Turistická pomôcka - trekingové teleskopické palice za super cenu. Turistika bude od teraz hračka.

Turistická pomôcka - trekingové teleskopické palice za super cenu. Turistika bude od teraz hračka.

Táto ponuka má 2 varianty.

66x kúpené

Ideálny pomocník na turistiku.

Dnešná akcia je určená pre milovníkov aktívneho pohybu a priaznivcov turistiky. Zjednodušte si pohyb na maximálne pohodlie a "vybehnite" na ktorýkoľvek vrch bez problémov. Kúpte si teleskopické trekingové palice Noridic Walking Antishock za mimoriadne nízku cenu len za 7,49€.

Pri zdolávaní prekážok a náročného terénu je nesmierne dôležité šetriť si sily a rozložiť svoju energiu. Práve na zjednodušenie cesty sú ideálne naše nastaviteľné trekingové palice. Palice sú vybavené plastovou rukoväťou a nastaviteľným pútkom, s ktorým palice nikdy nestratíte. Hroty sú ukončené gumovými násadkami a vďaka tanierikom ich môžete využiť aj v zime. Chôdza po rovnom teréne, či výstup na kopec alebo naopak schádzanie z kopca bude pre vás hračka.

Na výber máte dva druhy: klasické alebo s rukoväťou.

Nakupujte za menej a vydajte sa na potulky prírodou!

trekingové palice

V skratke

 • zľava na trekingové teleskopické palice len za 7,49€
 • nastaviteľná dĺžka tyčí
 • antischock systém - odľahčuje ruky, ramená a lakte od nárazov
 • odľahčia vaše nohy od zbytočnej záťaže a uľahčia vám náročnú cestu

Platnosť kupónu

do 30.10. 2013

Podmienky

 • kupón platí na 1 pár trekingových teleskopických palíc Noridic Walking Antishock podľa typu kupónu
 • množstvo kupónov na osobu nie je obmedzené
 • potrebná objednávka na mail: superknives.sk@gmail.com (do mailu uveďte meno a priezvisko, poštovú adresu, telefón, druh a farbu palíc, číslo kupónu s heslom)
 • poštovné 2,15€ sa automaticky pripočíta k cene objednávky a platí na max. 1 kupón
 • počet kupónov v ponuke nie je limitovaný

Poskytovateľ

SUPER PZ s.r.o.

Dobrovoľnícka 398/11
075 01 Trebišov

telefón:
0948 851 992

superknives.sk@gmail.com
www.superknives.sk

V cene kupónu je zahrnuté:
 • 1 pár (2 ks) trekingových teleskopických palíc Noridic Walking Antishock podľa typu kupónu
 
Farby na výber (podľa skladových zásob - uvádza sa v objednávke na mail: superknives.sk@gmail.com):
 
 • modrá
 • červená
 • čierna
 • strieborná

Vlastnosti trekingových teleskopických palíc NORIDIC WALKING ANTISHOCK:
 • majú ergonomickú protišmykovú plastovú rukoväť s nastaviteľnými pútkami
 • disponujú snímateľnými kruhmi (tanierikmi) a gumovými násadkami na hroty, ktoré zaisťujú stabilitu na blatistom teréne
 • antishock systém

 

trekingové palice

Vlastnosti trekingových teleskopických palíc NORIDIC WALKING ANTISHOCK s rukoväťou:

 • majú ergonomickú protišmykovú plastovú zahnutú rukoväť s nastaviteľnými pútkami
 • disponujú snímateľnými kruhmi (tanierikmi) a gumovými násadkami na hroty, ktoré zaisťujú stabilitu na blatistom teréne
 • antishock systém
 • sú vhodné napr. pre starších ľudí z dôvodu možnosti zaprieť sa o zahnutú rukoväť
 

Palice

Poštovné vo výške 2,15€ sa automaticky pripočíta k cene objednávky a platí na max. 1 kupón.  Potrebná objednávka na mail: superknives.sk@gmail.com (do mailu uveďte meno a priezvisko, poštovú adresu, telefón, druh a farbu palíc, číslo kupónu s heslom). Čas doručenia záleží od Slovenskej pošty.

trekingové palice

Teleskopické trekingové palice

Trekingové palice šetria kĺby a zaisťujú správne držanie tela pri chôdzi. Sú vybavené systémom tlmenia vibrácií Anti-Shocks. Majú ergonomickú protišmykovú plastovú rukoväť s nastaviteľnými pútkami. Disponujú snímateľnými kruhmi (tanierikmi) a gumovými násadkami na hroty, ktoré zaisťujú stabilitu na blatistom teréne. Vaše kĺby si vydýchnu, pretože časť záťaže sa prenáša na palice vybavené systémom tlmenia vibrácii Anti-Shocks, čím kĺby menej trpia, preto únava prichádza pomalšie.

Pri chôdzi sú váhou tela a batohu najviac zaťažované bedrové kĺby, kolená, kríže, chrbtica a svaly nôh. Čím ťažší batoh, tým je záťaž výraznejšia. Kĺby sú zaťažované hlavne pri zostupe a trpia najmä chrupavky, čo môže zvyšovať riziko artrózy. Palice čiastočne odbremeňujú najviac zaťažované partie a samotné zaťaženie kolenného kĺbu znížia až o 30 percent. Často sa uvádza údaj, že palice pomáhajú pri dennej túre odľahčiť kolená až o 250 ton. Meraniami sa zistilo, že pri každom nasadení palíc odľahčíme nohám 5–8 kg za hodinu, čo robí približne 13 ton na rovine a 34 ton pri klesaní a stúpaní. S palicami vo veľkej miere odľahčujete aj svoje chodidlá. Odborníci tvrdia, že pri chôdzi po rovine odľahčia paličky nohy o 5 kg na jeden krok, do kopca až o 8 kg.

Palice

Palice

Použitie trekingových palíc:
 
Trekingové palice poskytujú oporu telu najmä pri výstupoch. Celkovo zvyšujú stabilitu, najmä pri nosení ťažkých batohov v mokrom teréne, či pri prechádzaní potokov. Veľkou chybou je aj používať namiesto trekingových palíc napríklad palice na bežky. Dĺžku palíc volíme takú, aby predlaktie tvorilo s ramenom približne pravý uhol (ako pri lyžovaní). Pri stúpaní musia byť palice kratšie ako pri klesaní. Pri traverze ich nastavíme podľa potreby, palica bližšie ku svahu bude kratšia. Pri krátkych traverzách nemusíme dĺžku palíc prestavovať, jednoducho uchopíme palicu pod rúčkou v správnej výške.
 
Palice používame obidve. Ruky visia uvoľnene v pútkach. Nasadenie palíc blízko tela prinesie väčšie odľahčenie, viac šetrí svalstvo rúk, lepšie sa prenáša zaťaženie. Nasadenie palíc ďalej od tela znižuje odľahčenie a stabilitu. Pri zostupe umiestňujeme palice pred telom a môžeme mať dlane aj na vrchu rukoväte. Použijeme tú palicu, ktorou nohou vykročíme (pravá noha, pravá palica).
 
 

Trekingové palice