Zájazd, ktorý plní sny: Múzeum Ferrari, San Siro a Miláno počas 4 dní

8x kúpené

Sen nejedného muža

Ponorte sa do histórie jednej z najslávnejších automobilových značiek. Minulosť, súčasnosť a cesta do budúcnosti s Ferrari. Múzeum Maranello vám vyrozpráva príbeh o Ferrari, ktorá uchváti nielen mužských návštevníkov. Budete si môcť vyskúšať simulačnú jazdu po známych okruhoch v Monze či Barcelone. Počas 4 dní v Taliansku navštívite aj Múzeum San Siro, ktoré vám priblíži všetko o futbalových kluboch AC Miláno či Inter Miláno. Dámy si zatiaľ môžu odskočiť do nákupnej štvrte Via Montenapoleone. Spolu so sprievodcom neobídete ani TOP milánske pamiatky. Skrátka dokonalý mix zážitkov, ktorý vyhovie každému. Poďte s nami do toho!

1 osoba 4 dni Raňajky Hotel Autobusom 3* Sprievodca, Poistenie Bratislava

V skratke

 • zľava na zájazd Múzeum Ferrari a Miláno pre 1 osobu
 • preprava luxusným autobusom a služby sprievodcu v cene
 • možnosť simulačnej jazdy Ferrari Formula I.
 • najznámejšie milánske pamiatky
 • možnosť prehliadky múzea San Siro a štadiónu
 • pozrite si kompletný program zájazdu

Platnosť kupónu

do 13.10. 2019

Podmienky

 • potrebná rezervácia e-mailom na: legiotour@legiotour.sk (pri rezervácii je potrebné nahlásiť: mená cestujúcich, čísla kupónov a e-mailovú adresu, na ktorú majú byť zaslané pokyny k zájazdu)
 • prípadné otázky adresujte priamo do CK LegioTour na tel. č.: 0903 452 900 
 • pokyny k zájazdu sú zasielané cca 5 dní pred odchodom zájazdu e-mailom
 • nástupné miesto: Bratislava
 • v cene nie je zahrnuté vstupné do pamiatok

Termíny

 • Momentálne nie sú dostupné žiadne nadchádzajúce termíny.

Zobraziť predchádzajúce termíny »

Poskytovateľ

V cene kupónu pre 1 osobu za 159 € je zahrnuté:

 • spiatočná preprava autobusom
 • 1x ubytovanie v hoteli *** v dvojlôžkových, prípadne trojlôžkových izbách s raňajkami
 • prehliadky pamiatok podľa programu bez vstupov
 • služby kvalifikovaného sprievodcu počas celého zájazdu        

 

 V cene kupónu nie sú zahrnuté príplatky (platia sa až na mieste):

 • vstup do Milána: cca 6 €/osoba (poplatok vyzbiera sprievodca v autobuse, záleží od počtu účastníkov)
 • vstup do múzea Ferrari: cca 16 €/dospelá osoba, cca 14 €/študenti a seniori nad 65 rokov, cca 6 €/deti do 18 rokov (sprevádzaný rodičmi)
 • voliteľná simulačná jazda Ferrari Formula I. na jednom z okruhov Monza, Barcelona, Silverstone, Imola, Nürbürgring, Zandvoort, SPA Francorchamps a Mugello: 25 € za 10 minút (3-minútové zaúčanie, 7-minútová jazda)
 • vstup Milánska katedrála: chrám grátis, možnosť zakúpenia výstupu schodište s terasou cca 12 €/osoba (zľavnený 6 €) alebo výťahu s terasou cca 16 €/osoba (zľavnený 8 €)
 • vstup do hrad Castello Sforzesco: cca 5 €/dospelá osoba, cca 3 €/študenti a seniori nad 65 rokov, vstup do parku grátis 
 • Individuálne vstupné múzeum a štadión San Siro: cca 15-17 €/dospelá osoba, cca 11-13 €/deti 6-13,99 rokov a seniori nad 65 rokov, deti do 5,99 rokov grátis

Všetky ceny sú orientačné. CK nezodpovedá za možné zmeny cien počas roka.

 

Možnosť príplatku:

 • obojsmerná miestenka v autobuse 5 € - umožňuje prednostný výber miesta v autobuse (je potrebné uviesť pri rezervácii zájazdu)

 

V cene kupónu nie je zahrnuté - ale odporúčame:

 • poistenie liečebných nákladov v zahraničí (možnosť poistiť sa v CK poisťovňou UNION)

 

Miesto odchodu: Bratislava

 

Program zájazdu:

1. deň: Vo večerných hodinách odchod z BA.
2. deň: Ráno príchod a návšteva Múzeum Ferrari, po návšteve presun pre ubytovanie.
3. deň: Po raňajkách návšteva Milána, večer odchod do BA.
4. deň: Ráno príchod do BA.
 

Múzeum Ferrari

Múzeum Maranello vám vyrozpráva príbeh o Ferrari, zakorenený v mimoriadnej histórii Prancing Horse a svojich návštevníkov sprevádza na ceste cez najznámejšie a víťazné F1, legendárne modely kategórií Sport Prototype a Gran Turismo bez toho, aby zabudli na cestné automobily, ktoré sa stali referenčným bodom v automobilovom svete. "Mysli a konaj ako víťaz. Takto s najväčšou pravdepodobnosťou dosiahneš svoj cieľ. " Ferrari je transpozíciou vízie svojho zakladateľa do reálneho sveta - cesta, ktorá sa podobá rozprávke. Existuje dátum začiatku a tým je: 12. marec 1947. V tento deň si zakladateľ Enzo Ferrari osobne sadol za volant 125 S - prvé auto s Prancing Horse oficiálne vyrobené v Maranello je výsledkom dvojročného úsilia a prvým testovateľom nemôže byť nikto iný ako jeho tvorca. Kilometer po kilometri, cez viac ako sedem desaťročí, Ferrari sa svojím odhodlaním neúprosne snaží o dokonalosť.

Múzeum vám vďaka obrazom a predmetom vyrozpráva neobyčajný príbeh Enza Ferrari a jeho spoločnosti, ktoré svedčia o takmer storočnej bezpodmienečnej láske k automobilu.  

Máte možnosť vyskúšať si simulačnú jazdu Ferrari Formula I. na jednom z najznámejších okruhov: Monza, Barcelona, Silverstone, Imola, Nürbürgring, Zandvoort, SPA Francorchamps a Mugello. V areáli múzea vás čaká výstava automobilov, oficiálny obchod Ferrari, v ktorom môžete nakúpiť značkové predmety a taktiež kaviareň s reštauráciou. 


Miláno

Miláno je druhé najväčšie mesto, hlavné ekonomické centrum Talianska a patrí k najbohatším mestám v Európskej únii. Preslávené ako mesto módy, histórie a futbalu. Miláno je domovom 2 veľkoklubov: AC Miláno a Inter Miláno, ktorý majú spoločný štadión: San Siro. Počas návštevy Milána máte možnosť navštíviť Múzeum San Siro s prehliadkou štadióna, šatní a oficiálneho značkového obchodu oboch klubov.

V centre mesta sa nachádzajú pamiatky: 

Milánska katedrála - gotická katedrála zo 14.storočia je symbolom Milána a patrí k najväčším na svete a jej dokončenie trvalo viac ako 600 rokov,
Galéria Vittorio Emanuele II. - nákupné stredisko v presklenej arkáde z 19.storočia s luxusnými značkami oblečenia a vyberanými reštauráciami spája katedrálu s operným divadlom,
Operné divadlo La Scala - bolo založené počas vlády Márie Terézie a navštívila ho okrem iných aj cisárovná Sissi s manželom počas jedných z ciest, 
Hrad Castello Sforzesco - veľká stredoveko-renesančná pevnosť s historickými múzeami a umením od Leonarda Da Vinciho a Michelangela. V prekrásnom parku sa nachádza aj Arco della Pace (oblúk mieru). 

Dámy určite zaujme slávna módna štvrť s jednou z najdôležitejších a najpopulárnejších ulíc: Via Montenapoleone, kde majú svoje butiky preslávení návrhári ako Gucci, Dolce&Gabbana, Armani, Prada, Pucci, Ralph Lauren, Salvatore Ferragamo, Valentino, Versace, Miss Sixty, Mont Blanc a mnohí ďalší.