Návšteva svetoznámej rakúskej čokoládovne, jaskynného jazera a Domu morí vo Viedni

Návšteva svetoznámej rakúskej čokoládovne, jaskynného jazera a Domu morí vo Viedni
4x kúpené

Nadupaná sobota v Rakúsku

Nenuďte sa doma cez víkend a poďte s nami a s CK Adria Travel zažiť skvelé dobrodružstvo! Navštívite čokoládovňu Hauswirth v Kittsee, ktorá je svojimi čokoládovými výrobkami známa po celom svete. Po skvelej maškrte sa presuniete do podzemia! Jaskyňa Hinterbrühl totiž vo svojich útrobách (60 m pod zemským povrchom) ukrýva najväčšie podzemné jazero v Európe. Kochať sa budete môcť čarovnou hrou svetla a farebných odleskov od vodnej hladiny, ktorá vo vás zanechá nezabudnuteľný dojem! Deň zakončíte návštevou centra Viedne a unikátnej zoo - fascinujúceho Domu morí. Proste sobota plná zážitkov! :-)

 
1 osoba Autobusom Centrum mesta, Sprievodca

V skratke

 • zľava pre 1 osobu na celodenný zájazd do Rakúska
 • návšteva svetoznámej čokoládovne, najväčšieho podzemného jazera v Európe a Domu morí
 • komfortné cestovanie autobusom
 • príjemná atmosféra a osobný až priateľský prístup ku klientom
 • v cene zákonné poistenie

 

Platnosť kupónu

do 9.04. 2016

Podmienky

 • po obdržaní kupónu je potrebné ihneď kontaktovať cestovnú kanceláriu na e-mail traveladria@traveladria.eu (do e-mailu uveďte názov zájazdu a čísla kupónov s heslami, následne vám CK pošle formulár na vyplnenie)
 • termín je potrebné si rezervovať čo najskôr, pri neskorej rezervácii negarantujeme možnosť využitia kupónu vo vami plánovanom termíne

Termíny

 • Momentálne nie sú dostupné žiadne nadchádzajúce termíny.

Zobraziť predchádzajúce termíny »

V cene kupónu pre 1 osobu za 18,90 € je zahrnuté:

 • autobusová doprava
 • sprievodca zájazdu
 • prehliadky podľa programu
 • zákonné poistenie v znení zákona 281/2001 Zb.z.
 

V cene nie je zahrnuté:

 • komplexné poistenie (možnosť poistiť cez CK)
 • miestenka v autobuse 3 €

 

Orientačné ceny vstupov (ceny sa môžu počas sezóny meniť):

 • jaskyňa s jazerom Hinterbrühl - skupinové vstupné od 20 osôb cca 6 € (dospelí), skupinové vstupné od 20 detí cca 4,50 € (deti 4 - 14 rokov), deti do 4 rokov zadarmo, individuálne vstupné dospelí cca 9 €
 • Dom morí -  cca 14,20 € (dospelí), cca 6,50 € (deti 6-15 rokov), cca 4,40 € (deti  3-5 rokov)

 

 

Termín zájazdu:

 • 09.04.2016 (sobota)

 

Nástupné miesta a príplatky: 

 • Bratislava - bez príplatku
 • Trnava, Sereď, Nitra 5 €
 • Zvolen, Banská Bystrica 10 €

 

Program zájazdu:

Odchod zo Slovenska v ranných hodinách.

Príchod do čokoládovne v Kittsee - rodinnej firmy Hauswirth, prehliadka spojená s ochutnávkou a nákupy v slávnej čokoládovni.

Príchod k jaskyni s jazerom Hinterbrühl. Návšteva jaskyne a jazda po podzemnom jazere. Osobné voľno.

V obedňajších hodinách presun do Viedne. Návšteva Domu morí (Haus des Meers) - Aqua Terra ZOO, najväčšieho sveta hlbín, trópov a exotických zvierat v celom Rakúsku.  Individuálne voľno s možnosťou návštevy aj centra Viedne a nákupnej uličky Mariahilfer Strasse, ktorá sa nachádza v tesnej blízkosti Domu morí.

Odchod na Slovensko vo večerných hodinách.

 

Kittsee - čokoládovňa Hauswirth

Rodinná firma Hauswirth je svojimi výrobkami známa aj v Amerike, v Austrálií a po celej Európe. Firmu založil Franz Hauswirth sr. v roku 1949 pôvodne ako cukráreň vo Viedni. Čoskoro sa v cukrárni začali vyrábať duté figúrky z čokolády. Prevádzka sa presťahovala a začala vo veľkom výrobu čokoládových cukroviniek a praliniek. Keďže ale Franz pochádzal z Kittsee a vo Viedni nebolo miesto pre väčšiu prevádzku, firma sa začiatkom 60-tych rokov presťahovala sem. Jeho syn a menovec Franz mladší zainvestoval do technologických vylepšení čím sa firma Hauswirth stala najväčšou v Rakúsku podobného zamerania výroby. V súčasnosti je spoločnosť Hauswirth dodávateľom cukroviniek rôzneho druhu do celého sveta. Jedinečná je preto ochutnávka a prezentácia výrobkov, ktoré si následne môžete samozrejme zakúpiť. 

 

 

Jaskyňa s jazerom Hinterbrühl

Počas druhej svetovej vojny bola jaskyňa obsadená armádou, ktorá tieto priestory využívala na výrobu lietadiel a práve tu bola prvýkrát na svete vyrobená stíhačka s dýzovým motorom (HE 162). Jedinečný labyrint jaskynných systémov, chodieb a kvapľových hál je dnes známou turistickou atrakciou, ktorej vyvrcholením je romantická plavba po jazere. Čarovná hra svetla a farebných odleskov od vodnej hladiny zanechá v návštevníkoch nezabudnuteľný dojem. 

 

 

Dom morí

Sídli v unikátnej desaťposchodovej budove. Jednotlivé poschodia sú tématicky rozdelené, vo veľkej nádrži na prízemí nájdeme akvárium so žralokmi, ďalej nádrže s piraňami a množstvo iných morských aj sladkovodných rýb. Okrem vodných živočíchov sú tu však aj teráriá s pavúkmi, hadmi a inými plazmi vrátane krokodílov. Všetky zvieratá však nie sú zatvorené, môžeme tu stretnúť voľne lietajúce papagáje, či pobehujúce opičky, ktoré si pri troche šťastia dokážete aj pohladiť. Medzi poschodiami sa môžete presúvať výťahom alebo schodmi. Najlepšie je vyviesť sa výťahom na strechu kde je perfektná vyhliadka na celé mesto a dolu ísť už po schodoch na ktorých je tiež mnoho zaujímavých informácií a exponátov.