Podporte tých, ktorí to potrebujú - vianočné a novoročné ručne vyrábané pozdravy od ťažko zdravotne postihnutých detí

Podporte tých, ktorí to potrebujú - vianočné a novoročné ručne vyrábané pozdravy od ťažko zdravotne postihnutých detí
173super prispievateľov

Prispejte svojou troškou na dobrú vec a zároveň potešte svojich blízkych originálnym pozdravom!

Zastavme sa na chvíľku, odložme svoj každodenný zhon a uvedomme si, že život vie byť aj oveľa ťažší než ten náš. Preto dnes nechceme robiť biznis, dnes chceme, opäť raz aj s vašou pomocou, prispieť na dobrú vec. Deti z denného stacionára, založeného Združením NÁDEJ na pomoc ľuďom s mentálnym postihnutím v Poprade, to síce nevedia samé vyjadriť slovami, vlastnoručne však nachystali pre nás všetkých vianočné prekvapenie v podobe originálneho vianočného pozdravu.

Zisk z tejto vianočnej akcie im následne odovzdáme, aby mohli vo svojom zariadení fungovať aj naďalej a potešiť nás na Vianoce aj v ďalšom roku.

V skratke

 • originálne, deťmi ručne vyrábané vianočné a novoročné pozdravy
 • 100% vašich peňazí bude použitých na podporu zariadenia, celý výťažok z tejto akcie bude odovzdaný ZPMP
 • ku každým 3 kupónom vás - našich zákazníkov, zakúpime jeden pozdrav navyše aj my
 • každý jeden kus je originálom, môžete si ho dať poslať priamo domov alebo ho deti pošlú priamo vašim blízkym
 • poštovné je v cene každej pohľadnice
 • môžete si vybrať pozdravy s vianočným textom alebo zvnútra čisté a text si potom vpísať sami
 • pomôžme spolu tým, ktorí sú na našu pomoc odkázaní

Platnosť kupónu

do 22.12. 2015

Podmienky

 • objednávku u dodávateľa už nemusíte vykonávať, tovar vám bude zaslaný automaticky na adresu zadanú pri jeho objednávaní
 • v poznámke upresnite, či si želáte pozdrav s vianočným textom alebo bez a o ktorý motív máte záujem
 • 1 kupón = 1 pozdrav
 • poštovné v rámci SR je v cene

Poskytovateľ

ZPMP Poprad

 

Francisciho 905/21
058 01 Poprad
 
Telefón:
052 772 13 72
0904 508 155
 

Hodnotenia zákazníkov

ZPMP Poprad

Excelentné

4,63 z 5 (8x)

100% zákazníkov odporúča túto spoločnosť (8 / 8)

 • 5
  6
 • 4
  1
 • 3
  1
 • 2
 • 1

Po celý rok vyrábajú deti v Dennom stacionári ZPMP v Poprade rôzne umelecké diela. Možno sa niekto nad ich kvalitou pousmeje, my sme ich videli a namiesto úškrnku v nás vzbudili obdiv. Kto má možnosť pozrieť sa osobne, skôr mu padne slza, akoby ho napadlo vysmievať sa. Každý kus je originál a je vyrobený so 100 percentnou dávkou úprimnosti a nasadenia.

Ich keramické šálky, sviečky či vianočné a novoročné pozdravy nie sú dokonalé. Ani ich deti nevyrábajú až do posledného detailu samé, na jemnejšie a odbornejšie práce potrebujú pomoc svojich vychovávateľov. Ale robia to s láskou, napĺňa ich to pocitom zadosťučinenia a dôležitost a táto práca im vypĺňa ich každodenný program.

 

ZPMP vyroba pozdravov

 

Náklady na chod tohto typu zariadenia nie sú malé, peniaze od štátu nepokryjú všetky potreby. Servítky a iný dostupný materiál dostávajú deti z rôznych zdrojov aj zadarmo, starajú sa o to zamestnanci zariadenia a dobrí ľudia okolo. Za peniaze z tejto akcie by sme deťom radi pomohli nakúpiť práve suroviny, aby mohli pre nás budúci rok naďalej vyrábať svoje diela.

Ďakujeme.

ZMPP podakovanie

ZPMP bližšie o sebe

Naše združenie bolo založené v roku 1993 na podnet rodičov detí s telesným a mentálnym postihnutím. Cieľom nášho združenia je pomoc a podpora zameraná na ľudí s mentálnym a kombinovaným postihnutím a ľudí s autizmom. Naším najhlavnejším cieľom bolo zriadenie denného stacionára, ktoré pomohlo vyriešiť absenciu tohto zariadenia v meste Poprad.

V roku 2006 sme dokončili rekonštrukciu budovy, ktorú nám dalo mesto Poprad do prenájmu, sprístupnili prízemie a otvorili prevádzku pre 14 klientov. Zároveň sme otrvorili tréningové dielne, v ktorých sa venujú pracovnej činnosti naši klienti. Jemnú a hrubú motoriku si upevňujú pri práci s hlinou a výrobe keramiky, na ktorú sa nám podarilo zakúpiť vypaľovaciu pec, zakúpili sme aj krosná na výrobu kobercov, šijacie stroje. Deti taktiež vyrábajú sviečky a darčekové predmety.

V dennom stacionári sa naši klienti ďalej vzdelávajú, maľujú, kreslia, modelujú, tancujú, cvičia a hrajú ping-pong. Naše združenie sa venuje aj organizácii rekondično-rehabilitačných pobytov, voľnočasových aktiviť či klubových stretnutí. Od roku 2006 sme sa každý rok prezentovali svojim kultúrnym vystúpením v divadle Jozefa Záborského v Prešove na Dni bez bariér. 
 
Naša činnosť je pestrá a zaujímavá, potešíme sa akémukoľvek záujmu verejnosti.

ZPMP vyroba pozdravov

ZPMP vyroba pozdravov