Tajomný Island: zľava na 11-dňový zájazd do krajiny gejzírov

8x kúpené

Tajomný ostrov

Gejzíry radosti, hory nadšenia a vodopády plné dobrodružstva. To všetko je Island. Vyberte sa na tajomný severský ostrov a vychutnajte si jeho neopozerané prírodné krásy s profíkmi z CK Sancho Tour. Island ponúka fascinujúce prírodné divadlo, aké nenájdete nikde inde na planéte. Prejdite sa pomedzi gejzíry, vykúpte sa v termálnych prameňoch a prezrite si malebné rybárske osady. Veľkým zážitkom sú aj tunajšie hory, čierne pláže a čadičová jaskyňa. Aj keď ide o studenú krajinu, na Islande sa roztopí srdce aj tým najväčším dobrodruhom. Presvedčte sa o tom na vlastnej koži. :)

Sancho Tour – veľké zážitky v malých skupinách!

Ako ušetríte?
Pôvodná cena zájazdu Island 4x4 je 1990 €. Na ZaMenej.sk si môžete v tomto prípade kúpiť zľavový kupón za 50 €, s ktorým vám v CK Sancho Tour odrátajú až 190 € z ceny zájazdu. Ušetríte tak 140 €, ktoré môžete použiť na úhradu položiek, ktoré nie sú súčasťou zájazdu - napríklad na poistenie či stravu. Každé euro sa predsa počíta.
1 osoba 11 dní Bez stravy Hotel Letecky

V skratke

 • zľavový kupón na letecký zájazd na Island
 • návšteva najkrajších národných parkov
 • skúsený slovenský sprievodca
 • uvidíte jazero Mývatn
 • navštívite gejzír Strokkur, alebo najvodnatejší vodopád Európy – Dettifoss
 • ubytovanie v turistických ubytovňách v dvojposteľových izbách
 • ideálny zájazd pre fotografov
 • kompletný program zájazdu nájdete tu

Platnosť kupónu

do 17.08. 2018

Podmienky

 • po obdržaní kupónu je potrebné prihlásiť sa na zájazd cez formulár na tomto odkaze
 • termín je potrebné rezervovať si čo najskôr, pri neskorej rezervácii negarantujeme možnosť využitia kupónu

V cene kupónu za 50 € je zahrnuté:

 • zľavový kupón na zľavu 190 € z ceny zájazdu Island 4x4

 

V cene zájazdu je pre 1 osobu zahrnuté:

 • spiatočná letenka Viedeň – Keflavík vrátane letiskových poplatkov (do maximálnej výšky 500 EUR)
 • doprava z Bratislavy na letisko do Viedne a späť
 • zapožičanie terénneho mikrobusu na Islande na celú dobu pobytu
 • benzín, parkovacie poplatky
 • ubytovanie na Islande v miestnych jednoduchých turistických ubytovniach v dvojposteľových izbách vo vlastných spacích vakoch
 • dva krát ubytovanie na turistických chatách v spoločných nocľahárňach
 • služby slovenského sprievodcu a vodiča
 • jeden krát kúpanie v miestnom termálnom kúpalisku

 

V cene nie je zahrnuté:

 • strava
 • poistenie
 • iné neuvedené výdaje.

 

Termíny zájazdu:

 • 03.07.2018 – 13.07.2018
 • 07.08.2018 – 17.08.2018

 

Cestovná kancelária Sancho Tour hovorí:

Nevšedný okruh ostrovom ohňa a ľadu nás zavedie do tých najodľahlejších, ale zato najkrajších končín Islandu a uvidíme tak najzaujímavejšie miesta ostrova, akými sú národný park Þingvellir, kde bol založený najstarší parlament sveta, jazero Mývatn s jeho veľmi zaujímavým okolím, najväčší európsky ľadovec Vatnajökull, na ktorého úpätí sa rozkladá nádherná ľadovcová lagúna Jökulsárlón, vodopád Gullfoss, gejzír Strokkur, alebo najvodnatejší vodopád Európy – Dettifoss. Spoznáme divoké islandské vnútrozemie s rozsiahlymi púšťami, činnými sopkami a kúzelnými geotermálnymi oblasťami.

 

Program:

1. deň: 

Odchod z Bratislavy  na letisko do Viedne v podvečerných hodinách, prílet na letisko v Keflavíku v noci, príjazd na ubytovanie na poloostrove Reykjanes.

2. deň: 

Prvý deň nás čaká tzv. „islandský zlatý trojuholník“. Najskôr navštívime Národný park Þingvellir, kde sa rozostupuje európska a americká litosferická doska a kde sa nachádza najstarší svetový parlament Alþing. V oblasti Geysiru uvidíme aktívny gejzír Strokkur a o pár km ďalej impozantný vodopád Gullfoss na rieke Hvítá. Po ceste F35 Kjölur sa dostaneme do islandského vnútrozemia a geotermálnej horskej oblasti Kerlingarfjoll (Čarodejné hory), ubytovanie v miestnej chate.

3. deň: 

Doobeda si užijeme turistiku v čarovných ,,Čarodejných horách,, a  v poobedňajších hodinách sa presunieme do termálnej oblasti Hveravellir, kúpanie a oddych v miestnych horúcich prameňoch, ubytovanie v horskej chate.

4. deň:

Presun islandským vnútrozemím na sever ostrova až do druhého najväčšieho mesta Islandu Akureyri, v poobedňajších hodinách túra na vyhliadkovú horu Sulúr (1200 m) cca 4 hodiny, v podvečerných hodinách možnosť romantickej prechádzky v malebnom prístave a mestečku Akureyri.

5. deň: 

Cestou k jazeru Mývatn (Komárie jazero) najskôr uvidíme vodopád Goðafoss (Božský vodopád) a potom navštívime zaujímavosti jazera Mývatn, driemajúcu sopku Krafla, vystúpime na niektorý z kráterov (Víti, Hverfjall) a prejdeme sa lávovým skalným mestom Dimmuborgir.

6. deň: 

Dopoludnia navštívime v národnom parku Jökulsárgljúfur najvodnatejší vodopád Európy Dettifoss a taktiež blízke vodopády Hafragilsfoss a Selfoss, túra k Ozvenovým skalám a červenému vulkánu Raundholár.

7. deň: 

Ráno túra k tretiemu najvyššiemu vodopádu Islandu – Hengifoss, v poobedňajších hodinách máme na pláne príchod k fascinujúcim fjordom pobrežia Atlantického oceánu, zastávka a prehliadka malebnej rybárskej osady Djúpivogur.

8. deň: 

Po okružnej ceste Islandom prídeme k malebnej a zároveň tajomnej ľadovcovej lagúne Jökulsárlón. V národnom parku Skaftafell absolvujeme vychádzku k vodopádu Svartifoss a k splazu ľadovca Vatnasjokull, potom dorazíme na najjužnejší bod Islandu pri osade Vík. Uvidíme zaujímavé čierne pláže, čadičovú jaskyňu, skalnú bránu a útesy Dyrhólaey s početnými vtáčími kolóniami. Nakoniec krátka vychádzka pri kaskáde vodopádov Skógafoss.

9. deň: 

Dnes nás čaká výlet naším terénnym autom do Dúhových hôr – Landmanalaugar, pestrých farebných hôr namaľovaných sopečnou činnosťou. Tu máme na pláne okružnú túru na vyhliadkovú horu Bláhnúkur vysokú 960 metrov a hneď po túre sa môžme okúpať v horúcom prírodnom bazéne.

10. deň: 

Ráno sa presunieme do hlavného mesta Islandu Reykjavíku, kde si spravíme jeho prehliadku, cestou na letisko si na polostrove Reykjanes pozrieme geologicky aktívnu oblasť Krísuvík a pred odletom sa vykúpeme v unikátnych termálnych prameňoch Modrá Lagúna.

11. deň: 

Prílet z Islandu do Viedne, nasleduje transfer do Bratislavy.

Možnosť rozšírenia programu zájazdu o návštevu Grónska. Informácie na info@sanchotour.sk