Workshop kresby hennou pre dámy v Zweng Creative Space

2x kúpené

Skrášľuje telo, rozvíja ducha

Možno ste o henne počuli, ako o prírodnej farbe na vlasy, ktorá k nám do Európy pricestovala až z ďalekej Indie. Ale vedeli ste, že hennou si môžete skrášliť pokojne aj celé telo? Presne tak, stačí sa len trochu priučiť a aj z vás sa môže stať odborník na dočasné tetovanie. Na workshope v Zweng Creative Space sa dozviete niečo o správnom umiestnení motívu, o tom ako spojiť motívy s tvarom ľudského tela, či ako správne namiešať pastu. A nebudú chýbať ani zaujímavosti o pôvode tohto umenia, ktoré je vo východných kultúrach považované za účinnú formu meditácie. Vykročte do nového roka v ústrety novým zručnostiam! :)

Vedeli ste, že...
Henna sa vyrába z drvených listov kríčka lawsonia, ktorý obsahuje veľké množstvo prírodného pigmentu – oranžový karotén, žltý xantrofyl a taktiež chlorofyl A, B. Pridávaním kyslých zložiek vzniká zmes, ktorá po nanesení na telo vyvolá hnedé zafarbenie vrchnej časti pokožky.

V skratke

 • zľava na workshop kresby hennou
 • zaujímavé "babské" dopoludnie
 • kresby hennou vydržia na ľudskom tele 1 - 2 týždne, v závislosti od typu pokožky a umiestnenia
 • forma relaxácie a tréning sústredenia
 • dozviete sa o histórii a rôznych technikách kresby
 • v "hennovaní" budete môcť pokračovať aj v domácich podmienkach

Platnosť kupónu

do 13.01. 2018

Podmienky

 • po zakúpení kupónov je potrebné sa na workshop prihlásiť cez prihlasovací google formulár
 • minimálna kapacita pre naplnenie workshopu: 5 osôb, maximálna kapacita: 10 osôb
 • prihlásenie na workshop je potrebné vykonať čo najskôr, v opačnom prípade negarantujeme možnosť využitia vo vami plánovanom termíne

Termíny

 • Momentálne nie sú dostupné žiadne nadchádzajúce termíny.

Zobraziť predchádzajúce termíny »

Poskytovateľ

Photo Studio Zweng

Prešovská 45 (areál Improkom)
Bratislava - Ružinov
+421 908 44 21 77
studio@zweng.sk

V cene kupónu za 29 € je zahrnuté:

 • 3-hodinový workshop kresby Hennou pre 1 osobu
 • farba Henna, s ktorou môžete pokračovať v kreslení na telo aj doma

 

Termín workshopu:

 • 13.01.2018 od 10:00 do 13:00

 

Workshop prebehne v priestoroch Zweng Creative Space na Prešovskej 45 v Bratislave (areál Improkom).

Maximálna kapacita workshopu je 10 osôb, minimálna 5 osôb.

 

O workshope

Páčia sa vám husto zdobené ruky indických žien, či ľahké motívy symbolov na tele? Na kurze kreslenia hennou si osvojíte túto dávnu techniku dočasného skrášľovania tela. Prejdeme cez históriu a symboly až ku samotným technikám kresby. Kresba hennou je čas, ktorý venujeme samé sebe, vytvoríme si príjemnú atmosféru „babského dopoludnia“ a domov si odnesiete hennu a návod na nový spôsob relaxu.

Kreslenie hennou je druh ženskej ozdoby. Hennovanie je samé o sebe iba špecifický spôsob maľovania. To čo robí hennu výnimočnou sú motívy a symboly, ktoré ňou kreslíme. Krásne špirály husto zdobených rúk indických žien v sebe nesú viac, ako iba ozdobu. Sú v nich ukryté želania, túžby a jedinečnosť každej z nich. Najhlbšie korene má v indickej kultúre, no je veľmi populárne v celej oblasti blízkeho východu, arabských krajinách, a tiež v krajinách severnej Afriky. Každý kút sveta má svoje tradície a symboly. V rámci kurzu sa budeme rozprávať o symboloch nielen z cudzích krajín, ale aj hľadať spojitosti so slovanskými. Čo majú spoločné a ktorý štýl je práve môjmu srdcu najbližší? Vďaka podobným otázkam sa dostaneme k návrhu vlastnej henny.

Henna sa začína správnym vymiešaním. Na kurze sa dozviete, ako správne namiešať pastu, vyrobiť si kornútok a ako ju skladovať. Zložky, z ktorých sa pasta skladá ovplyvnia jej farbu a vôňu. Henna sa vyrába z drvených listov kríčka lawsonia. Pridávaním kyslých zložiek vzniká zmes, ktorá po nanesení na telo vyvolá hnedé zafarbenie vrchnej časti pokožky. Zvyčajne na tele vydrží jeden až dva týždne, v závislosti na type pokožky a umiestení na tele.

Ďalej sa budeme venovať technike nanášania henny na telo. Osvojíme si základné postupy a naučíme sa niečo o správnom umiestení vybraného motívu, ako spojiť symetriu motívu s tvarom ľudského tela.

Samotné kreslenie hennou je možné vnímať ako formu meditácie. Sústredenie sa na túto drobnú pomalú pravidelnú činnosť je podobne ako kreslenie mandál alebo vyfarbovanie drobných obrázkov veľmi vhodné na trénovanie zostávania v prítomnosti, známe aj pod pojmom vipassana.