Magické predstavenie Phantom (Best of 2007-2017) v Black Light Theatre HILT v Prahe - olympijské divadlo 2x ocenené na najväčšom svetovom festivale

Táto ponuka má 2 varianty.

cena od 13,80 do 38,40

6x kúpené

Váš výlet do Prahy bude stáť za to

Ak máte čierne dni či čierne myšlienky, je ten správny čas navštíviť čierne divadlo...  A nielen vtedy! Vstúpte do zázračného sveta fantázie plného hry svetiel a tieňov. Objavíte podmanivé predstavenie, ktoré vás vtiahne do víru magickej hudby, pohybu, tanca a fluoreskujúcich efektov. Úchvatné predstavenie zažijete v čiernom divadle HILT. Predstavenie je doplnené o zaujímavé projekcie, triky s UV svetlom a špeciálne farby. Každé jedno predstavenie je magické, objekty okolo hercov sa vznášajú a fyzikálne zákony tu neplatia. Preniknite do tajuplného sveta a využite výhodné ceny vstupeniek na výnimočný viaczmyslový zážitok!

 Black Light Theatre je divadlo 2x ocenené na 8. divadelnej olympiáde, ktorá sa v roku 2018 konala v Indii. Ich vystúpenie bolo hlavným predstavením počas Česko-slovenského večera, ktorý sa organizoval pri príležitosti 100. výročia vzniku Československa a 25. výročnai vzniku samostatných demokratických republík.

V skratke

  • zľava na vstupenky do čierneho a tieňového divadla HILT na predstavenie Phantom (Best of 2007-2017)
  • pre všetky vekové kategórie
  • najnižšia cena vstupenky na divadelné predstavenia v Prahe                                                            
  • poloha divadla v centre Starej Prahy u Karlovho mosta
  • efekty UV žiariviek v absolútnej tme alebo hra tieni vo farebných projekciách
  • spestrenie vášho výletu v Prahe

Platnosť kupónu

do 31.12. 2018

Podmienky

Na výber máte dve kategórie vstupeniek:

  • vstupenka do čierneho divadla HILT na predstavenie Phantom (Best of 2007-2017) pre 1 osobu za 13,80 €
  • vstupenka do čierneho divadla HILT na predstavenie Phantom (Best of 2007-2017) pre 3 osoby za 38,40 €

 

Čo je čierne divadlo?

Všetky predstavenia sú magické. Herci a všetko okolo nich sa vznáša, objavuje a mizne. Sú vizuálne porušované základné fyzikálne zákony. Predstavenie je tvorené špeciálnou divadelnou technikou založenou na "UV efekte", tme, špeciálnych farbách a "čiernych" hercoch. Divadelný kolektív vznikol z čiernodivadelných umelcov pražských divadiel a má skúsenosti s vystúpeniami po celom svete.

 

Predstavenie Phantom (Best of 2007-2017)

Tajomná postava s maskou zvaná Fantóm prvýkrát divákov očarila v roku 1916 v hororovom filmovom spracovaní, ktoré sa nezachovalo. Po rôznych javiskových i filmových verziách prichádza vo forme čierneho divadla. Žiarivá maska vám otvorí dvere do 15 tanečne pantomimických obrazov. Náš Phantom sa ujme chlapca a dievčaťa, ktorí podľahli stereotypu života a prijme ich na malú návštevu vo svete čierneho divadla, ktorá im prinesie spoločný zážitok.

Žáner čierneho divadla zbiera svetové úspechy už od roku 1955 a jeho základňou sa stala Česká republika. Vizuálne efekty, vznášajúce sa postavy a čaro farieb v nekonečnom priestore absolútnej tmy je dychberúcim divadelným zážitkom. Autor predstavenia, Theodor Hoidekr, už zrežíroval niekoľko show čierneho divadla a spolupracoval okrem iných s najväčšou filmovou star Bollywoodu Abhishek Bachchan na galavečere v New Delhi.

 

Prečítajte si článok o účasti divadelníkov na 8. divadelnej olympiáde v Indii: https://www.mzv.cz/newdelhi/cz/udalosti/black_light_theatre.html

A pozrite si aj článok Ministerstva zahraničných vecí o ich predstavení na Česko-slovenskom večeri pri príležitosti stého výročia vzniku Česko-Slovenska v Dillí: https://www.mzv.sk/web/dilli/detail/-/asset_publisher/bZtjMy3iNwbo/content/spolocne-kulturne-podujatie-pri-prilezitosti-vyroci-vystupenie-cierneho-divadla-hilt