Expedícia Island - nezabudnuteľný 14-dňový zájazd s CK Toyo Travel

Expedícia Island - nezabudnuteľný 14-dňový zájazd s CK Toyo Travel
2x kúpené

Veľký okruh Islandom

Chcete sa cítiť ako v rozprávke? Navštívte čarokrásny ostrov Island. Dych vyrážajúca krajina ľadu a ohňa, horúcej lávy, majestátnych hôr, vodopádov, gejzírov, jazier a kráterov si podmaní každého návštevníka. Prebádajte tento magický ostrov s CK Toyo Travel počas 14 dní!  Na toto dobrodružstvo nikdy v živote nezabudnete!

 

1 osoba 2 týždne Kemping Autobusom Sprievodca

V skratke

 • zľava na 14-dňový zájazd na Island pre 1 osobu
 • okruh najzaujímavejšími a nakrajšími miestami ostrova
 • doprava klimatizovaným autobusom, plavba trajektom
 • nocovanie v stanoch vo vybavených kempoch
 • sprievodca počas celého zájazdu
 • úžasné dobrodružstvo

Platnosť kupónu

do 23.08. 2015

Podmienky

 • obsadenosť termínu si overujete priamo v CK Toyo Travel, ktorá zájazd poskytuje
 • nutnosť rezervácie termínu ihneď po obdržaní kupónu na tel. č.: 0948 385 588, 0948 785 588 alebo mailom na: info@toyo-travel.sk, pri rezervácii je potrebné uviesť číslo kupónu; kupóny je potrebné zaslať na info@toyo-travel.sk a následne obdržíte postup dokončenia online rezervácie termínu
 • vzhľadom na rozmanitosť islandského počasia odporúčame kvalitnú turistickú výbavu, nepremokavý stan a teplý spacák
 • v cene nie je spiatočný Smyril Line trajekt loďou na Island - 2 dni, 2 noci, lôžko, 2 x jedlo počas dňa na trajekte, v sume 437 €
 • množstvo kupónov v akcii nie je limitované

V cene kupónu za 499 € pre 1 osobu je zahrnuté:

 • doprava klimatizovaným autobusom (nie starším ako 4 roky)
 • 7 x ubytovanie vo vlastných stanoch, vo vybavených kempoch (wc, sprchy, kuchynky, práčky)
 • mapy Islandu a tričko TOYO ISLAND 2015 pre každého účastníka
 • prehliadky so sprievodcom, sprievodca počas celého zájazdu
 • batožina do 30 kg/osoba
 • zákonné poistenie proti insolventnosti v znení zákona 281/01 Zb. z

 

Termín: 10. 8. - 23. 8. 2015

Miesto odchodu: Bratislava - parkovisko za športovou halou Pasienky

 

V cene nie je zahrnuté:

 • spiatočný Smyril Line trajekt loďou na Island - 2 dni, 2 noci, lôžko, 2 x jedlo počas dňa na trajekte, v sume 437 €
 • komplexné poistenie (možnosť poistiť cez CK)
 • vstupy na niektoré prírodné atrakcie 20 €, prípadný vstup do modrej lagúny 45 €
 • odporúčané vreckové 50 000 ISK (cca 300 €)

 

Vzhľadom na rozmanitosť islandského počasia odporúčame kvalitnú turistickú výbavu, nepremokavý stan a teplý spacák.

 

Program zájazdu:

1. deň: Odchod z Bratislavy v ranných hodinách (8:00 hod.), jazda Českom, Nemeckom, nočnou jazdou do Dánska.

2. deň: Príchod do prístavu v Hirtshals v ranných hodinách, nalodíme sa na trajekt a nasleduje 2–dňová plavba Atlantickým oceánom.

3. deň: Krátka zastávka na Faerských ostrovoch.

4. deň: Ráno po vylodení v Seyðisfjörður a colnej kontrole začne cesta cez menej obývanú časť Islandu, po cestách so šotolinovým a štrkovým povrchom, smerom na sever, po ceste návšteva najmohutnejšieho vodopádu v Európe - Dettifoss a ukončenie dňa v mestečku Reykjahlíd.

 

 

5. deň: Objavovanie prírodných krás okolo jazera Mývatn, medzi ktoré okrem samotného 37 km² veľkého jazera patria aj priľahlé mokrade, sopečné krátery či zvláštne lávové útvary. Ďalej uvidíme bublajúce bahná v oblasti Námaskarð a lávové polia sopky Krafla. Tajomné skalné hrady Dymuborgir - oblasť rozličných vulkanických jaskýň a skalných útvarov, pripomínajúcich zrútenú starovekú pevnosť.

 

6. deň: Cesta povedie k vodopádu Goðafoss, jednému z najkrajších a najmohutnejších vodopádov Islandu. Ďalej prehliadka Akureyri - hlavného mesta islandského severu. Prejazd na juh Islandu, k hlavnému mestu Reykjavík.

 

7. deň: Dopoludnia sa zastavíme v Národnom parku Þingvellir. V tejto oblasti sa rozostupuje euroázijská a severoamerická litosférická doska a bol tu v 10. storočí založený najstarší parlament sveta – Althing. Popoludní a večer strávime v Reykjavíku a vychutnáme si atmosféra najsevernejšie položeného hlavného mesta na svete. Individuálne bude možnosť podvečer si vychutnať relaxujúci kúpeľ v Modrej lagúne.

 

8. deň: Navštívime horúce pramene a gejzír Strokkur, vodopád Gullfos, biskupstvo Skálholt a budeme pokračovat ďalej juhovýchodným Islandom, pod ľadovcom Eyjafjallajökull sa prejdeme pri vodopáde Seljalandsfoss, kde sa dá vstúpiť za jeho vodnú stenu. Uskutočníme krátku zastávku u monumentálneho šesťdesiatmetrového vodopádu Skógafoss. Na najjužnejšom myse Islandu Dyrhólaey budeme obdivovať skalnú bránu a čiernu sopečnú pláž. Neskoro večer dorazíme do Národného Parku Skaftafel.

 

9. deň: Deň pokoja a turistiky v národnom parku Skaftafel. Ľadovce, vodopád Svartifoss, stopy po najničivejšiej novodobej islandskej povodni, spektakulárne výhľady...

 

10. deň: Prejazd juhovýchodným Islandom, pre záujemcov plavba po ľadovcovom jazere Jökulsárlón, po ktorom sa plavia aj obrovské ľadové kryhy a natáčali sa tu filmy ako Tombraider a bondovka Die Another Day. Cestu okolo Islandu zavŕšime prejazdom dramatickou krajinou fjordov a rybárskymi dedinkami východného islandu.

 

11. - 12. deň: Ráno sa nalodíme na trajekt a čaká nás spiatočná cesta loďou cez Atlantik, s krátkou prestávkou na Faerských ostrovoch.

 

13. - 14. deň: Vylodenie v Dánsku a prejazd Dánskom, Nemeckom, Českom až príchod na Slovensko.


Zmena programu vyhradená, v závislosti od počasia a nepredvídateľných vplyvov.

 

TOYO-travel s.r.o.

Sme tu pre vás, pre váš voľný čas, oddych, relax, aktívny oddych...

V ponuke CK TOYO-travel nájdete extra zájazdy "toyobus", ktoré sú po exkluzívnych zľavách cenovo dostupné naozaj každému! Cieľom týchto zľavnených zájazdov je priblížiť Európu za bezkonkurenčné ceny všetkým, ktorí si ešte nesplnili svoj sen o vysnívanom meste a pre každého, kto rád za naozaj výhodnú cenu navštívi a spoznáva veľkomestá Európy.

Okrem zájazdov pre individuálnych klientov vám CK TOYO-travel ponúka taktiež zájazdy pre skupiny, kolektívy, firmy, školy, a preto neváhajte a dajte si vypracovať cenovú ponuku ešte dnes!

Viac na webovej stránke CK.