Magické predstavenia Popoluška alebo Fantóm v čiernom a tieňovom divadle HILT v Prahe - neskutočná hra svetiel, farieb a efektov

Táto ponuka má 2 varianty.

cena od 5,90 do 7,90

7x kúpené

Váš výlet do Prahy bude stáť za to

Ak máte čierne dni či čierne myšlienky, je ten správny čas navštíviť čierne divadlo...  A nielen vtedy! Vstúpte do zázračného sveta fantázie plného hry svetiel a tieňov. Objavíte podmanivé predstavenie, ktoré vás vtiahne do víru magickej hudby, pohybu, tanca a fluoreskujúcich efektov. Úchvatné predstavenie zažijete v novootvorenom čiernom a tieňovom divadle HILT. Predstavenia sú doplnené o zaujímavé projekcie, triky s UV svetlom a špeciálne farby. Každé jedno predstavenie je magické, objekty okolo hercov sa vznášajú a fyzikálne zákony tu neplatia. Preniknite do tajuplného sveta a využite výhodné ceny vstupeniek na výnimočný viaczmyslový zážitok.

V skratke

 • zľava na vstupenky do čierneho a tieňového divadla HILT na predstavenia Popoluška a Fantóm
 • obe predstavenia sú vhodné pre všetky vekové kategórie
 • najnižšia cena vstupenky na divadelné predstavenia v Prahe                                                            
 • poloha divadla v centre Stare Prahy u Karlovho mosta
 • efekty UV žiariviek v absolútnej tme alebo hra tieni vo farebných projekciách
 • spestrenie vášho výletu v Prahe

Platnosť kupónu

do 12.02. 2017

Podmienky

 • po zakúpení kupónov je potrebné urobiť rezerváciu cez rezervačný formulár na http://hilt-black-light-reservations.webnode.cz/
 • program divadla nájdete na webstránke divadla: www.hilt-theatre.cz/Program-and-Tickets.html
 • rezerváciu je možné zaslať najskôr 14 dní pred požadovaným termínom (napr. ak máte záujem o predstavenie 15.2., rezerváciu môžete urobiť kedykoľvek od 1.2.)
 • vytlačený kupón je potrebné priniesť na predstavenie a odovzdať pri vstupe do divadla

Poskytovateľ

Na výber máte dve kategórie vstupeniek:

 • vstupenka do čierneho divadla HILT na predstavenie Popoluška alebo Fantóm pre dospelých za 7,90 €
 • vstupenka do čierneho divadla HILT na predstavenie Popoluška alebo Fantóm pre deti do 15 rokov za 5,90 €

 

Čo je čierne divadlo?

Všetky predstavenia sú magické. Herci a všetko okolo nich sa vznáša, objavuje a mizne. Sú vizuálne porušované základné fyzikálne zákony. Predstavenie je tvorené špeciálnou divadelnou technikou založenou na "UV efekte", tme, špeciálnych farbách a "čiernych" hercoch. Divadelný kolektív vznikol z čiernodivadelných umelcov pražských divadiel a má skúsenosti s vystúpeniami po celom svete.

 

Predstavenie "Popoluška"

Cinderella - Popoluška, sa už dočkala rôznych javiskových i filmových spracovaní po celom svete. Čierne divadlo HILT Praha naštudovalo príbeh chudobnej dievčiny, ktorá svojou dobrou dušou a šarmom očarí bohatého princa, vo forme tieňového divadla. Predstavenie je založené na súčasnom modernom tanci a na kúzle tieni v kombinácii s magickými projekciami. Vznikajú tak veľmi pôsobivé efekty na plátne priamo pred zrakmi divákov.

Tieňové divadlo sa stalo vo svete hitom posledných rokov. Od doby, kedy v starovekej Číne využívali kúzelníci hry tieňa na plátno pomocou svetla plameňu sviece, sa mnohé zmenilo. Novodobé techniky ponúkajú kombináciu projekcie a tieňa živého herca. Mnoho divadelných súborov svojimi čarovnými scénkami tieni ohromilo svet v najrôznejších talentových TV súťažiach.

Čierne divadlo HILT prichádza ako prvé české divadlo s celým predstavením tieňového divadla na stálu scénu v Prahe. Diváci môžu zhliadnuť príbeh lásky Popolušky a princa v originálnom prevedení.

 

Predstavenie "FANTÓM"

Tajomná postava s maskou zvaná "FANTÓM" prvýkrát divákov očarila v roku 1916 v hororovom filmovom spracovaní, ktoré sa nezachovalo. Po rôznych javiskových i filmových verziách prichádza vo forme čierneho divadla. Žiarivá maska vám otvorí dvere do 15 tanečne pantomimických obrazov. Náš Phantom sa ujme chlapca a dievčaťa, ktorí podľahli stereotypu života a prijme ich na malú návštevu vo svete čierneho divadla, ktorá im prinesie spoločný zážitok.

Žáner čierneho divadla zbiera svetové úspechy už od roku 1955 a jeho základňou sa stala Česká republika. Vizuálne efekty, vznášajúce sa postavy a čaro farieb v nekonečnom priestore absolútnej tmy je dychberúcim divadelným zážitkom. Autor predstavenia, Theodor Hoidekr, už zrežíroval niekoľko show čierneho divadla a spolupracoval okrem iných s najväčšou filmovou star Bollywoodu Abhishek Bachchan na galavečere v New Delhi.