Zájazd na medzinárodný karneval v chorvátskej Rijeke

2x kúpené

Vo víre farieb, tanca a zábavy

Obrovský karneval nehostí len Rio či Benátky. Aj chorvátske mesto Rijeka si už 20 rokov buduje tradíciu pestrofarebného sprievodu masiek, ktorý je z roka na rok väčší a láka viac a viac návštevníkov. Vyberte sa na poznávací zájazd na túto medzinárodnú udalosť, počas ktorej sa predvedie až 10 000 maskovaných účastníkov. Počas krátkej chvíle sa v uliciach Rijeky odohrajú stáročia. Návštevníci sú priamymi svedkami pradávnej migrácie dinosaurov, v zapätí prejde okolo pobaveného davu egyptská kráľovná s armádou či stredovekí šľachtici a rytieri. To všetko si užijete z pohodlia 4* hotela s polpenziou. Presvedčte sa, že do Chorvátska sa nechodí len za letnou dovolenkou, ale môžete tu prežiť i farebné divadlo plné tanca a zábavy.

1 osoba 6 dní Polpenzia Hotel Autobusom 4* Sprievodca, WiFi, More, Terasa, Poistenie Dospelá osoba

V skratke

 • zľava na 6-dňový autobusový zájazd na karneval v Rijeke pre jednu osobu
 • ubytovanie v 4* hoteli s polpenziou
 • medzinárodný festival, počas ktorého sa predvedie až 10 000 účastníkov
 • 20 ročná tradícia podujatia
 • bohaté kultúrne dedičstvo Rijeky
 • množstvo nástupných miest po trase Žilina - Bratislava

Platnosť kupónu

do 28.02. 2017

Podmienky

 • pred zakúpením kupónu na zájazd sa informujte o aktuálnej obsadenosti termínu v cestovnej kancelárii
 • po obdržaní kupónu je potrebné nahlásiť sa ihneď do cestovnej kancelárie, maximálne do 14 dní pred plánovaným odletom a rezervovať si zájazd na tel. č.: 0948 107 696 alebo mailom na ck@eko-travel.sk
 • termín odporúčame rezervovať si čo najskôr, pri neskorej rezervácii negarantujeme možnosť využitia kupónu

Poskytovateľ

EKO-TRAVEL s.r.o.

 

Závodská cesta 2945/38
010 01 Žilina
 
telefón:
0948 107 696
 

V cene kupónu za 239 € je zahrnuté:

 • autobusová doprava ( SK – CHR – SK )
 • uvítací koktail
 • ubytovanie v dvojlôžkových izbách v 4* hoteli
 • 3x raňajky a večere formou švédskych stolov
 • transfer ( 26.02.2017 ) z hotela a späť na miesto konania karnevalového sprievodu
 • rezerváciu VIP miest na státie počas sledovania karnevalového sprievodu
 • maska / škraboška pre každého hosťa
 • varené víno a typické karnevalové pečivo počas sprievodu

 

Nepovinné príplatky:

 • Jednolôžková izba 59€
 • Komplexné cestovné poistenie  2€ / deň
 • Miestenka 6€ / osoba

 

Termín:

 • 23.02.2017 - 28.02.2017

 

Nástupné miesta:

Žilina – Bytča – Považská Bystrica – Trenčín – Trnava (čerpacia stanica Zeleneč) - Bratislava

 

Karnevalové slávnosti v Rijeke

Najväčšie chorvátske karnevalové oslavy sa každoročne konajú v Rijeke. Karnevalové obdobie tu začína na sviatok sv. Antona, ktorý pripadá na 17. januára. Slávnosti začínajú v tento deň vyvesením karnevalovej vlajky.

Vrcholom karnevalových osláv v Rijeke je Medzinárodný karnevalový sprievod. Sprievodu sa v roku 2016 zúčastnilo viac ako 10 000 maskovaných účastníkov z rôznych krajín sveta. Počas krátkej chvíle sa v uliciach Rijeky odohrajú stáročia. Návštevníci sú priamymi svedkami pradávnej migrácie dinosaurov, v zapätí prejde okolo pobaveného davu egyptská kráľovná s armádou či stredoveký šľachtici a rytieri. Divákov však určite pobavia i čínske draky a rôzne ďalšie zvieracie masky.

Rijecký karneval končí tradičným odsúdením a upálením slamenej bábky „Pusta“ a vrátením kľúča od brány mesta rijeckému starostovi.

O medzinárodnej popularite Rijeckého karnevalu svedčí i fakt, že získal mnohé ocenenia. Rijecký karneval bol zahrnutý do Zoznamy 500 najdôležitejších udalostí v Európa. Podľa novín Sunday Times bol vyhlásený jednou z najexotickejších podujatie na svete a turistické združenie mesta Rijeka zaň získalo v roku 2009 Ocenenie "Zlaté turistické srdce".

 

Tipy od nás:

Ústredným námestím v starej časti mesta je Trg Republike Hrvatske. Od neho východným smerom leží miestna najznámejšia pešia ulica Korzo, kde sú najvyhlásenejšie obchody, kaviarne, reštaurácie a diskotéky. Jej dominantou je Mestská veža s hodinami, ktorá je pôvodná stredoveká brána. Priechod  Mestskou vežou vedie do Starého mesta. Ak sa vydáte priamo hore, do kopca, tak sa po chvíli dostanete na námestie Trg Grivica. Stojí tu kostol svätého Víta, na ktorom je zaujímavá rotunda z roku 1638 imitujúca tú na Bazilike Santa Maria della Salute v Benátkach. V ulici Žrtava fašizmu stojí Miestodržiteľský palác z konca 19. storočia. V ňom sa nachádzajú nádherné reprezentačné priestory, ktoré dnes slúžia historickému a námorníckemu múzeu. Vystavené sú tu dobové odevy, portréty z prvej polovice 20. storočia a zbrane. V prízemí je expozícia lodí a repliky obrích tankerov, ktoré sa stavali v tunajších lodeniciach. Vedľa neho stojí moderná budova, ktorá slúži ako Mestské múzeum. Jeho expozície sú zamerané na históriu mesta a jeho okolia. V severnej časti námestia Titov trg stojí baroková brána a tu tiež začína dlhé schodisko Petra Kružiće, ktorý bol uskockým veliteľom pirátov. Schody boli postavené v roku 1531 a je ich 370. Vedú na kopec Trsat, kde pôvodne stál stredoveký Frankopansky hrad. V jeho blízkosti nechal postaviť gróf M. Frankopan františkánsky kláštor a kostol Panny Márie Loretánskej, ktorý je významným pútnickým miestom. Určite doporučujeme navštíviť toto veľmi zaujímavé miesto nielen pre jeho nádherné stavby, ale taktiež kvôli krásnemu výhľadu na okolie v mystickej atmosfére.