Pivo na Východnej Vysokej - pripite si s nami a zároveň prispejte na dobrú vec v našich Tatrách

Táto ponuka má 3 varianty.

52super prispievateľov

Ako možno aj pitím piva prispieť na zveľaďovanie Tatier?

...jednoducho. Stačí si kúpiť jeden či viac našich symbolických kupónov a dať si za ne na vrchole Východnej Vysokej dobré čapované pivečko. Ak sa 8.9. nemôžete do Tatier dostaviť osobne, stále môžete túto zmysluplnú aktivitu podporiť zakúpením kupónu "Pivo doma na gauči". Vaše peniaze budú rovnako použité na dobročinnú akciu v podobe opravy turistických chodníkov v našich krásnych Tatrách.

Naše narodeniny aj tento rok dodatočne oslávime tak, aby boli zaujímavé, originálne a zároveň prínosné. Tento raz to bude už piaty ročník našej akcie "Najvyššie čapované slovenské pivo" a tak ako každoročne je o podujatí informované aj vedenie TANAP-u a Štátne Lesy TANAP-u.

Už tradične vynesieme na svojich chrbtoch pivečko z banskobystrického pivovaru Urpiner, ktorý výborne reprezentuje slovenské pivovary aj na medzinárodných súťažiach a už pravidelne vyhráva za svoje pivá medajly. 

Každý kupón bude zároveň zaradený do súťaže o suveníry z Urpineru, takže ak sa vám nepodarí vychutnať si vrcholové pivko na štíte, budete mať stále šancu vyhrať!

Prečo to celé robíme? Akcia vznikla ako taká spontánna vec partie kamarátov. Uvarila sa nečakane a narýchlo. Do horúcich hláv, ktoré si radi chodíme schladiť do krásnej prírody, sme primiešali trošku nadšenia, chuti po nádherných výhľadoch z tatranských končiarov, chuťové poháriky si vypýtali schladenie v podobe zlatistého chmeľového moku. A keďže nám na našej prírode záleží a neplánujeme bohatnúť predajom piva na štítoch, pridali sme k tomu aj malú dávku dobročinnosti - aby celé podujatie dávalo zmysel aj v tomto smere. Preto je vždy výťažok z akcie venovaný na opravu turistických chodníkov, prístreškov a podobne. Zrazu je z toho piaty ročník, rok čo rok viac a viac ľudí (vo výstupovej čate aj "hostí" a veríme, že sa ani nenazdáme a bude tu okrúhly desiaty ročník, ktorý plánujeme urobiť - tak ako ten premiérový - na Kriváni - symbole Slovenska. No a v neposlednom rade, bolí nas tak trošku srdce, ba niekedy bolí veľmi, keď vidíme, ako sa z našich Tatier vytráca slovenské pivo. Majitelia reštaurácií a chát, asi s vidinou väčšieho zisku, preferujú pivo zo zahraničia. Ešte ak zahraniční hostia sa potom často pýtajú, prečo v slovenských najkrajších horách nemôžu ochutnať domáce pivo. Aj preto nosíme na svojich chrbtoch hore to naše, a všetci sa tak môžu presvedčiť aké je dobré a že do Tatier jednoznačne patrí!  ;)
A ako dostať vrcholové pivečko úplne grátis? 8.septembra je tento rok Deň slovenského kroja. Príďte v kroji (nemusí byť kompletný, stačí viditeľné prvky) a načapujeme vám za vašu snahu a odhodlanie. A za to, že si s nami urobíte spoločnú fotku, nech to tam hore žije!  ;)

V skratke

 • najvyššie čapované pivo na Slovensku za symbolické 1 euro!
 • dobročinná akcia na podporu Vysokých Tatier
 • možnosť ochutnať pivo Urpiner - ocenené na viacerých pivných festivaloch
 • svojim dielom môžete prispieť aj vy - či si po pivečko môžete osobne vyšľapať alebo nie
 • ideálne spojenie prírody-pohybu-dobrého piva a podpory našim malým veľhorám
 • všetci, ktorí si v tejto akcii zakúpia kupóny, budú zaradení do súťaže o suveníry Urpiner
 • ak prídete v slovenskom kroji, pijete zadarmo! 

Platnosť kupónu

do 8.09. 2018

Podmienky

 • 1 kupón je možné uplatniť na 1 pivo, resp. venovať ho na opravu turistických chodníkov vo Vysokých Tatrách
 • počet kupónov "Pivo na Východnej Vysokej" je limitovaný na 100 ks, počet kupónov druhého typu je neobmedzený
 • čapovanie v tejto nadmorskej výške je značne problematické, takže objem piva je podľa podmienok čapovania - posnažíme sa o čo najlepšiu porciu  ;)
 • kupón platí len 8.9.2018 - do minúty kedy padnú posledné zásoby piva
 • v prípade nepriaznivého počasia sa celá akcia uskutoční v najbližšom možnom termíne, v takomto prípade bude predĺžená aj platnosť kupónov
 • po pivo si treba vyšľapať až na Východnú Vysokú, a to dovtedy kým vyčapujeme posledný súdok, potom už nám môžete pomôcť len s upratovaním :)

Poskytovateľ

Východná Vysoká (2428 m n.m.)

 

Vysoké Tatry
Slovensko

V našej akcii máte možnosť objednať si 2 typy kupónov:

1. Kupón "Pivo na Východnej Vysokej" - pre zákazníkov, ktorí sa výstupu osobne zúčastnia

2. Kupón "Pivo doma na gaučí" - pre všetkých, ktorý osobne do Tatier neprídu, ale chcú prispieť na podporu Tatrám a zúčastniť sa súťaže o výrobky Urpiner. Každý kupón bude do tejto súťaže automaticky zaradený. Ak nevyhráte, stále si svoje pivo môžete otvoriť doma :)  Pokiaľ si svoju pohodu doma na gauči a drinu štverať sa na Východnú Vysokú ceníte aj na viac ako 1 €, máte možnosť zvoliť si aj kupón za 5 €, resp. akúkoľvek kombináciu našich kupónov. 

 

Celá akcia je našim neziskovým podujatím. Berieme si na starosť dopravu piva autami a potom chrbtami tak vysoko, ako to len na Východnej Vysokej pôjde. Uhradíme aj všetky vaše bankové poplatky a poplatky za platbu kreditnými kartami. Vyčapujeme všetko, čo sa podarí hore vyniesť - všetkým tým, ktorí vrchol úspešne dobijú a stihnú to, kým niečo v sudoch zostane. Následne zozbierame všetok neporiadok tak, aby v našich krásnych Tatrách po nás nezostala ani smietka a znesieme ho naspäť do civilizácie...

Vy nám - ako veríme - prispejete každý svojou troškou k tomu, aby sme mohli TANAP-u a jeho Štátnym lesom odovzdať čo najkrajšiu sumičku. Aby z nej mohli byť už tento rok opravené úseky turistických chodníkov, ktoré to najviac potrebujú. O využití peňazí vás budeme informovať, všetko bude vykonané cez oficiálnu darovaciu zmluvu medzi ZaMenej.sk a Štátnymi Lesmi TANAP-u. Po realizácii zverejníme aj fotodokumentáciu.

Prosíme už vopred o pochopenie, že v prípade väčšieho záujmu a neskoršieho času vášho dobytia vrcholu budeme dostupnosťou piva limitovaní - takže budeme čapovať, pokiaľ bude čo a pokiaľ nám zlatý mok v sudoch slnko neuvarí druhýkrát, alebo nás z vrcholu nevyšenie nejaké tatranské prekvapenie v podobe nepriaznivého počasia :)

 

 

Fotografie a videá z predošlých troch ročníkov akcie "Najvyššie čapované slovenské pivo":

 

1. ročník: 2012 Pivo na Kriváni

https://www.ferovci.sk/2012/08/18/krivan-2012-najvyssie-capovane-pivo/

https://www.youtube.com/watch?v=AjnTyOkx0E0

 

2. ročník: 2015 Pivo na Rysoch

https://pivobrana.blog.sme.sk/c/386051/najvyssie-capovane-slovenske-pivo-je-to-nezavisle.html

 

3. ročník: 2016 Pivo na Slavkovskom štíte

https://www.ferovci.sk/category/najvyssie-capovane-slovenske-pivo/

https://pivobrana.blog.sme.sk/c/434635/poctive-pivo-opat-v-oblakoch.html

 

4 ročník: 2017 Pivo na Kôprovskom štíte

https://www.ferovci.sk/2017/09/16/koprovsky-stit-2017-najvyssie-capovane-slovenske-pivo/​

 

5. ročník: 2018 Pivo na Východnej Vysokej

 

*}