Zlatý okruh exotickou Srí Lankou - 11 dní v objatí zázračného ostrova v Indickom oceáne s polpenziou a leteckou dopravou z Bratislavy

20x kúpené

Ostrov pobozkaný tropickými moriami

Viete, kde sa nachádza krajina zlatistých pláží, vysokých vĺn či hmlistých hôr? Počuli ste už o ostrove mocných slonov, rýchlych leopardov a obrovských spievajúcich veľrýb? Tušíte, ktorá zem sa hrdí najlepším čajom a starobylou kultúrou? Navštívte Srí Lanku a objavujte bohatstvo, ktoré ponúka. Nechajte na svoje zmysly pôsobiť blahodárne účinky ayurvedy a nájdite na tomto ostrove aj kúsok seba. Exotický raj je bližšie, než si myslíte - letí sa priamo z Bratislavy. Nezahoďte príležitosť vidieť jeden z divov Ázie.

1 osoba 11 dní Polpenzia Hotel Letecky 3* Sprievodca, Klimatizácia, More

V skratke

 • zľava platí na 11-dňový letecký zájazd na Srí Lanku
 • odlet z Bratislavy
 • ubytovanie v hoteli s polpenziou
 • služby miestneho česky hovoriaceho sprievodcu
 • prehliadky podľa programu
 • klimatizovaná autokarová doprava počas celého zájazdu
 • nezabudnuteľné zážitky
 • skvelý tip na darček

Platnosť kupónu

do 24.10. 2017

Podmienky

 • obsadenosť termínu si overujete priamo v CK, ktorá pobyt poskytuje
 • zakúpený kupón je potrebné nahlásiť do 14 dní od zakúpenia na čísle +421 904 52 52 77 alebo e-mailom na info@royaltravel.sk s nahlásením osobných údajov a čísla kupónu

Termíny

 • Momentálne nie sú dostupné žiadne nadchádzajúce termíny.

Zobraziť predchádzajúce termíny »

V cene kupónu za 799 € pre 1 osobu je zahrnuté:

 • letecká doprava z Bratislavy
 • príručná batožina do 7 kg
 • batožina do podpalubia do 20 kg
 • 8x hotelové ubytovanie (***/****)
 • stravovanie formou polpenzie
 • transfer letisko – hotel - letisko
 • klimatizovaná autokarová doprava počas zájazdu
 •  miestny česky hovoriaci sprievodca CK
 • prehliadka podľa programu bez vstupov

 

Kupón nezahŕňa:

 • servisné a palivové príplatky – 350 Eur (povinné)
 • víza/E.T.A. do krajiny – 35 Eur (povinné)
 • vstupné (počas celého programu cca. 150 Eur)
 • možnosť príplatku za All Inclusive v Royal Beach Resort (dobrovoľné)
 • komplexné cestovné poistenie (dobrovoľné)

Kurz: 1 EUR = 157,25 LKDR

 

Termín:

 • 14.10.2017 - 24.10.2017

 

Hotel Coco Royal Beach ****

Hotel Coco Royal Beach sa nachádza v Kalutara v prekrásnom prostredí. Hotel je obklopený prírodou a kokosovými palmami s prekrásnym výhľadom na Indický oceán, ponúka dostatok slnka, mora a piesku. Hotel leží priamo pri nádhernej širokej pieskovej pláži. Nachádza sa približne 80 km od letiska. 

Vybavenie hotela:
Hotel ponúka vonkajší bazén, 24-hodinovú recepciu, reštaurácia, bar , bufetová reštaurácia, zmenáreň, práčovňa, Free-Wifi vo verejných priestoroch, fitness centrum, beach voleybal, badminton, požičovňa bicyklov , večerná hotelová zábava s hudbou alebo na pláži, večerný animačný program. Spa centrum ponúka terapie a masáže pod dohľadom kvalifikovaného Ajurvédkseho lekára.

 
Ubytovanie:
Hotelové izby sú vybavené klimatizáciou, izbovým trezorom, vlastnou kúpeľňou a toaletou, toaletnými potrebami, SAT TV, mini bar, príslušenstvom na prípravu kávy/čaju, fén, balkón/terasa

 

Program zájazdu:

1.deň     
Odlet z Bratislavy v poobedňajších hodinách   

2. deň
Prílet do Colombo v skorých ranných hodinách, následne presun do Pinnawala, kde navštívime Sloní sirotinec, v ktorom budete k týmto majestátnym zvieratám bližšie, ako kedykoľvek pred tým. Neodmysliteľne patrí k tomuto miestu kúpanie slonov v rieke, či kŕmenie malých sloníčat mliekom. Následne sa vyberieme na posvätné miesto Dambulla (UNESCO), kde sa nachádza 5 skalných jaskynných chrámov pokrytých maľbami budhistických mníchov (najväčšia plocha s maľbami na svete) a viac ako 130 sôch Buddhu. Medzi najväčšie skvosty ale patrí 14 metrová socha Buddhu vytesaná do skaly.  Vo večerných hodinách ubytovanie, večera a nocľah.

3. deň   
Raňajky, odjazd na legendami opradenú skalnú pevnosť Sigiriya (UNESCO) z 5.stor. nazývanú aj „pevnosť v oblakoch“, z ktorej sa nám naskytne dych vyrážajúci výhľad na okolitú prírodu, vodné nádrže a záhrady. Taktiež si budete môcť vyskúšať jazdu na slonovi, v neďalekom Habarana, čo by nemalo pri návšteve Srí Lanky chýbať.
Popoludní navštívime stredoveké kráľovstvo Polonnaruwa (UNESCO), kde si prezrieme ruiny Kráľovského paláca, chrámov, lotosové kúpele a svetoznámy komplex 4 sôch Buddhu vytesaných priamo do skaly. Ubytovanie, večera a nocľah.

4. deň   
Po raňajkách návšteva záhrad s korením v Matale, kde môžete vychutnávať rozmanité vône korenín, či škorice. Taktiež vás miestny obchodníci zasvätia do tajov bilín a ajurvédskych liečiv. Následne absolvujeme prehliadku niekdajšieho hlavného mesta sinhálskeho kráľovstva Kandy, ktoré je príkladom vplyvu budhizmu na Srí Lanke. Ešte stále sa tu dodržiavajú budhistické tradície a nájdeme tu množstvo kláštorov a svätýň. Počas prehliadky okrem iného navštívime aj Chrám Dalaga Maligawa, v ktorom je uložená relikvia  Budhovho zubu (UNESCO), ktorý ukrýva jednu z najposvätnejších relikvií, tzv. Budhov zub. Ubytovanie, Večera a nocľah.

5. deň 
Raňajky, v ranných hodinách návšteva Kráľovskej botanickej záhrady (Peradeniya) s rozlohou 147 akrov, ktorá vznikla v 14. storočí ako záhrada kráľov v Kandy. Nachádza sa tu viac ak 5 000 druhov rastlín, medzi ktoré patria rôzne druhy exotických stromov, kvetov, dom orchideí, palmový chodník, či obrovské kokosy. Následne sa presunieme do Nuwara Eliya, známej aj ako „malé Anglicko“ pretože je to najchladnejšie miesto na ostrove. Naskytne sa nám pohľad na nádherné kulisy hôr, vodopády a údolia s čajovými plantážami.Samozrejmosťou je možnosť zakúpenia originálneho cejlónskeho čaju. Ubytovanie večera a nocľah.

6. Deň  
Raňajky, odchod do oblasti Tissamaharama smerom do druhého najväčšieho národného parku na Srí Lanke - park Yala. Cestou navštívime nádherné údolie Ella s jedinečnou panorámou a nádherným divokým vodopádom Rawana Ella. Po príchode do národného parku  parku Yala prestúpime do jeepov a vydáme sa na dobrodružné jeep safari pozorovať divoké šelmy v ich prirodzenom prostredí. V parku s rozlohou viac ako 950 km2 budete môcť sledovať divoko žijúce indické slony, leopardy, krokodíly, byvoly a mnohé iné divoké zvieratá a vzácne druhy vtáctva. Yala je park s najväčšou hustotou leopardou na svete. Ubytovanie, Večera a nocľah.

7. deň  
Raňajky formou balíčku, skorý ranný odchod na plavbu loďami za jedinečným pozorovaním delfínov a veľrýb. Mirissa je jedno z mála miest, kde môžete vzhliadnuť kolóniu vráskavca modrého, jedného z najväčších a najdlhších živočíchov na svete. Počas natáčania filmu „Obri oceánu“ tu vedci počas jedného dňa zaznamenali až 30 jedincov tohto druhu. Následne sa vyberieme do prístavného mesta Galle (UNESCO), kde sa prelína klasická holandská koloniálna architektúra s tunajším tropickým ázijským prostredím. Perlou Galle je opevnenie zo 17. stor. s rozlohou 36 hektárov, ktorá je obklopená oceánom. Putovanie popri starobylých múroch a uliciach odkrýva jedno architektonické prekvapenie za druhým naprieč storočiami.  V poobedňajších hodinách ukončíme našu poznávaciu časť zájazdu a presunieme sa do plážového hotela Coco Royal Beach****, kde si môžete vychutnávať oddych na pláži pri mori. Ubytovanie, večera a nocľah.

8. Deň 
Oddych pri mori v plážovom rezorte s polpenziou

9. deň 
Oddych pri mori v plážovom rezorte s polpenziou

10. deň 
Oddych pri mori v plážovom rezorte s polpenziou, v nočných hodinách transfer na letisko

11. deň
odlet z letiska Colombo,  prílet do Bratislavy v poobedňajších hodinách

 

Srí Lanka

Perla Indického oceánu právom označovanú za jednu z najkrajších krajín sveta. Tunajšia fauna, flóra a kultúra dych vyrážajúca kultúra si prívlastok "naj" určite zaslúžia. Len málo miest na svete má toľko pamiatok a miest zapísaných v svetovom dedičstve UNESCO (osem) na tak malom priestore. Na ostrove sa nachádza viacero národných parkov, v ktorých možno vidieť slony, leopardy, vodné byvoly, medvede, krokodíly, opice či vzácne druhy vtáctva.

Ostrov je pretkaný dažďovými pralesmi, kopcami s čajovými plantážami a oslnivo bielymi piesočnatými plážami. Máte tu tiež možnosť kvalitného potápania či surfingu. Okrem poznávania sa môžete nechať pohltiť aj meditáciou v 2 000 rokov starom chráme, či tunajšími kultúrnymi zvykmi vyznávajúcimi mier a šťastie. 

Hlavným mestom Srí Lanky je Kolombo, majoritné náboženstvo budhizmus. Úradným jazykom je tamilčina a sinhálčina, v letoviskách sa dorozumiete anglicky.

Časový posun: letný čas + 3,5 hod., zimný čas + 4,5 hod.