Turistická pomôcka - trekingové teleskopické palice za super cenu.

Turistická pomôcka - trekingové teleskopické palice za super cenu.
80x kúpené

Ideálny pomocník na turistiku.

Dnešná akcia je určená pre milovníkov aktívneho pohybu a priaznivcov turistiky. Zjednodušte si pohyb na maximálne pohodlie a "vybehnite" na ktorýkoľvek vrch bez problémov. Kúpte si teleskopické trekingové palice Noridic Walking Antishock za skvelú cenu len za 10,40€ aj s poštovným.

Pri zdolávaní prekážok a náročného terénu je nesmierne dôležité šetriť si sily a rozložiť svoju energiu. Práve na zjednodušenie cesty sú ideálne naše trekingové palice, ktoré sú nastaviteľné v rozmedzí 0,6 až 1,35 metra. Hroty sú ukončené gumovými násadkami a vďaka tanierikom ich môžete využiť aj v zime. Na rukoväti je kompas. Chôdza po rovnom teréne, či vzostup na kopec alebo naopak schádzanie z kopca bude pre vás hračka. Palice sú vybavené plastovou rukoväťou a nastaviteľným pútkom, s ktorým palice nikdy nestratíte.

Nakupujte za menej a vydajte sa na potulky prírodou!

trekingové palice

V skratke

 • zľava na trekingové teleskopické palice len za 10,40€
 • nastaviteľná dĺžka tyčí (0,6 až 1,35 m)
 • antischock systém - odľahčuje ruky, ramená a lakte od nárazov
 • odľahčia vaše nohy od zbytočnej záťaže a uľahčia vám náročnú cestu
 • kompas na rukoväti
 • vrátane poštovného a balného v rámci Slovenska

Platnosť kupónu

do 25.05. 2013

Podmienky

 • kupón platí na 1 pár trekingových teleskopických palíc Noridic Walking Antishock
 • množstvo kupónov na osobu nie je obmedzené
 • po obdržaní kupónu je potrebná objednávka cez email: superknives.sk@gmail.com (do mailu uveďte meno, poštovú adresu, telefón, druh tovaru - teleskopické palice Noridic Walking Antishock, číslo resp. čísla kupónov aj s heslom a portál ZaMenej.sk)
 • počet kupónov v ponuke nie je obmedzený
 • kupón platí od 25.4.2013 do 25.5.2013

Poskytovateľ

SUPERKNIVES.SK

Dobrovoľnícka 398/11
075 01 Trebišov

telefón:
0948 851 992

superknives.sk@gmail.com
www.superknives.sk

V cene kupónu je zahrnuté:
 • 2 ks trekingové teleskopické palice Noridic Walking Antishock
 • poštovné a balné v rámci Slovenska
   

Vlastnosti trekingových teleskopických palíc:
 • dĺžka tyče: min: 0,6 m, max: 1,35 m
 • váha 1 palice: 360 g
 • antishock systém
 • plastová protišmyková rukoväť s nastaviteľným pútkom
 • kompas na rukoväti
 • snímateľné kruhy (tanieriky) a násadky na hroty
 
Po obdržaní kupónu je potrebné zaslať objednáku naail: superknives.sk@gmail.com (do mailu uveďte vaše meno, poštovú adresu, telefón, druh tovaru - trekingové teleskopické palice Noridic Walking Antishock, číslo kupónu s heslom a portál ZaMenej.sk).

Doba odoslania tovaru je maximálne 10 pracovných dní. Čas doručenia záleží od Slovenskej pošty.
 

Trekingové palice šetria kĺby a zaisťujú správne držanie tela pri chôdzi. Sú vybavené systémom tlmenia vibrácií Anti-Shocks. Majú ergonomickú protišmykovú plastovú rukoväť s nastaviteľnými pútkami. Disponujú snímateľnými kruhmi (tanierikmi) a gumovými násadkami na hroty, ktoré zaisťujú stabilitu na blatistom teréne. Na rukoväti je z vrchu kompas.

Vaše kĺby si vydýchnu, pretože časť záťaže sa prenáša na palice vybavené systémom tlmenia vibrácii Anti-Shocks, čím kĺby menej trpia, preto únava prichádza pomalšie.

Pri chôdzi sú váhou tela a batohu najviac zaťažované bedrové kĺby, kolená, kríže, chrbtica a svaly nôh. Čím ťažší batoh, tým je záťaž výraznejšia. Kĺby sú zaťažované hlavne pri zostupe a trpia najmä chrupavky, čo môže zvyšovať riziko artrózy. Palice čiastočne odbremeňujú najviac zaťažované partie a samotné zaťaženie kolenného kĺbu znížia až o 30 percent.

Pri každom nasadení palíc odľahčíme nohám 5-8 kg za hodinu, čo robí približne 13 ton na rovine a 34 ton pri klesaní a stúpaní. S palicami vo veľkej miere odľahčujete aj svoje chodidlá. Odborníci tvrdia, že pri chôdzi po rovine odľahčia paličky nohy o 5 kg na jeden krok, do kopca až o 8 kg.

trekingové palice

 

Dĺžka tyče - nastaviteľná veľkosť: min. 0,6 až 1,35 m
 

Použitie trekingových palíc:
Trekingové palice poskytujú oporu telu najmä pri výstupoch. Celkovo zvyšujú stabilitu, najmä pri nosení ťažkých batohov v mokrom teréne, či pri prechádzaní potokov. Veľkou chybou je aj používať namiesto trekingových palíc napríklad palice na bežky. Dĺžku palíc volíme takú, aby predlaktie tvorilo s ramenom približne pravý uhol (ako pri lyžovaní). Pri stúpaní musia byť palice kratšie ako pri klesaní. Pri traverze ich nastavíme podľa potreby, palica bližšie ku svahu bude kratšia. Pri krátkych traverzách nemusíme dĺžku palíc prestavovať, jednoducho uchopíme palicu pod rúčkou v správnej výške.
 
Palice používame obidve. Ruky visia uvoľnene v pútkach. Nasadenie palíc blízko tela prinesie väčšie odľahčenie, viac šetrí svalstvo rúk, lepšie sa prenáša zaťaženie. Nasadenie palíc ďalej od tela znižuje odľahčenie a stabilitu. Pri zostupe umiestňujeme palice pred telom a môžeme mať dlane aj na vrchu rukoväte. Použijeme tú palicu, ktorou nohou vykročíme (pravá noha, pravá palica).
 

trekingové palice