Magické predstavenie Phantom (Best of 2007-2017) v Black Light Theatre HILT v Prahe - olympijské divadlo 2x ocenené na najväčšom svetovom festivale

Ako kupóny darovať?

Váš výlet do Prahy bude stáť za to

Ak máte čierne dni či čierne myšlienky, je ten správny čas navštíviť čierne divadlo...  A nielen vtedy! Vstúpte do zázračného sveta fantázie plného hry svetiel a tieňov. Objavíte podmanivé predstavenie, ktoré vás vtiahne do víru magickej hudby, pohybu, tanca a fluoreskujúcich efektov. Úchvatné predstavenie zažijete v čiernom divadle HILT. Predstavenie je doplnené o zaujímavé projekcie, triky s UV svetlom a špeciálne farby. Každé jedno predstavenie je magické, objekty okolo hercov sa vznášajú a fyzikálne zákony tu neplatia. Preniknite do tajuplného sveta a využite výhodné ceny vstupeniek na výnimočný viaczmyslový zážitok!

 Black Light Theatre je divadlo 2x ocenené na 8. divadelnej olympiáde, ktorá sa v roku 2018 konala v Indii. Ich vystúpenie bolo hlavným predstavením počas Česko-slovenského večera, ktorý sa organizoval pri príležitosti 100. výročia vzniku Československa a 25. výročnai vzniku samostatných demokratických republík.

V skratke

  • zľava na vstupenky do čierneho a tieňového divadla HILT na predstavenie Phantom (Best of 2007-2017)
  • pre všetky vekové kategórie
  • najnižšia cena vstupenky na divadelné predstavenia v Prahe                                                            
  • poloha divadla v centre Starej Prahy u Karlovho mosta
  • efekty UV žiariviek v absolútnej tme alebo hra tieni vo farebných projekciách
  • spestrenie vášho výletu v Prahe

Platnosť kupónu

Od dnes do 31.12. 2018

Podmienky

Na výber máte dve kategórie vstupeniek:

  • vstupenka do čierneho divadla HILT na predstavenie Phantom (Best of 2007-2017) pre 1 osobu za 13,80 €
  • vstupenka do čierneho divadla HILT na predstavenie Phantom (Best of 2007-2017) pre 3 osoby za 38,40 €

 

Čo je čierne divadlo?

Všetky predstavenia sú magické. Herci a všetko okolo nich sa vznáša, objavuje a mizne. Sú vizuálne porušované základné fyzikálne zákony. Predstavenie je tvorené špeciálnou divadelnou technikou založenou na "UV efekte", tme, špeciálnych farbách a "čiernych" hercoch. Divadelný kolektív vznikol z čiernodivadelných umelcov pražských divadiel a má skúsenosti s vystúpeniami po celom svete.

 

Predstavenie Phantom (Best of 2007-2017)

Tajomná postava s maskou zvaná Fantóm prvýkrát divákov očarila v roku 1916 v hororovom filmovom spracovaní, ktoré sa nezachovalo. Po rôznych javiskových i filmových verziách prichádza vo forme čierneho divadla. Žiarivá maska vám otvorí dvere do 15 tanečne pantomimických obrazov. Náš Phantom sa ujme chlapca a dievčaťa, ktorí podľahli stereotypu života a prijme ich na malú návštevu vo svete čierneho divadla, ktorá im prinesie spoločný zážitok.

Žáner čierneho divadla zbiera svetové úspechy už od roku 1955 a jeho základňou sa stala Česká republika. Vizuálne efekty, vznášajúce sa postavy a čaro farieb v nekonečnom priestore absolútnej tmy je dychberúcim divadelným zážitkom. Autor predstavenia, Theodor Hoidekr, už zrežíroval niekoľko show čierneho divadla a spolupracoval okrem iných s najväčšou filmovou star Bollywoodu Abhishek Bachchan na galavečere v New Delhi.

 

Prečítajte si článok o účasti divadelníkov na 8. divadelnej olympiáde v Indii: https://www.mzv.cz/newdelhi/cz/udalosti/black_light_theatre.html

A pozrite si aj článok Ministerstva zahraničných vecí o ich predstavení na Česko-slovenskom večeri pri príležitosti stého výročia vzniku Česko-Slovenska v Dillí: https://www.mzv.sk/web/dilli/detail/-/asset_publisher/bZtjMy3iNwbo/content/spolocne-kulturne-podujatie-pri-prilezitosti-vyroci-vystupenie-cierneho-divadla-hilt

 

Pridajte váš názor na túto ponuku »