Nezabudnuteľný jednodňový zájazd do kláštora Pannonhalma, mesta Györ a kúpeľov Rába Quelle

Nezabudnuteľný jednodňový zájazd do kláštora Pannonhalma, mesta Györ a kúpeľov Rába Quelle
2x kúpené

Potulky k našim južným susedom

Spravte si jeden víkendový deň iný ako ostatné. Môžete ho prežiť s CK MIBE Reisen, kedy sa vyberiete na veľmi zaujímavý výlet do Maďarska. Uvidíte starodávny kláštor Pannonhalma, ktorý je zapísaný v UNESCO, potúlate sa historickými uličkami mesta Győr a nakoniec si budete môcť vydýchnuť vo svetoznámych kúpeľoch Rába Quelle. Na tento deň budete určite dlho spomínať!

1 osoba 1 deň Autobusom

V skratke

 • zľava na 1-dňový zájazd do kláštora Pannonhalma, mesta Györ a kúpeľov Rába Quelle
 • prehliadka mesta so sprievodcom
 • komfortné cestovanie autobusom

 

Platnosť kupónu

do 21.05. 2016

Podmienky

 • pred zakúpením kupónu je potrebné overiť si dostupnosť termínu u poskytovateľa zájazdu
 • po obdržaní kupónu je potrebné ihneď kontaktovať cestovnú agentúru prostredníctvom e-mailu mibereisen@gmail.com (do e-mailu uveďte názov zájazdu a čísla kupónov s heslami, následne vám CK pošle formulár na vyplnenie) alebo telefonicky na t.č.: +421 905 530 837
 • termín je potrebné rezervovať si čo najskôr, pri neskorej rezervácii negarantujeme možnosť využitia kupónu

Poskytovateľ

MIBE Reisen

 

Ďumbierska 39
949 01 Nitra
 
telefón:
+421 905 530 837
 

V cene kupónu pre 1 osobu za 17,50 € je zahrnuté:

 • autobusová doprava
 • služby sprievodcu
 • prehliadky podľa programu bez vstupov

 

 

Termíny zájazdu:

 • 07.05.2016 (sobota)
 • 21.05.2016 (sobota)

 

V cene kupónu nie je zahrnuté:

 • komplexné cestovné poistenie
 • miestenka 3 € (možnosť výberu sedadla v autobuse)
 • prípadné vstupy (ceny sú orientačné a môžu sa meniť)
  • Pannonhalma: Prehliadka s audio sprievodcom: dospelý 2200 HUF (cca 7 €), študenti 1100 HUF (cca 3,50 €), ZŤP vstup zdarma   
  • Kúpele Rába Quelle: 3-hodinová vstupenka pre dospelých 2700 HUF (cca 8,70 €), pre dôchodcov a študentov 2250 HUF (cca 7,25 €), pre deti do 14 rokov 1700 HUF (cca 5,48 €)

 

Nástupné miesta a príplatky:

 • Bratislava - bez príplatku
 • Nitra, Sereď, Trnava: 5 €
 

 

Program zájazdu:

Odchod zo z Nitry v ranných hodinách (6:00). Realizácia nástupných miest.

V doobedňajších hodinách príchod do kláštora Pannonhalma. Návšteva kláštorného komplexu, ktorý je zapísaný do svetového Zoznamu UNESCO. Osobné voľno.

Okolo obeda presun do Györu - mesta na sútoku troch riek. Prehliadka mesta so sprievodcom. Prechádzka po historickom a veľmi príjemnom centre mesta.  Individuálne voľno. Popoludní sa presunieme do Termálnych kúpeľov Rába Quelle. 3-hodinový pobyt kúpeľov.

Odchod vo večerných hodinách (19:00).

 

Pannonhalma

Opátstvo svätého Martina bolo postavené na 282 m vysokom vrchu v roku 996.  O tisíc rokov neskôr bol zapísaný do zoznamu svetového dedičstva UNESCO. Podľa tradície  sa tu  narodil svätý Martin Tourský. Areál zahŕňa baziliku s kryptou (z 19. stor.), vlastný kláštor a nádhernú cirkevnú  knižnicu. Knižnica, ktorá dodnes funguje a ja  k potrebám študujúcim patrí medzi najväčšie a najvzácnejšie knižnice Európy.  V poličkách má vyše 400 000 zväzkov a výzdoba interiéru je dielom slávneho maliara Josefa Kliebera.

 

 

Zaujímavý je aj barokový refektár, ktorú dodnes používajú členovia rádu a preto nie je prístupný verejnosti. Výzdobu maľoval slávny Davide Antonio Fossati v rokoch 1728-1730. Pri opátstve sa nachádza chlapčenská internátna škola ako aj vychádzkový park a arborétum.

 

Györ

Győr je starobylé živé mesto na polceste medzi Viedňou a Budapešťou s množstvom architektonických, kultúrnych i prírodných skvostov.  Počtom umeleckých pamiatok Győr je na druhom mieste v Maďarsku. Po rekonštrukcií barokového starého mesta bol vyhlásený za laureáta európskej ceny ochrany pamiatok. Kostoly, paláce, múzeá, typické barokové rohové balkóny a úzke historické uličky lákajú turistov na prechádzky po starom meste. 

 

 

Sakrálne pamiatky v Győri a okolí približujú tisícročnú históriu maďarského kresťanstva. Győrske biskupstvo spolu s prvými diecézami založil kráľ (svätý) István I. už pred tisícročím. Bazilika a biskupský hrad (Püspökvár) na vŕšku sú podnes významným symbolom kresťanstva v západnom Maďarsku. Győr je mestom festivalov, kde milovníci umenia túžiaci po náročnom oddychu môžu mať po celý rok zážitok z hodnotných programov. 

 

Kúpele Rába Quelle

Novovybudovaný Aquapark a kúpele Rába Quelle čaká na svojich návštevníkov počas celého roka a ponúka vynikajúce možnosti pre oddych, rekreáciu a zábavu. Termálne kúpalisko tu bolo pôvodne postavené už v roku 1931, podľa plánov architekta Alfréda Hajósa. Termálna voda vyviera z hĺbky až 2000 metrov a má teplotu 67˚C. Liečivá voda sa využíva na liečenie ochorení kostí a svalov, dýchacích orgánov a ženských chorôb.