Jordánsko-3*Toledo Hotel Amman

Okúzľujúce Jordánsko

Jordánsko je krajina zázrakov. Od liečivých vôd Mŕtveho mora, cez púštne Wadi Rum, až po dychberúci div sveta - mesto Petra. V hlavnom meste Jordánska - Ammáne, fascinujúcom meste kontrastov situovanom v kopcovitej oblasti medzi jordánskou púšťou a úrodným údolím rieky Jordán, nájdete zmes starého a nového. Hodinu jazdy od mesta sa už môžete kúpať v liečivých vodách Mŕtveho mora, ktoré je lákadlom pre všetkých návštevníkov Jordánska. Najslanšie a najnižšie položené more pomaly vysychá, a preto by ste ho mali spoznať čím skôr. O Mŕtve more sa delí Jordánsko aj Izrael a je položené do exotickej krajiny, ktorá vás jednoducho očarí. Petra, mesto vytesané do obrovskej červenej skaly človeka doslova prenesie v čase. Čokoľvek ste o tomto mieste čítali a videli, nevystihne jej skutočnú krásu a okázalosť. Toto miesto jednoducho musíte vidieť osobne. Nachádza sa v úzkom údolí medzi hrobkami, chrámami a pamiatkami vytesanými do ružových pieskovcových útesov.
2 osoby, 3 osoby 5 dní, 8 dní Raňajky Hotel Letecky 3* Vlastná reštaurácia, WiFi, Klimatizácia, Wellness, Bazén, Fitness, Sauna Za turistikou

V skratke

Cena obsahuje

 • 1 obojsmernú letenku v ekonomickej triede na trase Videň - Ammán - Viedeň
 • všetky letiskové a palivové poplatky
 • 1 kus malej príručnej batožiny v rozmeroch max. 40 x 30 x 20 cm 
 • online check in – elektronickú registráciu pasažierov a vystavenie palubného lístka​
 • ubytovanie v Hotel Toledo Amman***
 • stravovanie formou raňajok
 • transfer letisko - hotel - letisko​

 

Cena neobsahuje

 • jednovstupové víza - na max. pobyt do jedného mesiaca je možné získať na letisku po prílete aj na hraničných priechodoch za poplatok 40,- JD – cca. 50,- EUR, (zmena vyhradená) viac info v časti "Víza a zdravotné formality"
 • služby delegáta 
 • cestovné poistenie (volitelné)
 • podpalubnú batožinu (volitelné)
 • ​priority boarding, ktorý umožňuje zobrať na palubu 1 kus príručnej batožiny v rozmeroch 55 x 40 x 20 cm do 10 kg 

Podmienky

- obsadenosť termínov si overujete priamo v CK Pelikan
- potrebná rezervácia pobytu e-mailom na pobyty@pelikan.sk alebo 02 / 3216 6321 
- termín je potrebné si rezervovať čo najskôr, pri neskorej rezervácii negarantujeme možnosť využitia kupónu vo vami plánovanom termíne. 
- všeobecné obchodné podmienky CK nájdete na tomto odkaze

Poskytovateľ

Ubytovanie v hoteli Toledo Amman***

 • Hotel Toledo Amman***
 • Hotel sa nachádza v centre Ammánu, na okraji starého centra mesta a v pešej vzdialenosti od nového centra. Hotel Toledo Amman je vzdialený len niekoľko minút od významných historických pamiatok. Hotel sa nachádza 40 km od letiska Queen Alia Int'l a staré rímske divadlo v centre mesta je vzdialené 10 minút jazdy. K dispozícii je bezplatné súkromné ​​parkovisko.
 • Vybavenie izieb: všetky izby sú klimatizované a majú satelitnú TV. V izbe je rýchlovarná kanvica a minibar. K dispozicií je wi-fi pripojenie zdarma. 
 • Vybavenie hotela: v hoteli sa nachádza krytý bazén, vírivka a posilovňa (ženská časť posilovne je aktuálne uzatvorená pre rekonštrukciu). Hostia môžu relaxovať v saune alebo si vychutnať masáž u jedného z hotelových profesionálnych masérov. V hoteli je tiež Sevillská reštaurácia a kaviareň Andalúzia, ktorá sú zariadené v maurskom štýle a ponúkajú arabské a kontinentálne jedlá a nápoje. Raňajky sa podávajú denne v jedálni.
 • Adresa hotela: 37 Al Razi Street, 11110 Amman, Jordánsko
 • check in je možný od 14:00 hod.
 • check out je možný do 12:00 hod.
 • Zobrazenie na mape: TU
 • (Úroveň ubytovacieho zariadenia je klasifikovaná podľa štandardov krajiny, v ktorej sa ubytovacie zariadenie nachádza.)
 • Viac ponúk v Jordánsku

Víza a zdravotné formality

Slovenskí občania cestujúci do Jordánska potrebujú vstupné víza za účelom turizmu. Je dôležité, aby ste si pred cestou skontrolovali minimálnu dĺžku platnosti pasu (minimálne 6 mesiacov po plánovanom odchode z cieľovej krajiny), maximálnu možnú dĺžku pobytu v cieľovej krajine, maximálnu možnú dĺžku pobytu v tranzitnej (prestupovej) krajine. Zároveň je dôležité si skontrolovať aj všetky zdravotné formality, ktoré sú nevyhnutné na cestu a pobyt.

Podrobné informácie nájdete na stránke Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí, sekcia Jordánsko TU

CK pelicantravel.com s.r.o. nezodpovedá za prípadné škody vzniknuté nedodržaním vízových, pasových a zdravotných povinností.

Cestovné poistenie

V cene nie je zahrnuté cestovné poistenie.

CK pelicantravel.com ponúka možnosť uzatvoriť individuálne poistenie na cestu a pobyt:

 • poistenie STORNO - zahŕňa poistenie storna a poistenie prerušenia cesty
 • poistenie ISTOTA - zahŕňa poistenie storna, prerušenia cesty, batožiny, pátrania a záchrany, liečebných nákladov, zodpovednosti škody na majetku alebo zdraví, asistenčné služby a úrazové poistenie

Cena poistenia závisí od územnej platnosti (európa/svet), celkovej ceny objednávky na osobu a od dĺžky trvania pobytu.

Dôležité informácie

Vstup do Jordánska nie je podmienený ani vakcináciou ani testovaním. Povinná je iba registrácia prostredníctvom webového portálu 

Tento zájazd nemusí byť vhodný pre cestujúcich so zníženou pohyblivosťou. Pre konkrétne preverenie, či je vhodný práve pre Vás vzhľadom na Vaše zdravotné obmedzenie, nás prosím kontaktujte.

Velkosť skupiny od 2 do 20 účastníkov. 
 
CK Pelikán nezodpovedá za zmenu letových casov zo strany leteckej spolocnosti po zakúpení letenky v rámci toho istého dna odletu
 
CK Pelikán si vyhradzuje právo na zmenu hotela (kategória a kvalita hotela bude rovnaká alebo vyššia, ako je kategória ponúkaných hotelov)
 
V prípade, ak plánujete cestu spolu ako väcšia skupina a máte záujem o garanciu ubytovania v rovnakom hoteli, prosím kontaktujte náš Zákaznícky servis ešte pred ukoncením rezervácie, alebo ihned po jej vytvorení pre okamžité zaznacenie požiadavky. Naši pracovníci vám radi preveria aktuálnu dostupnost miest pre daný termín. V prípade ak tak klient neurobí, nevieme garantovat objednávku rovnakého hotela.
 
UPOZORNENIE - pri rezervácii je potrebné zadávat celé mená pasažierov, tak ako sú uvedené v cestovnom doklade.