Zelený mladý jačmeň z Nového Zélandu - 100 % BIO

Zelený mladý jačmeň z Nového Zélandu - 100 % BIO
227x kúpené
 • 1x Zelený mladý jačmeň BIO produkt z Nového Zélandu 250g, Canterbury (Certifikát : Soil Association Certification Limited)
 • krajina pôvodu: Canterbury, Nový Zéland
 • Certifikačný orgán BIO organickej kvality: Soil Association, Veľká Británia GB-ORG-05
 • poštovné 1. trieda doporučene
 • BONUS - nákupom a využitím kupónu u obchodníka následne získate extra kupón na zľavu vo výške 20% z celkovej hodnoty Vašej budúcej objednávky na www.zdravovyziva.sk (zľava sa týka všetkých produktov kategórie „Organické superpotraviny“).

 

 
OBSAH BALENIA:
250g prírodného mladého zeleného jačmeňa (Hordeum vulgare) v prášku, v organickej kvalite bez pridaných farbív a iných prísad, v svetlu nepriepustnom, znovu uzatvárateľnom obale.

V skratke

Doprajte svojmu telu jedinečný koncetrát výživných látok, mladý jačmeň pomáha telu uzdraviť sa samo! Teraz 250g len za 24.9€.

Platnosť kupónu

do 31.01. 2013

Podmienky

 • výrobky sa posielajú 1. triedou prostredníctvom Slovenskej pošty
 • zľavu na kupón nie je možné kombinovať s inými zľavami uvedenými na stránke
 • počet kupónov na osobu nie je obmedzený
 • tovar nie je možné zasielať do zahraničia 

Poskytovateľ

 

Radoslav Buday

Budovateľská 669

972 12  Nedožery-Brezany

Mail: info@zdravovyziva.sk

Mobil: +421 (0) 944 100 641

www.zdravovyziva.sk

 

Náš Zelený mladý jačmeň pochádza z ekologickej farmy v Canterbury na Novom Zélande. Celý výrobný proces je certifikovaný a je navrhnutý tak, aby zostali zachované vysoko kvalitné nutričné hodnoty. Zelený jačmeň je spracovaný do extrémne jemného prášku určeného k príprave sviežeho zeleného nápoja, ktorý je veľmi ľahko a rýchlo vstrebateľný do organizmu. Obsahuje široké spektrum minerálov, vitamínov, enzýmov a je zdrojom životodarného chlorofylu a vlákniny. V starej Číne považovali jačmeň za symbol mužskej potencie a patril medzi 5 posvätných rastlín, ktoré symbolicky zasieval sám cisár. Patrí medzi zelené potraviny, ktoré majú význam pre ľudský organizmus nielen z hľadiska preventívneho, ale aj ako samotná súčasť liečby. Len jedna lyžička nutrične zodpovedá niekoľkým kusom zeleniny, napr. výživovej hodnote 2 hlávok brokolice. 

OBSAHUJE:
25x viac draslíka ako banány
10x viac vápnika ako mlieko
5x viac železa ako špenát
8x viac kyseliny listovej ako špenát
16x viac vitamínu B1 ako paradajky
45x viac vitamínu B2 ako hlávkový šalát
7x viac vitamínu C ako pomaranče
20x viac vitamínu E ako biela múka
obsahuje zinok - iné potraviny ho neobsahujú
 
 

Náš organický Zelený mladý jačmeň Green Origins má certifikát spoločnosti Soil Association, ktorá je jedna z mála ekologických certifikačných spoločností vo Veľkej Británii. Táto certifikácia sa riadi anglickým ministerstvom životného prostredia, výživy a záležitostí vidieka - DEFRA. Významnou úlohou ekologickej certifikačnej spoločnosti Soil Association je zabezpečiť, aby všetky potraviny predávané ako ekologické spĺňali prísne ekologické parametre. Tento ekologický audit zahŕňa celý dodávateľský reťazec, od pestovania, spracovania až po export a balenie. Soil Association certifikácia, ktorej logom je označený aj Green Origins Zelený mladý jačmeň je zárukou, že našim zákazníkom sa dostáva skutočný ekologický produkt. Všetky ekologicky certifikované výrobky musia mať na svojom obale certifikačný kód. Vo Veľkej Británii majú takto certifikované potraviny formát GB-ORG-XX, kde XX označuje subjekt, ktorý certifikát vydal. Ak tento kód nie je k dispozícii na obale, tak sa nejedná o ekologický produkt. Soil Association certifikačný kód pre naše produkty Green Origins je GB-ORG-05 a je umiestnený na zadnom obale v pravom dolnom rohu.

 
Užívanie mladého jačmeňa je vhodné pri týchto problémoch:
 • zlepšenie krvného obrazu – obsahuje množstvo látok nevyhnutných k tvorbe červených krviniek (železo, draslík, kyselina listová ...), pričom sú tieto látky vo forme pre organizmus veľmi ľahko prijateľnej, kožné problémy (akné, ekzémy, psoriáza) - pôsobenie mladého jačmeňa na omladenie pokožky prostredníctvom vplyvu na vnútorné orgány je klinicky preukázané,
 • tlmí zrážanie krvných doštičiek – tromby (krvné zrazeniny) sú príčinou vzniku infarktu myokardu a srdcovocievnych ochorení,
 • spomalenie bunkového starnutia - SOD (superoxid dismutáza) ničí kyslíkové radikály; predpokladá sa, že SOD súvisí s dlhovekosťou,
 • znižovanie hmotnosti – účinné látky mladého jačmeňa posilňujú funkciu štítnej žľazy, ktorej hormóny podnecujú spaľovanie tukov. Taktiež samotný mladý jačmeň obsahuje enzýmy schopné spaľovať tuky
 • problémy s trávením - chlorofyl sa používa pri pri liečbe vredových ochorení žalúdka a čriev, draslík a vláknina podporujú pohyb tráviace sústavy a vyprázdňovanie,
 • pálenie záhy – mladý jačmeň má výrazne zásaditú povahou, čím obnovuje acido-alkalickú rovnováhu pri prekyslení organizmu,
 • účinky - enzým SOD a chlorofyl vykazujú účinné protirakovinové pôsobenie
 • páchnuci dych a hemoroidy
 • prevencia proti ukladaniu cholesterolu
 • problémy so srdcom, krvným obehom a cievami
 • bolesti hlavy, poruchy spánku, chronickú únavu a depresie
 • kĺbové ochorenia
 • cukrovka – vďaka svojej zásaditej povahe upravuje mladý jačmen priechod cukrov cez črevné steny, čím sa postupne normalizuje hladina cukru v krvi,
 • vonkajšie a vnútorné zápaly – využíva sa vysoký obsah chlorofylu.

 

 
ODPORÚČANÉ DÁVKOVANIE:
1 vrchovatú čajovú lyžičku (2-4g) mladého jačmeňa rozmiešajte v 2 dl vody alebo ovocnom džúse, 1 až 2 krát denne. Ďalšia možnosť použitia je pridanie mladého jačmeňa do cereálií, šalátu alebo iného studeného jedla. Nepoužívajte s horúcimi nápojmi, nakoľko teplo neutralizuje aktívne enzýmy.
 
POZITÍVNY VPLYV NA ĽUDSKÝ ORGANIZMUS:
CHLOROFYL A ANTIOXIDAČNÁ OCHRANA
Má dezinfekčné a detoxikačné účinky, zlepšuje krvný obraz, okysličenie jednotlivých orgánov, čistí pečeň, zlepšuje hladinu cukru v krvi, bráni zápalom a urýchľuje hojenie rán. Najzaujímavejšia je podobnosť molekuly chlorofylu s molekulou hemoglobínu krvného farbiva. Chlorofyl taktiež podporuje celkovú regeneráciu organizmu a neutralizuje voľné radikály. Testami bol tiež preukázaný jeho vplyv na redukciu vstrebávania karcinogénov v tráviacom trakte.
 
VLÁKNINA
Odvádza z tela toxické a odpadové látky. Zmäkčuje stolicu, udržiava obsah čriev v pohybe, čo vedie k prevencii zápchy a rakoviny hrubého čreva. Vyprázdňovanie sa upravuje už po prvých dávkach.
 
AMINOKYSELINY
Aminokyseliny sú základným stavebným kameňom bielkovín, z ktorých je tvorená každá bunka ľudského organizmu. Mladý jačmeň obsahuje 18 aminokyselín vrátane 8 esenciálnych, ktoré si organizmus nevie vyrobiť sám.
 
 
ENZÝMY
V mladom jačmeni sa nachádza viac ako 20 živých enzýmov, ktoré sú základným katalyzátorom takmer všetkých chemických procesov v našom tele.Enzýmy sú nevyhnutné pre tisíce chemických reakcií, ktoré sa odohrávajú v ľudskom tele, vrátane výroby energie na bunkovej úrovni, uľahčenie trávenia, vstrebávanie živín.
 
ZÁSADOTVORNOSŤ
Významný je zásadotvorný efekt mladého jačmeňa na ľudský organizmus, čím zabraňuje prekysleniu organizmu. V súčasnosti väčšina konzumovanej stravy spôsobuje v tele kyslú reakciu. Ak je ph v tele nevyvážené, prichádzajú zdravotné problémy, vrátane alergií, rakoviny, tráviacich ťažkostí, srdcovo-cievnych ochorení, problémy s hmotnosťou a mnoho ďalších.
 
VITAMÍNY A MINERÁLY
Mladý jačmeň obsahuje antioxidanty, vitamíny, minerály, aminokyseliny, aktívne enzýmy, bioflavonoidy, chlorofyl a iné fytonutrienty, ktoré sú potrebné pre optimálny bunkový metabolizmus, ochranu a regeneráciu.
 
 
DETOXIKÁCIA
Pomocou pôsobenia enzýmov, chlorofylu a iných rastlinných zložiek mladý jačmeň pomáha nášmu imunitnému systému vylúčiť z tela väčšinu toxických látok a prispieť tak k detoxikácii organizmu. Toxíny, ktoré sa detoxikáciou z organizmu vylučujú sú ťažké kovy (ortuť, olovo, cín, hliník, nikel atď), konzervačné látky, antibiotiká, lieky, drogy, pesticídy, plesne, baktérie a vírusy.
 
SKLADOVANIE:
Po užití vytlačte prebytočný vzduch a zatvorte, skladujte na tmavom a suchom mieste.
 
UPOZORNENIE:
Tento produkt je registrovaný ako doplnok stravy. Nemá schválené liečivé účinky a nejedná sa o liek. Výrobok nie je určený k použitiu ako náhrada pestrej stravy. Ukladajte mimo dosahu detí. Minimálna trvanlivosť vyznačená na obale.