Skvelá zľava na 17-dňový zájazd Madagaskar: splnený cestovateľský sen

Posledné 2 voľné miesta!
3x kúpené

Výnimočná akcia - cestovanie s miestnym profesionálnym sprievodcom po čarovnom Madagaskare

Vy máte hodinky, ale my máme čas. Presne toto radi hovoria miestni obyvatelia Madagaskaru. Aj napriek tomu, že domorodci patria medzi najchudobnejších ľudí na planéte, majú všetko a našinec sa od nich môže veľa naučiť. Príležitosť na to budete mať v tom najlepšom období, keď je krajina najzelenšia na prelome apríla a mája na nezabudnuteľnom 17-dňovom zájazde na tento unikátny ostrov. Lemury, baobaby, dažďový prales, púšť, sopky, trekking a potápanie. Madagaskar bola vždy vysnívaná destinácia pre naozajstných milovníkov prírody a cestovania. Len málo miest na svete môže ponúknuť taký rozmanitý kokteil prírody, ľudí a krajiny.

Zájazd je s garantovaným odchodom, ide sa teda určite, stačí sa už len pridať do partie dobrodružstvachtivých cestovateľov ;)

Rozmanitý a vygradovaný okruh s milým a skúseným miestnym, slovensky hovoriacim, sprievodcom
Ako ušetríte?
Pôvodná cena zájazdu Madagaskar – splnený cestovateľský sen je 2780 €. Na ZaMenej.sk si môžete v tomto prípade kúpiť zľavový kupón za 79 €, s ktorým vám v CK Sancho Tour odrátajú až 600 € z ceny zájazdu. Ušetríte tak 521 €, ktoré môžete použiť napríklad na úhradu položiek, ktoré nie sú súčasťou zájazdu - v tomto prípade napríklad víza, vstupy do NP, suveníry či stravu. Každé jedno euro sa počíta. :)
1 osoba Bez stravy Hotel Letecky

V skratke

 • zľavový kupón na letecký zájazd Madagaskar
 • 17-dňový zájazd – dostatok času na návštevu tohto unikátneho ostrova. 
 • poznávanie, kúpanie, šnorchlovanie, príjemné prechádzky a možnosť turistiky
 • dychvyrážajúca hlinená architektúra a rozprávkovo rozmanitá krajina
 • chameleóny, lemury a baobaby
 • krotkí, priateľskí a prívetiví ľudia, neuveriteľne fotogenické scenérie
 • NP Isalo - jeden z highlitov zájazdu
 • NP Anja - domov lemurov kata
 • návšteva dedinky Ilakaka - najväčšieho producenta zafírov na celom svete
 • tri dni relaxu na robinsonovských plážach v Anakao – toto vám absolútne vyrazí dych
 • návšteva Národného parku Andasibe-Mantadia, kde žije aj najväčší lemur na svete Indri Indri                               
 • ubytovanie v slušných cestovateľských hoteloch           
 • milý a skúsený malgašský sprievodca hovoriaci slovensky

 

Platnosť kupónu

do 8.05. 2019

Podmienky

 • po obdržaní kupónu je potrebné prihlásiť sa na zájazd cez formulár na tomto odkaze
 • termín je potrebné rezervovať si do 7 dní od zaplatenia

Termíny

 • Momentálne nie sú dostupné žiadne nadchádzajúce termíny.

Zobraziť predchádzajúce termíny »

V cene kupónu za 79 € je zahrnuté:

 • zľavový kupón na zľavu 600 € z ceny zájazdu Madagaskar - splnený cestovateľský sen

 

V cene zájazdu je pre 1 osobu zahrnuté:

 • spiatočná letenka na Madagaskar a späť z Viedne vrátane letisk. poplatkov do max. výšky 800 €
 • služby miestneho sprievodcu hovoriaceho slovensky na celý pobyt na ostrove
 • ubytovanie v slušných cestovateľských hoteloch v dvojlôžkových izbách
 • spoločná doprava mikrobusom
 • profesionálny sprievodca MUDr. Jean Richard Rakotobe  - absolvent lekárskej fakulty Karlovej Univerzity v Prahe (dokonale ovláda český a slovenský jazyk). Viac o ňom: https://www.sanchotour.sk/sprievodcovia/

 

V cene nie je zahrnuté:

 • víza (27 €)
 • raňajky a ostatná strava (cca 8-14 €/deň)
 • vstupy do NP (cca 55 €)
 • poistenie
 • doprava loďou na Anakao –  tam aj späť spolu za 30 €
 • individuálne výlety (výlet plachetnicou – pirogou spojený so šnorchlovaním a obedom v Anakao – cca 8 €/osoba)
 • doprava na letisko Viedeň a späť.

 

Program:

1. – 2. deň

Odlet z Viedne poprípade z Budapešti do Antananariva. Prílet na ôsmy svetadiel, ako často prezývajú Madagaskar. Vybavenie víz a výmena peňazí na miestnu menu. Oddych a „slávnostná“ večera – Filet de zébu au poivre vert. Nocľah v Antananarivo.

3.deň

Presun minibusom do Andasibe. Hneď na úvod cesty na nás čaká veľké prekvapenie… Návšteva súkromnej rezervácie Vakona. Bezkonkurenčná možnosť fotografovania rozmanitých druhov lemurov. Tie sú často prezývané aj ako živé fosílie. Rezervácia je na malej ploche, vďaka čomu je kontakt so zvieratami veľmi blízky. Tužíte po autoportréte s týmto záhadným, no neuveriteľne milým a sympatickým tvorom? Nocľah v pekných bungalovoch – lemury na dohľad všade naokolo. Ubytovací komplex má v preklade názov "Hlasy z lesa" a tie si užijeme dokonale. 

4.deň

Skorá ranná návšteva NP Andasibe-Mantadia. V korunách stromov tu takmer so stopercentnou istotou uvidíme aj najväčší druh lemura vôbec. Indri Indri je až 80 cm vysoký a vydáva hlas podobný detskému náreku. Jeho domovom je dažďový prales, ako práve tu. Naším dnešným cieľom bude mesto rikší Antsirabe. Cestou sa zastavíme aj v malom súkromnom Peyrieras Madagascar Exotic parku, čo je skvelé miesto na fotografovanie rozmanitých druhov chameleónov. Pokračujeme v objavovaní krás ostrova. Vidiek – srdce krajiny. Nevyhnutné fotozastávky – krajina ako žiadna iná. Pahorky, údolia, rieky ale hlavne terasovité ryžové polia a prostá ale elegantná architektúra hlinených domov. Dnešným cieľom je kúpeľné mesto Antsirabe s typickými miestnymi pousse – pousse (rikšami ťahanými ľuďmi). Navštívime aj dielničku na spracovanie rohov zo zebu. Nocľah v príjemnom hoteli s rodinnou atmosférou.

5.deň

Celodenný presun smer Ambalavao. Vyhliadková jazda nádhernou krajinou vysočiny. Dych vyrážajúca hlinená architektúra a rozprávkovo rozmanitá krajina. Žulové masívy, vyhasnuté sopky, nivy rieky. Krajina skultivovaná človekom do úplnej dokonalosti. Neuveriteľná ale aj náročná a najťažšia etapa nášho putovania, hlavne kvôli ceste ktorá je momentálne v rekonštrukcii. Večera a nocľah v Ambalavao.

6.deň

Ranná prehliadka neďalekého NP Anja – kráľovstvo lemura kata (Lemur catta) skoro na 30 hektároch. Jedná sa o veľmi fotogenický druh lemura, predovšetkým pre jeho dlhý, čiernobielo prúžkovaný chvost. Prekrásna príroda a skalné formácie naokolo. Tunajší NP je často pasovaný za vôbec najkrajší park na celom ostrove. Uvidíme tu aj chameleóny? Príchod do hotela v Ranohire okolo 16-17:00 hod. Možnosť osvieženia sa v hotelovom plaveckom bazéne. 

7.deň
Len na skok od hotela je NP Isalo – Grand Canyon a Jurský vápencový park v jednom. Celodenná nenáročná turistika cca 12 km dlhá, spojená s kúpaním v prírodných jazierkach s blankytnou vodou. Možnosť aj kratšej trasy. Isalo je unikátnym nielen množstvom rastlinných druhov, ale aj okolitými, pekne sfarbenými skalnými útvarmi. Tie sa prudko zdvíhajú z okolitej rovinatej krajiny. Nocľah opäť v Ranohire.

8.deň

Presun Ranohira – Tulear – Ifaty. Dnes nás čaká opäť veľmi zaujímavý a rozmanitý deň. Uvidíme prvé baobaby a krajinu s domorodcami ako v čiernej Afrike. Cestou sa zastavíme na tunajšom Klondiku, v dedinke Ilakaka. Najväčší producent zafírov na celom svete. Návšteva showroomu a baní s ručnou ťažbou týchto modrých drahokamov. Chcete si jeden kúpiť? Nocľah v prímorskom stredisku Ifaty s nádhernými bungalovmi s bazénom. 

9.deň: 

Návšteva NP Reniala. Rozmanité druhy a tvary baobabov. Prevezieme sa sem naozaj nanajvýš typicky - na voze ťahanom zebu. Poobedňajší relax a oddych pri mori a bazéne. 

10.deň

Ranná plavba z Tuleáru motorovou loďou do "robinsonovskej" rybárskej dediny Anakao. Konečne more a kúpanie… Jeden z vrcholov našej cesty. Rybári z kmeňa Vezo nás budú pozývať na večeru. Ugrilujú nám práve ulovené ryby, krevety a homáre a top gurmánsku lahôdku – langusty. Ubytovanie v štýlových chatkách "u Francúzov" priamo na pobreží. 

11. – 12 deň

Dva dni nezabudnuteľného a neorganizovaného "robinsonovského" života. Biele pláže s krištáľovo čistou blankytnou vodou. Možnosť výletu pirogou (katamaranom s plachtou) na neobývaný ostrovček Nosy Ve, ktorý je na dohľad. Je dlhý 1500 a široký 500 metrov. Najlepšie je prejsť ho celý dookola. Výlet je spojený aj s možnosťou šnorchlovania. Relax, kúpanie a masáže priamo na pláží príp. individuálna návšteva dediny a okolia. Dve noci v chatkách v Anakao.

13. deň

Dnešná trasa – od obratníka Kozorožca až k Centrálnej vrchovine do Ambalavao. Krajina sa dnes postupne mení z absolútnej púšte na polopúšť s žulovými blokmi pohoria Andigitra až po úrodnú krajinu s terasovitými poličkami. Hotel v Ambalavao.

14. deň

Oddych spojený s príjemnou prechádzkou / ľahkou turistikou po okolí Ambalavao. Dokonalá a pritom skromná hlinená architektúra sedliackych domov. Túlame sa miestnymi dedinkami a políčkami s pokojamilovnou atmosférou. Návšteva v miestnej rodine s možnosťou obeda. Prehliadka dielne na ručnú výrobu papiera a manufaktúra hodvábnych výrobkov. Pre turistov je tu možnosť na celodenný nenáročný výstup v pohorí Andrigitra. Hotel v Ambalavao.

15. deň
Ambalavao – Antsirabe.
 Celodenný transfer. Vraciame sa späť na najkrajšiu časť ostrova – Centrálnu vrchovinu. Obrazy, ktoré sa odvíjajú za oknami autobusu sú rovnako zaujímavé, napínavé ale aj nekonečné, ako pravý hollywoodsky film. Krátka zastávka v meste Ambositra – návšteva rezbárskeho obchodíku. V Antsaribe nás čaká opäť "náš" hotel.

16. deň
Mierime do hlavného mesta na letisko Ivato. Cestou sa zastavíme v ručnej zlievarni a manufaktúre na výrobu hliníkového kuchynského riadu v Ambatolampy. Záverečná zastávka pred príchodom na letisko bude Marché Artisanal de La Digue / Digue market neďaleko odtiaľ. Mame dostatok času a k dispozícii sú tu produkty z celej krajiny. Vyšívané obrusy, rezbárske výrobky z dreva, predmety z rohov zebu, koreniny, vanilka, polodrahokamy, drahé kamene. Ale aj kožené kabelky a ďalšie výrobky z kože, prípadne výrobky z krokodílej kože. Obed a odlet do Európy.

17. deň
Prílet do Viedne ráno po 5:00. Bolo to celé iba sen alebo realita?