Fascinujúci 8-dňový letecký zájazd plný exotiky do magického Istanbulu a Dubaja

Fascinujúci 8-dňový letecký zájazd plný exotiky do magického Istanbulu a Dubaja
4x kúpené

Spoznajte okúzľujúce orientálne metropoly

Máte chuť zažiť niečo netradičné a dobrodružné, vydať sa na miesta, ktoré ste doteraz obdivovali len cez fotografie? Vydajte sa s nami na nezabudnuteľný výlet plný exotiky, nových zážitkov, vôní a chutí! Spoznajte magické turecké mesto Istanbul, ktoré spája európsku a orientálnu kultúru, okúste luxus rýchlo rozvíjajúceho sa Dubaja a preskúmajte jeho fascinujúci kontrast medzi minulosťou a súčasnosťou.  

 

1 osoba 8 dní Raňajky Hotel Letecky 4*, 5* Sprievodca

V skratke

 • zľava na 8-dňový letecký zájazd do Istanbulu a Dubaja
 • ubytovanie v luxusných hoteloch s raňajkami
 • bohatý program so službami skúsených sprievodcov
 • plavba loďou cez Bospor
 • nezabudnuteľný zážitok 

Platnosť kupónu

do 5.11. 2015

Podmienky

 • pred zakúpením kupónu na zájazd sa informujte o aktuálnej obsadenosti termínu v cestovnej kancelárii
 • po obdržaní kupónu je potrebné nahlásiť sa ihneď do cestovnej kancelárie, maximálne do 14 dní pred plánovaným odletom a rezervovať si zájazd na tel. č.: 0948 107 696 alebo mailom na ck@eko-travel.sk
 • termín odporúčame rezervovať si čo najskôr, pri neskorej rezervácii negarantujeme možnosť využitia kupónu
 • cena nezahŕňa: letiskové a palivové poplatky: 139 €/osoba 
 • množstvo kupónov v akcii nie je limitované

Poskytovateľ

EKO-TRAVEL, s.r.o.

 

Závodská cesta 2945/38
010 01 Žilina
 
telefón:
0948 107 696
 

V cene kupónu za 559 € pre 1 osobu je zahrnuté:

 • letenka Viedeň - Istanbul/ Istanbul - Dubaj
 • 3 x ubytovanie s raňajkami v Istanbule v 5* hoteli Wyndham alebo Mercure
 • plavba loďou cez Bospor
 • 4 x ubytovanie s raňajkami v Dubaji v 4* hoteli ako napr. Emirates Grand Hotel
 • poldenná prehliadka Dubaja
 • 20 kg odbavená batožina a do 5 kg príručná batožina
 • transfer z letiska do hotelov a späť
 • služby kvalifikovaných slovenských, príp. českých sprievodcov 
 • poistenie CK proti insolventnosti

 

 

Termín zájazdu: 29.10. - 5.11.2015

 

Odletové časy:

 • 29.10.2015 - PC992 - VIE - IST 14:25 - 17:35 hod.
 • 01.11.2015 - PC660 - IST - Dubai 21:30 - 04:05 hod.
 • 05.11.2015 - PC661 - Dubai - IST 05:05 - 08:10 hod.
 • 05.11.2015 - PC992 - IST - VIE 12:05 - 13:45 hod.

 

Cena kupónu nezahŕňa: 

 • letiskové a palivové poplatky: 139 €
 • komplexné cestovné poistenie klienta
 • doplatok za jednolôžkovú izbu: 299 €
 • fakultatívna poldenná popoludňajšia prehliadka mesta Moderný Dubaj: 55 €/osoba

 

Možnosť dokúpenia fakultatívneho balíčka za 149 €/osoba, ktorý zahŕňa:

 • 4 x večera (1 x v 5* hoteli /1. deň/, 1 x v rybej reštaurácii v Kumkapi, 1 x orientálny turecký večer s hudbou a brušnou tanečnicou, 1 x v orientálnej Tureckej reštaurácii
 • všetky vstupné poplatky v Istanbule ako i odborný výklad sprievodcu 

 

Program zájazdu:

1. deň: Prílet do ISTANBULU
Po prílete vás na letisku privíta sprievodca, ktorý vás ubytuje v hoteli a oboznámi s programom zájazdu. 

 2. deň: ISTANBUL – okúzľujúca metropola 
Po raňajkách sa vyberiete na celodenné objavovanie a spoznávanie tejto svetovej metropoly. Pozriete si svetoznámu Modrú mešitu, ktorá sa ako jediná na svete pýši 6 minaretmi, vyberiete sa k bývalému Hippodromu, ktorý bol centrom zhromažďovania sa ľudí, centrom zábavy a športových hier. Na záver dňa si pozriete jednu z najznámejších sakrálnych stavieb sveta Hagia Sophia (Chrám Božej Múdrosti). Ide o jediný chrám, neskôr mešitu, ktorý si ponechal znaky oboch náboženstiev a teraz slúži ako múzeum. Návrat na ubytovanie v Istanbule. 

 

 

3. deň: ISTANBUL (Európske mesto kultúry 2010)
Dnes navštívite palác Topkapi, ktorý slúžil v Istanbule, hlavnom meste Osmanskej ríše, ako rezidenčný palác a domov vládnucej dynastie. Palác bol vybudovaný v roku 1473, ihneď po dobytí Istanbulu sultánom Fatihom Mehmetom a leží na kopci Sarayi, jednom zo siedmich kopcov Istanbulu, medzi zálivom Zlatý roh, Bosporom a Marmarským morom. Nasleduje cesta autobusom na trh s korením, ktorý je známy aj ako "egyptský bazár". Pokračujete autobusom do Bosporu, kde máte možnosť naobedovať sa v exkluzívnej reštaurácii.

 

 

4. deň: ISTANBUL - DUBAJ 
Po raňajkách až do večera strávite posledný deň v Istanbule. Podniknete nezabudnuteľnú plavbu Bosporom, následne sa autobusom vydáte k pobrežiu Čierneho mora a večer nasleduje transfer na letisko a let do Dubaja. Po pristáti v Dubaji nasleduje transfer do hotela a ubytovanie.

 

 

5. deň: DUBAJ - Moderný Dubaj (fakultatívna poldenná popoludňajšia prehliadka mesta, 55 €/osoba) 
Objavujte moderný Dubaj s jeho fascinujúcimi stavbami a veľkými projektmi! Dubaj je veľmi rýchlo rastúce mesto s impozantnou panorámou a najluxusnejšími hotelmi, ktoré boli kedy postavené. Moderný Dubaj ponúka len to najlepšie z najlepšieho, a tak prehliadka začína najvyššou budovou sveta – mrakodrapom Burj Khalifa a pokračuje najväčším svetovým nákupným a zábavným centrom – The Dubai Mall, ktoré ponúka najpestrejší výber všetkých svetových módnych značiek a ktorého súčasťou je i neuveriteľné akvárium. Pokračujete smerom do novej mestskej štvrte Dubai Marina s viac ako 200 mrakodrapmi, ktorá patrí medzi najluxusnejšie adresy sveta. Nakoniec preskúmate Palm Jumeirah – umelo vybudovaný polostrov v tvare palmy, kde sa nachádzajú najmä rezidenčné vily a luxusné hotely. Urobíte si zastávku na fotografovanie pri najznámejšom z jeho hotelov - hoteli Atlantis, ktorý vznikol na základe legendy o bájnej Atlantíde a pripomína rozprávkovú budovu. 

 

 

6. deň: DUBAJ - Tradičný Dubaj – poldenná dopoludňajšia prehliadka mesta
V dopoludňajších hodinách sa zúčastníte prehliadky mesta Dubaj pod názvom "zlaté mesto", počas ktorej preskúmate kontrast medzi minulosťou a súčasnosťou. Prehliadka začína návštevou zlatníctva "AL MUMAYYAZ",po ktorej nasleduje návšteva rušného trhu s množstvom korenia a zlatých predmetov. Ďalšia zastávka bude v historickej pevnosti Al Fahidi, v ktorej sa v 200 rokov starom zrenovovanom paláci Sheikh Saeed nachádza dubajské múzeum s rozsiahlou zbierkou exponátov. Tu sa dozviete o tradičnej arabskej kultúre a o živote pred objavením ropy. Z pevnosti pokračujete k historickej štvrti Al Bastakiya, ktorá je jednou z najstarších obytných oblastí mesta a nachádzajú sa v nej úzke uličky, staré veterné veže ako i tradičné domy bohatých obchodníkov. Pokračujete k stanovištiam vodných taxíkov, odkiaľ sa preveziete na hlavný dubajský bulvár Dubai Creek, ktorý sa nachádza na morskom pobreží. 

 

 

VEČERNÁ PLAVBA LOĎOU s večerou (v prípade záujmu za 69 €/osoba) 
Podvečer vás vyzdvihnú z hotela a pôjdete na Dubai Creek na dvojhodinovú plavbu drevenou plachetnicou, počas ktorej môžete pozorovať osvetlené staré mesto, modernú panorámu a pamiatky, ako napr. Dubaj Creek Golf a Yacht Club. Počas cesty sa podáva večera formou bufetu, medzinárodné a orientálne jedlá (vrátane nealkoholických nápojov). Počas príprav a grilovania je ponúkané tradičné tetovanie žien Hennou. Po večeri si urobíte pohodlie a pozeráte vystúpenie brušných tanečníc (nie počas ramadánu!). Návrat do hotela, nocľah s raňajkami. 

 

 

7. deň: AL AIN – celodenný fakultatívny výlet púšťou (69 €/osoba)
Dnes máte možnosť zúčastniť sa výletu dobre udržiavanými cestami cez pravú arabskú púšť do veľkej oázy v centre arabských emirátov - mesta Al Ain. Toto mesto na úpätí pohoria Hajar je jedným z najdôležitejších poľnohospodárskych a archeologických centier Arabských Emirátov. Autobus bude prechádzať fascinujúcou púštnou krajinou vo vnútrozemí, okolo niekoľkých prírodných oáz a fascinujúcich umelých plantáži a fariem. V tomto modernom zelenom meste plnom paliem, ktoré sa nazýva aj "Záhrada Arabských emirátov", sa nachádza prvá univerzita v krajine. Navštívite múzeum, ktoré vám dá dobrý prehľad o dejinách a živote v regióne a kde uvidíte mnoho artefaktov z okolitých oblastí, typické beduínske šperky, hudobné nástroje, zbrane. Po prechádzke cez oázu Al Ain pokračujete ďalej na kozí trh, odkiaľ vaša cesta pokračuje do Ománskej časti mesta na návštevu oázy Buraimi s jej trhmi. Po malej prestávke na obed pôjdete na jeden z posledných ťavích trhov v Spojených arabských emirátoch a späť do Dubaja, kde vás čaká nocľah s raňajkami. Výlet vám umožní spoznať život v arabskom svete. 

 

 

8. deň: Cesta domov (Dubaj – Istanbul – Viedeň) 
Po raňajkách vás náš sprievodca odprevadí autobusom na letisko. Odlet domov.