Maroko: 4-dňový zájazd do Marrakéša, orientálneho mesta s takmer 1000-ročnou históriou

5x kúpené

Exotické srdce Maroka

Ak chcete vidieť trhačov zubov, zaklínačov hadov či ochutnať pravý marocký tadžín, stačí sa vybrať na jediné miesto. Konkrétne na Jemaa el Fna alebo "námestie mŕtvych" uprostred Marrakéša. Tam zažijete dokonalú orientálnu atmosféru so všetkým čo k tomu patrí. Počas 4 dní v najkrajšom meste Maroka stihnete navštíviť aj palác Al Bahia postavený pre obľúbenú manželku veľkovezíra či Saadské hrobky alebo záhrady Majorelle. Umenie, rozprávkové paláce, exotika - to je marocký orient, ktorý jednoducho musíte navštíviť!

1 osoba 4 dni Raňajky Hotel Letecky 3*, 4* Sprievodca, Poistenie

V skratke

 • zľava na 4-dňový zájazd do Marrakéšu
 • "námestie mŕtvych" s typickými zaklínačmi hadov či hltačmi ohňov
 • najkrajší palác Al Bahia
 • múzeum marockého umenia
 • Saadské hrobky
 • záhrady Majorelle, Koutoubijské záhrady
 • pozrite si kompletný program zájazdu

 

Platnosť kupónu

do 22.10. 2018

Podmienky

 • pred zakúpením kupónu odporúčame informovať sa o voľných miestach priamo v CK
 • po obdržaní kupónu je nutné sa na zájazd ihneď zaregistrovať
 • registráciu zrealizujete na stránke CK (do poznámky napíšte nástupné miesto a či si želáte miestenku)
 • pokyny k zájazdu budú zaslané každému účastníkovi e-mailom približne týždeň pred odchodom

Termíny

 • Momentálne nie sú dostupné žiadne nadchádzajúce termíny.

Zobraziť predchádzajúce termíny »

V cene kupónu pre 1 osobu za 269 € je zahrnuté:

 • letecká doprava Budapešť- Marrákeš – Budapešť
 • služby overeného sprievodcu počas celého zájazdu
 • sprievodca je k dispozícii od transféru mikrobusom z Bratislavy
 • prehliadka Marrákeša
 • 3 x hotelové ubytovanie v min. 3-4* hoteli
 • 3 x raňajky
 • príručnú batožinu do 10 kg ( 55 x 40 x 20 cm)
 • poistenie insolventnosti CK

 

V cene nie je zahrnuté:

 • povinné letiskové a servisné poplatky: 200 €/osoba
 • príplatok za jednolôžkovú izbu: 35 € / osoba / noc
 • v prípade záujmu možnosť zabezpečiť transfér Bratislava - Budapešť - Bratislava: 90 €/osoba
 • komplexné cestovné poistenie UNION: 3 € / deň
 • podpalubná batožina do 20 kg: 50 € ( nie je povinné )
 • pobytová taxa v hoteli: cca 3 €/osoba/noc ( platí sa priamo v hoteli)
 • garantované sedenie vedľa seba v lietadle: 16 €/osoba
 • bakšiš  miestnemu sprievodcovi: 12 €/osoba
 • Palác Bahia: 10 dirhamov (cca 1 €)
 • múzeum Dar Si Said: 30 dirhamov (cca 3 €)
 • Ben Youssef Madrasa: 10 dirhamov (cca 1 €)
 • záhrady Majorelle: 70 dirhamov a múzeum 30 dirhamov (cca 3 €)
 • okružná cesta autobusom: 140  dirhamov (cca 14 €)
 • doprava v Marrákeši: 200 dirhamov (cca 20 €)

 

Program zájazdu:

1.deň:

Odlet do Marrákešu z Budapešti. Presun z letiska na hotel. Ubytovanie. Vo večerných hodinách sa vyberiete do "srdca Marrákešu" na námestie Jemaa el Fna, ktorému sa v Maroku nič nevyrovná. Prischla mu prezývka "námestie mŕtvych", pretože sa tu v minulosti konali verejné popravy. Stretnete tu nielen zaklínačov hadov, hltačov ohňov, akrobatov, ale aj ľudových liečiteľov. Môžete si tu dať predpovedať budúcnosť alebo vytrhnúť zub. Trhači zubov majú pred sebou hrôzostrašné kliešte a majú pred sebou misku s vytrhnutými stoličkami dokazujúce ich profesijnú zručnosť. Na svoje si prídu aj všetky vaše zmysly. Na rozpálenom grile sa tu pripravujú rôzne klobásky, mäso na špajdli, ryby, zeleninové šaláty, čerstvé korenie. Dymiace stánky, varené slimáky, množstvo ľudí, neprestávajúca hudba, rozprávači príbehov - to je námestie Jemaa el Fna, srdce Marrakéšu. Škála produktov, ktoré tu môžete zakúpiť je neskutočná. Najtypickejším marockým korením je Ras-el-Hanout. Ide o zmes 35 rôznych korenín, ktoré sa používajú takmer do všetkých domácich jedál. Tým najznámejším marockým jedlom je nepochybne tadžín, dusené mäso so zeleninou varené v hlinených nádobách pripomínajúcich pyramídu. Vo večerných hodinách návrat na hotel. Nocľah.

 

2.deň:
Po raňajkách navštívite najkrajší palác v Marrákeši, palác Al Bahia, ktorý postavil veľkovezír Ba Ahmed pre svoju obľúbenú ženu Bahiu - tá mu ako prvá porodila syna. Mal to byť najúžasnejší palác svojej doby, v ktorom sa mali dobre cítiť všetky 4 manželky veľkovezíra, 24 konkubín a množstvo detí. Dnes môžete 150 izieb v obklopení nádhernej záhrady obdivovať aj vy. Vnútro paláca je poprepletané záhradami plnými stromov, voňavých kvetov a zovšadiaľ sa vynárajú prúdy striekajúcej vody. Tento klenot marockej architektúry stavali 7 rokov a na jeho detailnej výzdobe pracovali stovky remeselníkov. 

Neskôr prejdete k  Muzeum Dar Si Said, kde nájdete pôsobivé marocké umenie. Okrem nábytku uvidíte berberské dvere, okenné rámy, maľované stropy a nájdete tu aj niekoľko tradičných svadobných stoličiek, ktoré boli kedysi používané pri prenose zahalenej a skrytej nevesty. Dnes síce patrí Bahia k najkrajším palácom v Maroku, ale s jednou stavbou by však súperiť nemohola. Palácu El Badi Palace sa v minulosti nevyrovnalo nič. Na konci 16. storočia ho dal postaviť sultán Ahmed e-Mansour ako komplex s 360 miestnosťami, mešitou, stajňami, väzením... Každá izba bola obložená mramorom, ozdobená mozaikami a zlatom. Sultánov dvorný šašo raz žartoval, že z paláca bude v budúcnosti nádherná ruina a jeho odpoveď sa splnila. O 75 rokov neskôr palác zničili a dnes si môžeme jeho krásu už len predstavovať. 

Nakoniec si pozriete Saadské hrobky, ktoré patria k najvýznamnejším pamiatkam historického mesta Marrákeš, pochádzajú zo 16. storočia a odpočíva tu mnoho saadskych panovníkov. Vraví sa, že do hrobu si nič nevezmete, no tu to neplatí. Saadsky sultán Ahmed al-Mansour ed-Dahbi nechal z mramoru postaviť dve hrobky, ktoré mohli krásou konkurovať jeho palácom. Po návšteve hrobiek by bola obrovská škoda vynechať návštevu tkz. berberskej lekárni, kde si budete môcť prezrieť produkty z vynikajúceho a kvalitného argánového oleja. V prípade záujmu si budete môcť výrobky aj zakúpiť. Neskôr sa prejdete popri Kráľovskom paláci a potom Vás čaká individuálne voľno. Vo večerných hodinách príchod na hotel. Nocľah.

 

3.deň:
Po raňajkách navštívite jedno z najúchvatnejších miest v Marrákeši – záhrady Majorelle, ktoré pôsobia ako výbuch farieb. Meno majú po francúzskom maliarovi Jacquesovi, ktorý sa do Maroka zamiloval a usadil sa v Marrákeši. Po jeho smrti Jacquesov popol rozsypali medzi ružami v záhrade pri dome. V ňom dnes sídli Islamské múzeum umenia. Nájdete tu neuveriteľný pocit kľudu v zajatí paliem, bambusov, pestrofarebných kvetov a pergol. Všetko vytvára pestrofarebnú zmes farieb a vôní. Neskôr sa presuniete k Medrese Ben Youssef, ktorá slúžila ako koránska vzdelávacia inštitúcia a študenti tu žili tak dlho, pokiaľ sa nenaučili korán. Cestou si prejdete marrákešske souky (trhy), ktoré vás vtiahnu do pravej atmosféry Marrákešu, kde môžete využiť všetky svoje zručnosti zjednávania. Vždy príjemná vôňa sa pozvoľna mení podľa povahy trhu.

Na trhoch sa predávajú koberce, koberčeky, kabelky, sandále, parfémy, liečivá, ale taktiež zvieracie alebo bylinkové ingrediencie, ktoré sa stále používajú pri čarovaní, ďalej tabletky, ktoré sa užívajú ako afrodiziaká a kopec ďalšieho vrátane špecializovanejšieho tovaru – sušené kúsky jašteríc, bocianov, zbytky zobákov, gazelie rohy... Navštívte aj malý Souk des Teinturiers. Hlavnou atrakciou tejto štvrti, vždy veľmi farebnou, sú sfarbené pradené vlny sušiace sa na slnku. Možno sa vám podarí zastihnúť pár farbiarov v plnej práci, ktorí máčajú vlnu v obrovských nádobách plných farieb.

Na záver dňa sa presuniete k mešite Koutoubia, ktorá je najkrajším minaretom v severnej Afrike a tvorí dominantu mesta. 
Typickým znakom mešity sú tri gule na vrchole minaretu. Najväčšiu z nich postavila manželka vezíra Jakuba al-Mansoura potom, čo sa previnila a počas Ramadánu zjedla tri bobule hrozna. Musela odovzdať všetky svoje šperky, aby z nich mohli pristaviť neodmysliteľnú súčasť dnešnej mešity. 

Kúsok od mešity sa nachádzajú Koutoubijské záhrady s krásnymi fontánami, ružami, pomarančovníkmi a palmami. Je to nesmierne príjemné miesto na prechádzku, ktoré poskytuje a skvelé pohľady na mešitu Koutoubia. Na záver dňa môžete vyskúšať aj miestne orientálne kúpele zvané hammam. Vo večerných hodinách príchod na hotel. Nocľah.

 

4.deň:
Po raňajkách individuálny program, prípadne návšteva štvrte Mellah. Presun na letisko a ddlet z Marrákešu do Budapešti.

 

Zmena programu vyhradená. Pokyny k zájazdu obrdží e-mailom každý objednávateľ zájazdu najmenej 7 dní pred odchodom na zájazd.

Cestovná kancelária nezodpovedá za presné ceny vstupov, lístkov..., nakoľko sa ceny počas roka menia a CK ich nedokáže ovplyvniť.