Detské knižky z vydavateľstva Matys - rozprávkový darček pre každého drobca

Detské knižky z vydavateľstva Matys - rozprávkový darček pre každého drobca

Táto ponuka má 12 variantov.

cena od 4 do 13

61x kúpené
Vydavateľstvo Matys: Drobní CHIMINIOVIA s veľkým srdcom – Naučia deti zdravým návykom 38%
Vydavateľstvo Matys: Rozprávková angličtina 41%
Vydavateľstvo Matys: Šmolkovia – Zabudnutá dedinka: Úlohy od Šmolinky, Úlohy Tatka Šmolka 40%
Vydavateľstvo Matys: Moja rozprávková čítanka 47%
Vydavateľstvo Matys: Kvapôčka 10%

Kvapôčka 4,95

Vydavateľstvo Matys: Krásne rozprávočky pre najmenších 41%
Vydavateľstvo Matys: Veľká kniha detskej tvorivosti 41%
Vydavateľstvo Matys: Podivuhodný príbeh Nilsa Holgerssona 44%
Vydavateľstvo Matys: Moje nápady na módne doplnky 43%
Vydavateľstvo Matys: Veľká knižka pre šikovné rúčky 42%
Vydavateľstvo Matys: Dobrodružstva myšiaka Edgara 43%
Vydavateľstvo Matys: Skryté zvieratká: Blízko domu, V lese, V mori, Divé zvieratá 41%

Doručenie - poštovné a balné

Osobný odber

Dostupné za 5 dní od úhrady

Slovenská pošta

2,60€

(u vás za 5 dní od úhrady)

Kniha ako najlepší darček

Už ste to počuli? Tento rok vianočným darčekom opäť vládnu detské knižky! A vydavateľstvo Matys presne vie, čo majú deti vo svojich príbehoch najradšej! V ich ponuke nájdete krásne ilustrácie, milé postavičky, poučné príbehy a dokonca aj špeciálne efekty. Rozprávková knižka je darček, ktorý nenahradí žiadna technika. Na spoločné chvíle strávené čítaním budete vy aj vaše ratolesti spomínať aj o niekoľko rokov. Postarajte sa svojim deťom o čarovné Vianoce plné rozprávok!

V skratke

 • zľava na knihy pre deti
 • pre najmenšie dievčatká aj chlapcov
 • rozvíjajú logiku, predstavivosť a tvorivosť
 • knihy vzdelávajú zábavným a hravým spôsobom
 • kopec poučných príbehov pre každého drobca
 • vydavateľstvo Matys

Platnosť kupónu

do 15.01. 2020

Podmienky

 • možný osobný odber na adrese vydavateľstva (Pionierska 17 (Ubytovňa ZVÁRAČ), 831 02 Bratislava) - iba po dohode e-mailom na matys@matys.sk

Poskytovateľ

Hodnotenia zákazníkov

Vydavateľstvo MATYS, s.r.o.

Excelentné

4,67 z 5 (3x)

100% zákazníkov odporúča túto spoločnosť (3 / 3)

 • 5
  2
 • 4
  1
 • 3
 • 2
 • 1

Drobní CHIMINIOVIA s veľkým srdcom – Naučia deti zdravým návykom

Počet strán: 140, Väzba: pevná, Formát: 210 x 210 mm

Ak by ste hľadali Chiminiov, prezradím vám: sú drobní ako píniové oriešky, ak chcú byť vyšší, postavia sa na hríby, aj keď sneží alebo prší vzduchom sa nesie ich spev, hrávajú sa medzi listami, ale pred nami ľuďmi sa ukrývajú!

 

Rozprávková angličtina

Počet strán: 104, Väzba: pevná, Formát: 205 x 290 mm

Rozprávky priblížia malým čitateľom čarovný svet, v ktorom dobro víťazí nad zlom, a nezvyčajní hrdinovia podporia ich predstavivosť.Anglická verzia rozprávok prirodzeným spôsobom podporí chuť dieťaťa učiť sa po anglicky. Slovíčka s fonetickým zápisom anglickej výslovnosti mu pomôžu zvládnuť správnu výslovnosť.Obrázkový slovník mu uľahčí zapamätávanie nových slovíčok. Dieťa sa naučí celé spojenia a vety v angličtine a možnosť porovnať si ich so slovenským textom spôsobí, že si ich ľahšie zapamätá a porozumie im.Rozprávky po slovensky a po anglicky sú dokonalým spojením učenia sa a zábavy.

 

Šmolkovia – Zabudnutá dedinka: Úlohy od Šmolinky, Úlohy Tatka Šmolka

2 x (Počet strán: 16, Väzba: zošitová, 2strany nálepiek + penové nálepky)

Zabávaj sa vytváraním scén s množstvom skvelých nálepiek, objavovaním votrelcov, hľadaním rozdielov, prechádzaním labyrintov a objav svoje schopnosti vnímania, ale aj maľovania a vyfarbovania… v tomto zošite plnom vzrušujúcich šmolkovských aktivít.
Plné vzrušujúcich momentov spolu s tvojimi malými, modrými najlepšími kamarátmi vďaka:

 • zábavným aktivitám,
 • krásnym obrázkom z nového filmu
 • a kopou úžasných nálepiek!

 

Moja rozprávková čítanka

Počet strán: 80, Väzba: pevná­, Formát: 213 x 275 mm

Psíček Ťapko, mačička Micka, dobrácky pes Ťarboš, diviačik Kviko a včielka Elka sú hlavnými hrdinami tejto zábavnej knižky plnej nádherných obrázkov. Žijú na čistinke uprostred rozprávkového lesa. Každý deň ich čaká zaujímavá udalosť a nové dobrodružstvo. Život je tu zaujímavý a pestrý. Raz k nim zavíta známy Cirkus Markus, inokedy sa zasa môžu tešiť na súťaž vo varení „Varený-pečený“, z ktorej si víťaz odnesie cenu „Zlatej varešky“. Prídu však aj krušné chvíle, keď sa zjaví škriatok Palček a v rozprávkovom lese obráti všetko naruby. Nech sa však stane čokoľvek, naši malí hrdinovia napokon vždy nájdu správne riešenie. Všetky prekážky sa im podarí odstrániť usilovnou prácou a obetavou priateľskou pomocou. Ich zábavné príbehy sa stanú nezabudnuteľným čitateľským zážitkom malých školáčikov. Starostlivo vyberané rozprávočky, básničky a príbehy s obrazovými skratkami sú vynikajúcou príležitosťou pre malých čitateľov, aby si nenásilným spôsobom obľúbili čítanie a bez ťažkostí sa v ňom zdokonalili.

 

Kvapôčka

Počet strán: 56, Väzba: pevná­, Formát: 165 x 235 mm

Vďaka milým a humorným príbehom o dobrodružstvách jednej kvapôčky vody deti pochopia, že voda je veľké prírodné bohatstvo a že životné prostredie treba chrániť a vážiť si ho. Kvapôčka ukáže deťom, aké dôležité je priateľstvo, ktoré ľudské vlastnosti sú dobré a ktoré zlé. Deti zistia, aké podstatné sú maličkosti v živote jednej kvapky vody, ale aj v živote človeka, že sa netreba vzdávať pri prvom neúspechu, pretože pevná vôľa a dobrý úmysel vždy zvíťazí. Príbehy vyvolajú úsmev na tvári detí a nádherné ilustrácie podnietia ich fantáziu.

 

Krásne rozprávočky pre najmenších

Počet strán: 234, Väzba: pevná­, Formát: 200 x 260 mm

Zbierka krátkych, vtipných a poučných príbehov na čítanie pred spaním, ktoré dieťa prenesú do rozprávkového sveta, plného dobrej nálady a harmónie, a navodia mu pohodu pri príjemnom zaspávaní a pekné sny.

 

Veľká kniha detskej tvorivosti

Počet strán: 96, Väzba: pevná­, Formát: 215 x 285 mm

Vďaka tejto knižke sa dieťa naučí krok za krokom vyrábať rozličné predmety, veselé figúrky, sviatočné ozdoby, karnevalové masky, originálne hry a dokonca aj hudobné nástroje! Na výrobu poslúži prírodný alebo odpadový materiál, z ktorého sa dajú vyrobiť krásne veci ? domček a riad pre bábiky, lietadielka, roboty, rybky, vtáčiky i zvieratká. Dieťa si zároveň pri tejto činnosti osvojuje pracovné návyky, rozvíja jemnú motoriku svojich rúk a priestorové vnímanie, sústredenosť a predstavivosť. Okrem toho vám tvorivý čas strávený spolu s dieťaťom prinesie mnoho radosti!

 

Podivuhodný príbeh Nilsa Holgerssona

Počet strán: 80, Väzba: pevná, Formát: 215 x 285 mm

Toto je pútavý príbeh o dobrodružstvách nezbedného 14-ročného Nilsa, ktorý sa premení na malého škriatka, preletí švédskou krajinou na krídlach gunára a naučí sa veľa nielen o zemepise a folklóre, ale hlavne o prírode a nesmiernej hodnote priateľstva.Táto knižka ti zároveň pomôže zdokonaliť sa v čítaní, vďaka ktorému sa ocitneš vo svete fantázie a čarovných príbehov. Presvedč sa, že čítanie je zábava, ktorá ťa môže sprevádzať po zvyšok života!

 

Moje nápady na módne doplnky

Počet strán: 128, Väzba: flexo, Formát: 145 x 205 mm

Nevyhnutný pomocník pre každé mladé dievča, ktoré chce prekvapiť svoje okolie originálnymi doplnkami.

 • výnimočná knižka plná nápadov a inšpirácií na nezvyčajné módne doplnky a bižutériu
 • fotografie zobrazujúce postupne jednotlivé etapy vzniku každého projektu
 • inštrukcie „krok za krokom“, ako vykonať každý projekt
 • šablóny na projekty
 • pri každom projekte sú cenné informácie o stupni náročnosti a čase potrebnom na jeho realizáciu

 

Veľká knižka pre šikovné rúčky

Počet strán: 128, Väzba: pevná, Formát: 280 x 200 mm

Po našich predchádzajúcich knižkách, ktoré poskytujú pestrú paletu možností na rozvoj tvorivosti zábavnou formou, sa teraz spoločne zatúlame do iných končín Krajiny zázrakov. Radi by sme naučili deti aj dospelých, ktorí ich vychovávajú, aby vedeli vlastnoručne zhotoviť rôzne hračky, ozdoby, praktické drobnosti alebo darčeky pre radosť. Záleží už len na zručnosti a fantázii každého dieťaťa, čo vytvorí podľa našich kresieb.Keď za nami pribehne naše dieťa nadšené nejakým svojím nápadom, nikdy ho neodmietnime! Nájdime si čas na spoločné uskutočnenie jeho predstáv!

 

Dobrodružstva myšiaka Edgara

Počet strán: 48, Väzba: pevná, Formát: 213 x 275 mm

Hrdina našej rozprávky, Edgar, zvedavý myšiak, sa jedného dňa nevie dostať do svojho domčeka. Kľúč, ktorým sa pokúšal odomknúť dvere, sa neotáčal v zámke. Stojac pred domom si vybral z aktovky zvyšok desiaty a našiel kľúč otvárajúci vchodové dvere. Ale komu teda patrí ten druhý kľúč? Edgar ho nechápavo vloží do vrecka a na druhý deň túto zdanlivo nepotrebnú vec daruje zajkovi Uškovi. Zajko však čoskoro odcestuje a berie so sebou aj kľúčik. Na ďalší deň Edgar nájde v záhrade uzamknutú truhličku. Kto ju tam položil? Čo v nej je? Myšiak nenechá túto záhadu len tak. Vydá sa teda na cestu za Uškom… Veselé príbehy plné nečakaných zvratov vás zavedú na prekrásne miesta a voňavé lúky.

 

Skryté zvieratká: Blízko domu, V lese, V mori, Divé zvieratá

4 x (Počet strán: 8, Väzba: leporelo, Formát: 165 x 165 mm)

Potiahni kolieskom a spoznaj zvieratká vo svojom okolí! Zároveň sa o nich dozvieš veľa zaujímavých a užitočných informácií. Milá knižka s krásnymi ilustráciami zaručene zabaví celú rodinu!