Oddychujte v tradičnej slovenskej drevenici na malebnej Orave

Táto ponuka má 4 varianty.

cena od 85 do 240

5x kúpené

Vypnite mobil aspoň na pár dní

Zvedavé srnky zo Srňacieho už tušia, prečo sa všetci turisti z mesta vyberajú na výlet práve do ich revíru. Jedine v Srňacom totiž prežijete oddych na tradičný slovenský spôsob. Zoberte rodinu a priateľov do nádhernej oravskej prírody a prežite dni plné turistiky, čerstvého vzduchu a pohody s vašimi najdrahšími. Chalupa sa nachádza priamo pri lese a ponúka ľudovú atmosféru dní minulých a zároveň komfort súčasnosti. Nájdete tam kompletne vybavenú kuchynku i kúpeľňu. Je to ideálne miesto na pokojné chvíle pre nenáročných hostí. Vypnite mobil, zabudnite na chvíľu čo je internet a prežite famózne 3 dni v súkromí tradičnej drevenice s ľuďmi, ktorých máte radi. Je to totiž ten najlepšie investovaný čas.

10 osôb 3 dni Chata Vlastná doprava Pre rodiny

V skratke

 • zľava na 3-dňový pobyt v tradičnej slovenskej drevenici až pre 10 osôb
 • celá drevenica súkromne
 • vhodné pre rodiny i partie kamarátov
 • kompletne vybavená kuchyňa a kúpeľňa 
 • lokalita v tesnej blízkosti lesa, vhodná na prechádzky, turistiku a oddych
 • ideálne miesto pre pohodové chvíle pre nenáročných hostí

 

 

Platnosť kupónu

do 16.10. 2016

Podmienky

 • odporúčame si overiť obsadenosť termínov vopred prostredníctvom mailu
 • potrebná rezervácia vopred e-mailom srnacie@gmail.com
 • je potrebné rezervovať si termín čo najskôr, pri neskorej rezervácii negarantujeme možnosť využitia kupónu vo vami plánovanom termíne
 • zmenu, resp. zrušenie rezervácie je nutné oznámiť min. 48 hodín vopred, inak kupón stráca svoju platnosť
 • check in po 14:00 hod., check out do 10:00 hod.

Poskytovateľ

Chalupa Srňacie

 

Partizánska cesta 1520
026 01 Dolný Kubín
 
telefón:
0911 229 806
 

Na výber máte:

 • prenájom celej chalupy na 3 dni (2 noci) pre 1 - 4 osoby za 85 €
 • prenájom celej chalupy na 3 dni (2 noci) pre 5 - 6 osôb za 130 €
 • prenájom celej chalupy na 3 dni (2 noci) pre 7 - 8 osôb za 170 €
 • prenájom celej chalupy na 3 dni (2 noci) pre 9 - 10 osôb za 240 €

 

Doplatky: 

 • miestna ubytovacia daň 0,66 €/osoba/noc
 • doplatok za ďalšiu osobu 12 €/osoba/noc

Maximálna kapacita drevenice je 10 lôžok.

Pre väčšiu skupinu (min. 10 ľudí) je možnosť na spestrenie pobytu zorganizovať "Sedliacku večeru" v historickej drevenici s ľudovou hudbou a sprievodným programom podľa dohody. Cena „Sedliackej večere“ záleží od požiadaviek a nárokov klienta.

 

Ubytovanie

Ponúkame vám ubytovanie v krásnom prostredí hôr v malej dedinke s pomerne zachovalou drevenou ľudovou architektúrou.

Drevená zrubová chalupa sa nachádza na vŕšku nad historickou zvonicou. Z chalupy je krásny výhľad na okolité hory a dominantný Choč. Pobyt môžete využiť na relax v tichom prostredí neďaleko lesa, prechádzky v prírode, turistiku a cykloturistiku. Neďaleko chalúpky sa nachádza ohnisko, pri ktorom môžete stráviť príjemné večery.

Drevenica je útulne vybavená kuchyňou s jedálenským kútom, elektrickým sporákom a rúrou, rýchlovarnou konvicou a chladničkou s mrazničkou, kúpeľňou s WC a sprchovacím kútom, veľkou spálňou a priestranným podkrovím, v ktorom je umiestnená väčšina lôžok. V drevenici nie je internet ani satelit.

 

Srňacie

Malá dedinka s pestrou históriou podobného rázu ako Vlkolínec, so zachovalou ľudovou architektúrou, ktorá sa nachádza 7 km od mesta Dolný Kubín. V minulosti patrilo Srňacie k obci Leštiny a pravdepodobne sa tu nachádzal srnčí majer pre potreby hradu, neskôr sa oddelilo a stalo sa tak najmenšou obcou na Orave.

V 20. storočí sa Srňacie takmer úplne vyľudnilo a prázdne drevenice sa stali vhodným objektom pre turistický ruch. Zámerom pamiatkarov a vtedajšieho Slovakoturu bolo urobiť zo Srňacieho živý skanzen. Zmenou režimu koncom 80. rokov 20. storočia sa od zámeru upustilo. Ako taký život sa do Srňacieho vrátil až koncom 20. storočia, kedy túto dedinku, v ktorej akoby zastal čas, znovu objavili hlavne chalupári. Pred dedinkou sa nachádza salaš, ktorý príjemne dotvára celkovú atmosféru okolia. Neďaleko Srňacieho sa nachádza aj 3* hotel Orava s barom a reštauráciou.

Replika sýpky zo Srňacieho sa nachádza v Múzeu oravskej dediny v Zuberci. Jej zdevastovaný originál môžete nájsť priamo v obci Srňacie.
Počas 2. sv. vojny mala v Srňacom hlavný štáb partizánska skupina Signál. Na pamiatku partizánom sa neďaleko zvonice nachádza pamätný kameň.
Pri prechádzkach prírodou sa môžete zastaviť aj v neďalekej obci Leštiny, kde sa nachádza drevený artikulárny kostolík.

Pobyt je vhodný na relax, prechádzky v prírode a cykloturistiku.

 

Tipy na výlety:

*}