Prírodný doplnok výživy FYTOZYM na regeneráciu a obnovenie rovnováhy organizmu

Prírodný doplnok výživy FYTOZYM na regeneráciu a obnovenie rovnováhy organizmu Detailne overená ponuka našim tímom
38x kúpené

Doručenie - poštovné a balné

Kuriér GLS

Poštovné zadarmo

(u vás za 3 dni od úhrady; položky skladom za 1 pracovný deň)

Slovenská pošta

Poštovné zadarmo

(u vás za 3 dni od úhrady; položky skladom do 2 pracovných dní)

Zásielkovňa

Poštovné zadarmo

(osobný odber za 3 dni od úhrady; položky skladom nasl. pracovný deň pri úhrade do 12:00)

Osobný odber

Na sklade do 3 dní od úhrady

Zadarmo
Kamenné námestie
Dunajská 4
Bratislava, 811 08

Prípravok novej generácie

Trápi vás oslabená imunita? Zápaly, stres či bolesti? Pomôže vám FYTOZYM, 100% prírodný doplnok, ktorý prinavráti vášmu organizmu stratenú rovnováhu! Obsahuje vysoko účinné enzýmy ako serrapeptáza, bromealin či rutin, ktoré pomáhajú pri znižovaní zápalov, tlmení bolesti, pri reume, rôznych poraneniach i zvýšenej fyzickej aktivite. FYTOZYM tiež pomáha pri cukrovke i pri rôznych kardiovaskulárnych ochoreniach. Stačia 3 tablety denne a vo svojom tele sa budete cítiť ako nový človek!

V skratke

 • zľava na výživový doplnok FYTOZYM
 • prírodný enzymatický prípravok
 • bez farbív a konzervantov
 • na regeneráciu organizmu
 • pomáha pri zápaloch, pri zvýšenom cholesterole
 • vhodný pri pooperačných a poúrazových stavoch

Výhody Tovaru Extra

 • tovar z tejto ponuky je expedovaný priamo zo skladu ZaMenej.sk
 • garantujeme vašu spokojnosť
 • tovar pri balení kontrolujeme, odosielame ho nepoškodený
 • 2-ročná záruka a 14 dní na vrátenie
 • kupóny slúžia len ako potvrdenie o úhrade, nie je nutné ich tlačiť ani posielať
 • možnosť nakombinovať produkty z celej sekcie Tovar EXTRA a získať poštovné zdarma

Hodnotenia zákazníkov

ZaMenej.sk Produkty

Excelentné

5 z 5 (3x)

100% zákazníkov odporúča túto spoločnosť (3 / 3)

 • 5
  3
 • 4
 • 3
 • 2
 • 1

FYTOZYM®

Fytozym je výsledkom dlhoročnej práce špecialistov z odboru biológie, biochémie a celej rady klinických odborníkov so skúsenosťami v oblasti enzymoterapie.

Vzájomná kombinácia vysoko aktívnych enzýmov a bioflavonoidov dosahuje výnimočný synergický efekt pre užívateľov. Množstvo účinných látok, ich čistota, aktivita a jedinečná kombinácia je zárukou pre dosiahnutie maximálného efektu bez akýchkoľvek nežiadúcich účinkov. Výroba Fytozymu je realizovaná v úzko špecializovanej výrobnej prevádzke s certifikáciou GMP /Good Manufacturing Praktice/, ktorá zaručuje najvyšší stupeň kvality spracovania a čistotu produktu. Každá šarža je laboratórne vyšetrená a spĺňa najprísnejšie výrobné štandardy a kvalitatívne normy.

Jedinečnosť prípravku dokresľuje tiež skutočnosť, že pri jeho výrobe nie sú použité žiadne syntetické látky, konzervanty, farbivá a ani iné chemikálie. Ide teda o stopercentne prírodný, vysoko účinný prípravok, ktorého účinky ocenilo už veľa spokojných užívateľov. Fytozym neobsahuje žiadne živočíšne deriváty a je preto vhodný aj pre vegetariánov a osoby, u ktorých sa objavuje alergická reakcia na látky živočíšneho pôvodu.

 

Čo sú to enzýmy?

Enzýmy sú zložité látky bielkovinovej povahy, ktoré riadia a urýchľujú všetky biochemické procesy v organizme a prispievajú tým okrem iného k jeho prirodzenej regenerácii. 


Enzýmy a ich všeobecný význam pre organizmus:

 • odbúravajú neživé tkanivá a škodlivé produkty látkovej výmeny (toxíny), ktoré výrazne komplikujú proces hojenia
 • uľahčujú odvod tekutín z postihnutých tkanív, čím zabraňujú tvorbe opuchov a napomáhajú k obnoveniu biologickej rovnováhy
 • blokujú uvoľňovanie molekúl bradykínu a znižujú tak bolestivosť postihnutých tkanív
 • rozpúšťajú fibrín vznikajúci ako vedľajší produkt zrazenej krvi
 • ako antioxidanty sa podieľajú na odstraňovaniu voľných radikálov z tela
 • zvýšením permeability (priepustnosti) a prekrvením tkanív zlepšujú využiteľnosť liekov ľudským organizmom
 • posilňujú činnosť pečene a optimalizujú fungovanie imunitného systému
 • aktívne sa podieľajú na riadení energetickej bilancii organizmu
 • významne napomáhajú procesu regenerácie organizmu pri vysokej fyzickej záťaži
   

Enzýmy obsiahnuté vo Fytozyme:  

Serrapeptáza (tiež serratia peptidáza) je enzým, ktorý má fibrinolytické, protizápalové a protiopuchové vlastnosti – zabraňuje opuchom a zadržovaniu tekutín. Je vhodnou alternatívou protizápalových liečiv tradične používaných pri liečbe reumatickej artritídy a osteoartritídy. Ďalej je vhodný pri liečbe chronickej sinusitídy, fibrocystickej mastopatie a pooperačných zápalov. Okrem znižovania zápalovej reakcie je ďalšou významnou vlastnosťou tlmenie bolesti vďaka jej schopnosti blokovať uvoľňovanie aminov vyvolávajúcich bolesť v zapálených tkanivách.

Bromelain je ďalší enzým s výrazne fibrinolytickými účinkami. Znamená to, že v tele spôsobuje pokles fibrinogénu, obmedzuje proces zrážania krvi, zabraňuje agregácii doštičiek. Vďaka tomu minimalizuje závažnosť angíny pectoris, ICHC, je dôležitý pre predchádzanie trombózy a tromboflebitídy. Zvyšuje priepustnosť cievnych stien voči kyslíku a živinám a zvyšuje tekutosť krvi. Tiež ako predchádzajúci enzým, aj bromelain zvyšuje účinnosť podávaných antibiotík, pretože ovplyvňuje priepustnosť orgánov a tkanív voči rôznym liekom. Ďalšou významnou vlastnosťou bromelainu je jeho mukolytické pôsobenie (riedenie hlienu). Má teda výborné účinky pri chorobách HCD – bronchitíde, pneumónii, bronchopneumónii, pľúcnych absenciách. Bromelain bol úspešne použitý ako tráviaci enzým pri chorobách pankreasu, žalúdku aj čriev, napr. rýchlejšie sa hojaca žalúdočná sliznica po zhojení žalúdočného vredu, čreva po zápale čriev atď. Výborné výsledky boli preukázané odbornými štúdiami pri liečbe ulceróznej kolitídy.

Rutin patrí do skupiny bioflavonoidov s výrazným antioxidačným pôsobením. Je veľmi užitočný pri zvládaní opuchu žíl, posilňuje kapiláry, chráni proti niektorým toxínom, má protizápalové a niektoré protirakovinové účinky. Pozitívne ovplyvňuje metabolizmus tukov, znižuje úroveň cholesterolu. Rutin je výborný podporný prostriedok pri žilnej nedostatočnosti (zápaly žíl, kŕče, opuchy). Dobre sa osvedčil u pacientov s krehkosťou kapilár a s náchylnosťou k podliatinám. Významný vplyv je preukázaný pri redukcii menštruačného krvácania.

Papain je enzým, ktorý štiepi proteíny, napomáha ich tráveniu a má ukľudňujúci účinok na žalúdok. Používa sa pri liečbe edémov, zápalových procesov a urýchľovania pri hojení rán. S dobrými výsledkami je používaný na liečenie žalúdočných vredov, na zrážanie opuchov. Zabraňuje zrastom po operácii. Enzýmová terapia znižuje nepriaznivé účinky spôsobené rádioterapiou a chemoterapiou.

Amla má liečivé účinky na poruchy zažívacieho systému (dyspepsia, gastritída, zápcha), na dýchacie ťažkosti(kašeľ, astma) a črevné ťažkosti, hlavne na črevné hnisanie. Znižuje hladinu lipidov cukru v krvi, posilňuje krvný obeh, blokuje účinky karcinogénov. Má liečivý vplyv na krvácavé stavy (hemoroidy, bolestivá menštruácia, krvácanie z ďasien).

Proteáza je formou proteolytických enzýmov, má schopnosť rozkladať proteíny. Pokiaľ nie sú proteíny v tele dobre rozložené, v tele sa tvoria toxické látky a vznikajú rôzne alergie. Z nedostatku proteázy plynú riziká nákazy čriev, premnoženia kvasiniek a pod. Proteáza teda napomáha správnemu tráveniu, udržuje zdravé svalové tkanivo a posilňuje funkciu imunitného systému.

Lipáza je enzým, ktorý telo potrebuje k správnemu rozkladaniu tukov v potrave. Transformuje tuky v potrave na základné mastné kyseliny. Lipáza riadi množstvo tukov, redukuje tukové zásoby a v dostatočnom množstve môže napomôcť pri spaľovaní tukov ukladaných ako palivo.

Amyláza je skupina enzýmov, ich funkciou je rozkladať cukor a škrob. Pokiaľ dochádza k nesprávnemu rozkladu, zvyšuje sa riziko závažných chorôb. Amyláza tiež stimuluje imunitný systém (v spolupráci s proteázou) a v spolupráci s lipázou stravuje určité toxíny.

 

Zloženie FYTOZYMU:

Obsah jedného balenia: 90 kapsúl 

Obsah jednej kapsule: 500 mg účinných látok

Účinné látky:

Serrapeptáza                              50000U                       (80 mg)
Bromelaín                                   2500000FCCPU          (40 mg)
Papaín                                       1500000FCCPU           (25 mg)
Proteáza 6.0                               80000HUT                   (200 mg)
Neutrálna bakteriálna proteáza  30000PC                      (35 mg)
Lipáza                                         225FIP                         (2 mg)
Amyláza                                     1610DU                        (18 mg)
Rutín                                                                                25 mg
Extrakt zo zázvoru                                                           75 mg
                                              

Odporúčané dávkovanie: 1 kapsula trikrát denne asi hodinu pred jedlom/dve hodiny po jedle

Výrobca: Enzymology Research Center, INC., USA

Výrobok je registrovaný ÚVZ SR BPOVO/470/2004/Ht

 

Kedy má organizmus zvýšenú potrebu enzýmov:

Regenerácia  

Regeneračný proces, či už prebieha z dôvodu fyzického preťaženia, prekonaného úrazu alebo pooperačného stavu, znamená pre organizmus vždy značnú záťaž a tiež zvýšenú potrebu látok, ktoré sa na tomto procese podieľajú. Medzi najvýznamnejšie z nich patria jednoznačne enzýmy. Sú nevyhnutnou súčasťou všetkých biochemických procesov a ich nedostatok zaťažuje organizmus tým, že je nútený si tieto látky sám „vyrábať“. Tepelne upravená strava nezaisťuje dostatočný príjem enzýmov a preto obohatenie stravy o kvalitný enzymatický doplnok môže významne pozitívne ovplyvniť priebeh a dobu regeneračného procesu. Pri pooperačných stavoch je významné taktiež protizápalové pôsobenie niektorých enzýmov a ich schopnosť zmenšovať opuchy.


Zápaly, pooperačné a poúrazové stavy

Protizápalový účinok niektorých (najmä proteolytických) enzýmov je už pomerne dlho známy. Ich zvýšený príjem formou výživových doplnkov pozitívne podporuje zvyklú liečbu, urýchľuje proces hojenia, znižuje prípadný opuch a pomáha zbaviť sa organizmu nežiadúcich produktov, ktoré vznikajú pri hojeniu zápalov. Pri prekonaných úrazoch a pri pooperačných stavoch je protizápalový účinok enzýmov vhodnou prevenciou, naviac enzýmy zmenšujú opuchy a celkovo urýchľujú proces hojenia.

Cholesterol

Kardiovaskulárne ochorenia, spojené s vysokou hladinou cholesterolu začínajú väčšinou bez subjektívnych ťažkostí a jedným z prvých ukazovateľov pri diagnostike ochorenia je vysoká hladina cholesterolu zistená z bežného vyšetrenia krvi. Na začiatku sú väčšinou doporučené diétne opatrenia s následným sledovaním zmien hladiny cholesterolu pri pravidelnom vyšetrení krvi. V tejto fáze je ako jedno z významných diétnych opatrení vhodné doplniť bežnú stravu o kvalitný enzymatický doplnok, obsahujúci najmä enzým Serrapeptázu. Tento proteolytický enzým môže ďalší priebeh ochorenia výrazne pozitívne ovplyvniť a to najmä vo fáze keď sú doporučené diétne opatrenia, ale ešte nie sú nasadené farmaceutiká. Doplnenie stravy o enzymatický prípravok je vždy vhodné konzultovať s ošetrujúcim lekárom.