Verona a Benátky alebo 4 dni v Taliansku pre zamilovaných i milovníkov histórie

2x kúpené

To najkrajšie zo severu

Verona a Benátky prajú láske za každých okolností. Najväčší príbeh lásky sa predsa odohrával práve vo Verone - dodnes tu stojí Júliin dom so slávnym balkónom, kde si s Rómeom vyznávali svoje city. A Benátky? Tam stačí nasadnúť na niektorú z gondol, nechať sa unášať vlnami a romantika príde sama. Očarujúcu históriu a nezameniteľnú atmosféru zažijete počas 4-dňového zájazdu aj s profesionálnym sprievodcom. Vezmite svoju polovičku a vyberte sa spolu spoznávať niečo nové do Talianska!

1 osoba 4 dni Raňajky Hotel Autobusom 3* Sprievodca, Poistenie Bratislava

V skratke

 • zľava na zájazd do Benátok a Verony pre 1 osobu
 • preprava luxusným autobusom a služby sprievodcu v cene
 • najkrajšie mestá severného Talianska
 • spleť úzkych uličiek a kanálov
 • pozrite si kompletný program zájazdu

 

Platnosť kupónu

do 15.09. 2019

Podmienky

 • potrebná rezervácia e-mailom na: legiotour@legiotour.sk (pri rezervácii je potrebné nahlásiť: mená cestujúcich, čísla kupónov a e-mailovú adresu, na ktorú majú byť zaslané pokyny k zájazdu)
 • prípadné otázky adresujte priamo do CK LegioTour na tel. č.: 0903 452 900 
 • pokyny k zájazdu sú zasielané cca 5 dní pred odchodom zájazdu e-mailom
 • nástupné miesto: Bratislava
 • v cene nie je zahrnuté vstupné do pamiatok

Termíny

 • Momentálne nie sú dostupné žiadne nadchádzajúce termíny.

Zobraziť predchádzajúce termíny »

Poskytovateľ

V cene kupónu pre 1 osobu za 119 € je zahrnuté:

 • spiatočná preprava autobusom
 • 1x ubytovanie v hoteli *** v dvojlôžkových, prípadne trojlôžkových izbách s raňajkami
 • prehliadky pamiatok podľa programu bez vstupov
 • služby kvalifikovaného sprievodcu počas celého zájazdu        

 

 V cene kupónu nie sú zahrnuté príplatky (platia sa až na mieste):

 • vstup do Verony: cca 5 €/osoba (poplatok vyzbiera sprievodca v autobuse, záleží od počtu účastníkov)
 • VeronaCard: cca 20 €/osoba karta s platnosťou 24h, s ktorou máte vstup do mnohých pamiatok grátis (napr. Aréna, Basilica di S. Anastasia, Basilica di S. Zeno, Dom Júlie, Múzeum di Castelvecchio, Veža Lamberti, kostol di S. Fermo a iné) alebo zľavnený vstup do iných objektov
 • pobytová taxa v hoteli: cca 2 €/osoba 
 • vstup do Benátok: cca 6 €/osoba (poplatok vyzbiera sprievodca v autobuse, záleží od počtu účastníkov)
 • zakúpenie lístka na loď VAPORETTO: 
  • z prístavu do Benátok a späť: cca 16 €/osoba 
  • celosieťový lístok po Canale Grande: cca 20 €/osoba (platí aj pre ostrovy Murano a Burano)
 • vstupné: Basilica San Marco: grátis, Zvonica Campanile: cca 9 €/osoba, Dóžov palác: cca 21 €/osoba
 • voliteľný príplatok jednolôžkovej izby: 25 €/osoba 
   

Všetky ceny sú orientačné. CK nezodpovedá za možné zmeny cien počas roka.

 

Možnosť príplatku:

 • obojsmerná miestenka v autobuse 5 € - umožňuje prednostný výber miesta v autobuse (je potrebné uviesť pri rezervácii zájazdu)

 

V cene kupónu nie je zahrnuté - ale odporúčame:

 • poistenie liečebných nákladov v zahraničí (možnosť poistiť sa v CK poisťovňou UNION)

 

Miesto odchodu: Bratislava

 

Program zájazdu:

1.deň: Vo večerných hodinách odchod z BA.
2.deň: Ráno príchod do Verony, prehliadka mesta, ubytovanie.
3.deň: Po raňajkách návšteva do Benátok, večer odchod do BA.
4.deň: Ráno príchod do BA.
 

Verona

Mesto Verona nachádzajúce sa v oblasti Benátsko je predovšetkým preslávené pre tragický dej zaľúbencov Rómeo a Júlia. V meste máte možnosť vidieť dom so slávnym balkónom, v ktorom vyrastala Júlia a taktiež dom, v ktorom žil Rómeo. No Verona nie je len príbeh Rómea a Júlie – toto historické mesto je známe hlavne pre tieto zaujímavosti a pamiatky:

Aréna Verona: amfiteáter postavený pravdepodobne v prvej polovici I. storočia nášho letopočtu je najznámejšou pamiatkou Verony. V minulosti bol využívaný pre predstavenia bitiek gladiátorov a zvierat. Dnes slúži pre rôzne koncerty, opery, benefičné akcie a podobne.

Basilica di S. Anastasia: je najväčší kostol Verony a je skvelým príkladom talianskej gotiky.

Basilica di S. Zeno: je nepochybne jedným z najkrajších románskych kostolov v Taliansku.

Museum di Castelvecchio: sú tu vystavené významné zbierky stredovekého, renesančného a moderného umenia až do 18. storočia. 

Torre dei Lamberti: jediná súkromná veža vo Verone postavená v roku 1172 rodinou Lamberti. Z vrcholu veže (ktorá je prístupná výťahom aj schodiskom) si môžete vychutnať nádherný výhľad na historické centrum mesta.

Piazza delle Erbe, Piazza dei Signori, Chiesa di S. Fermo, Complesso della Cattedrale, Arche Scaligiere, Ponte Pietra atď. 

 

Benátky

Najznámejším miestom Benátok je Námestie Svätého Marka, kde sa nechávajú turisti fotografovať pri kŕmení holubov a stoja v dlhom rade na prehliadku Baziliky Sv. Marka. Dopravnou tepnou je Canal Grande, 4 km dlhý a asi 70 m široký kanál, ktorý prechádza priamo stredom mesta. V meste zaisťujú dopravu motorové lode, ktoré brázdia kanály, pre turistov sú k dispozícii klasické gondoly, ktoré tvoria neodmysliteľnú časť života v Benátkach už od 11. storočia. Štíhlym trupom a plochým dnom (10,15 m dlhá a 1,40 m široká) sú prispôsobené pre plavbu úzkymi a plytkými kanálmi. Gondola je smerom k prove mierne zahnutá doľava, čo zabraňuje tomu, aby sa točila stále dookola.

Canal Grande - kanál je dôležitá dopravná tepna Benátok, ktorá prepája hlavné vlakové, autobusové stanice s najvyhľadávanejším turistickým miestom, ktorým je Námestie Sv. Marka (Piazza San Marco) – "Je to najkrajší salón Európy, ktorému slúžiť za strop si zaslúži iba nebo“. Sú to údajne slová Napoleona I. - tvorí centrum starého mesta, celé je pokryté mramorovými doskami a obklopené Bazilikou Sv. Marka, zvonicou Kampanila, Vežovými hodinami a budovami prokuratúr s arkádami.

Najvýznamnejšia svetská stavba je nádherný Dóžov palác - z ružového veronského mramoru, spočíva na vyčipkovaných arkádach. Nemenej slávnou stavbou na námestí je aj Bazilika sv. Marka – Basilica di San Marco. Označuje sa aj za „Basilica d´Oro“ (zlatá bazilika). So svojimi piatimi kupolami a dvoma bočnými loďami je jedným zo symbolov Benátok. V Benátkach je viac ako 900 palácov. Líšia sa svojou veľkosťou, štýlom, ale jedno majú spoločné. Každý palác má čelnú stranu obrátenú ku kanálu, ostatné tri steny sú bez výzdoby a sú menej zaujímavé.

Z nespočetného množstva kostolov a chrámov možno spomenúť kostol Santa maria della Salute. V neposlednom rade možno Vás zaujme Arzenál, ktorý bol benátskou lodenicou a od konca 17. storočia dokonca najväčšou a najvýkonnejšou na svete. V čase najväčšieho rozkvetu táto lodenica zamestnávala až 16 000 robotníkov. Jeden z najznámejších mostov je Ponte di Rialto, ktorý ako jeden z troch spája obe časti mesta rozdelené kanálom. Mramorový oblúk 48 m dlhý dopĺňajú dve rady obchodov.