Osviežujúci kvitnúci čaj. Podarujte si krásu v čajníku prinášajúcu relax a príjemné chvíle pohody.

Osviežujúci kvitnúci čaj. Podarujte si krásu v čajníku prinášajúcu relax a príjemné chvíle pohody.
Vypredaná zľava

Táto ponuka má 3 varianty.

120x kúpené

Krása ukrytá v čajníku. Zastavte sa na pár minút a vychutnajte si lahodnú chuť čaju.

Zdravíme všetkých romantikov a milovníkov kvalitného a chutného čajového nápoja. Dnes máte jedinečnú príležitosť zakúpiť si kvitnúce čaje podľa vlastného výberu za naozaj výbornú cenu - len 0,99€. Vyberte si z ponuky 3 lahodných čajov. Spomaľte, nájdite si pár minút a zrelaxujte sa pri šálke dobrého, kvalitného a ručne vyrábaného čaju. Pri kúpe až 5 ks čajov je poštovné len 1,50€.

Urobte si čajovú párty za menej!

kvitnúce čaje teazona

V skratke

 • zľava na 1 ks kvitnúceho čaju len za 0,99€
 • vybrať si môžete z 3 príchutí
 • ručne vyrábané, ohodnotené certifikátom kvality
 • poštovné vo výške 1,50€ platí až pre 5 ks čajov

Platnosť kupónu

do 9.04. 2014

Podmienky

 • kupón platí na 1 ks kvitnúceho čaju podľa vlastného výberu
 • počet kupónov na osobu nie je obmedzený
 • poštovné v hodnote 1,50€ sa automaticky pripočíta k cene objednávky a platí max. na 5 kupónov
 • objednávku u dodávateľa už nemusíte vykonávať, tovar vám bude automaticky zaslaný do 7 pracovných dní od obdržania kupónu
 • množstvo kupónov v ponuke je limitované na 120 ks

Hodnotenia zákazníkov

Teazona.sk

Excelentné

4,57 z 5 (7x)

100% zákazníkov odporúča túto spoločnosť (7 / 7)

 • 5
  4
 • 4
  3
 • 3
 • 2
 • 1

V cene kupónu je zahrnuté:

 • 1 ks kvitnúceho čaju podľa vlastného výberu
 • na výber príchute: Oceán búrok, Kvitnúce bohatstvo, Snežný kvet

 

kvitnúce čaje teazona

 

Kvitnúce čaje sú maličkým klbkom vytvoreným z usušených čajových lístkov a kvetov zviazaných do guľôčky. Tá sa pri zaliatí horúcou vodou začne roztvárať a vykvitne z nej kvet. Rastliny používané na výrobu kvitnúcich čajov sú väčšinou jemné a v priebehu niekoľkých minút sa rozvíja ich vôňa a zafarbenie. Typickým miestom ich výroby je čínska provincia Yunnan.

Čaje sú vyrobené prevažne z bieleho čaju s prídavkom strieborných ihličiek. Pridané su kvety amarantu, chryzantémy, jazmínu, ľalie, ibišteka a osmantusu.

Kvitnúce čaje od nás sú dovezené priamo z Ázie, kde sú ručne vyrábané a sú ohodnotené certifikátom kvality.

kvitnúce čaje teazona

História a tradícia

História je veľmi nejasná. Jeden názorový tábor sa prikláňa k tomu, že kvitnúci čaj je modernou kreáciou, ktorá má iba 10 - 15 rokov, čo sa datuje asi do obdobia, keď sa tieto čaje dostali aj na trhy mimo Číny. Druhý názor je, že jeden konkrétny tvar, alebo druh je starý minimálne niekoľko storočí a poukazujú na neho referencie v starovekej čínskej literatúre. Pripúšťa však, že ostatné druhy kvitnúcich čajov sú dielom rokov nedávnych.

Umenie výroby výstavných čajov je staré niekoľko storočí. V čínskej literatúre sa spomína prvýkrát v období dynastie Son v rokoch 960 – 1279. V starých kronikách sa píše, že „čajové lístky boli vo zväzku s kvetinami pre potešenie cisára“, aj keď ten ich nikdy nepil, pretože v tejto forme to bol čaj určený skôr na vizuálny zážitok.

kvitnúce čaje teazona

Prémiové odrody sa na výrobu týchto čajov nepoužívali až do doby, kým nejaký šikovný čínsky obchodník neprišiel s nápadom exportovať tieto produkty milovníkom čaju do iných krajín. Od vtedy sa vyrába aj pre konzumné účely a to z najkvalitnejších odrôd čajových rastlín.

Ručne vyrábané kvitnúce čaje pochádzajú zo záhrad v juhovýchodnej časti čínskej provincie Yunnan, blízko hraníc s Laosom a Vietnamom. Čierne, zelené a biele čaje sú zbierané za skorého rána, pričom sú stále vlhčené rosením. Proces výroby sa začína vyselektovaním a triedením čajových lístkov do zväzkov rovnakej dĺžky, sú splošťované valcovaním a zošívané hodvábom do rôznorodých tvarov a zhlukov, ako napr. guľôčky, huby, kónusy, srdcia, tvary broskyne či lucerny. Ešte pred samotným procesom zošívania bývajú parfémované jazmínom, alebo inými jemnými kvetmi s cieľom vytvoriť výraznejší čuchový vnem. Niektoré jednoduché tvary sú vyrobené v priebehu minúty, komplikovaný dizajn sa tvorí aj 10 - 15 minút. Po dokončení sa čajové guľočky podrobia sušeniu pri teplote 212 stupňov po dobu dvoch hodín. Po ňom nasleduje oxidácia a vypaľovanie, čo je posledný proces pred zabalením.

kvitnúce čaje teazona

kvitnúce čaje teazona