Svieže kvitnúce čaje v lahodných príchutiach - relax a pohoda v každej šálke

Svieže kvitnúce čaje v lahodných príchutiach - relax a pohoda v každej šálke
Vypredaná zľava

Táto ponuka má 7 variantov.

225x kúpené

Zastavte sa na pár minút a vychutnajte si lahodnú chuť čaju

Zdravíme všetkých romantikov a milovníkov kvalitného a chutného čajového nápoja. Dnes máte jedinečnú príležitosť zakúpiť si kvitnúce čaje podľa vlastného výberu. Spomaľte, nájdite si pár minút a zrelaxujte sa pri šálke dobrého, kvalitného a ručne vyrábaného čaju. Pri kúpe až 6 ks čajov je poštovné len 1,50 €. Navyše skvelý bonus 6+1 zadarmo!

Urobte si pohodovú čajovú párty!

V skratke

 • zľava na 1 ks kvitnúceho čaju 
 • vybrať si môžete zo 7 príchutí 
 • ručne vyrábané
 • ohodnotené certifikátom kvality
 • bonus 6+1 zadarmo
 • vhodné aj ako darček
 • poštovné vo výške 1,50 € platí až pre 6 ks čajov

 

kvitnúce čaje teazona 

Platnosť kupónu

do 28.02. 2015

Podmienky

 • objednávku u dodávateľa už nemusíte vykonávať, tovar vám bude automaticky zaslaný do 7 pracovných dní od obdržania kupónu
 • poštovné v hodnote 1,50 € sa automaticky pripočíta k cene objednávky a platí max. na 6 kupónov
 • množstvo kupónov v akci je limitované na 225 ks

Hodnotenia zákazníkov

Teazona.sk

Excelentné

4,80 z 5 (10x)

100% zákazníkov odporúča túto spoločnosť (10 / 10)

 • 5
  8
 • 4
  2
 • 3
 • 2
 • 1

V cene kupónu je zahrnuté:

 • 1 ks kvitnúceho čaju podľa vlastného výberu
 • na výber príchute: Posvätný lotos, Oceán búrok, Purpurová lucerna, Strieborné šťastie, Bozk milencov, Kvitnúce bohatstvo, Dvojité šťastie

Skvelý bonus 6+1 zadarmo!

kvitnúce čaje teazona

Kvitnúce čaje sú maličkým klbkom vytvoreným z usušených čajových lístkov a kvetov zviazaných do guľôčky. Tá sa pri zaliatí horúcou vodou začne roztvárať a vykvitne z nej kvet. Rastliny používané na výrobu kvitnúcich čajov sú väčšinou jemné a v priebehu niekoľkých minút sa rozvíja ich vôňa a zafarbenie. Typickým miestom ich výroby je čínska provincia Yunnan.

Čaje sú vyrobené prevažne z bieleho čaju s prídavkom strieborných ihličiek. Pridané su kvety amarantu, chryzantémy, jazmínu, ľalie, ibišteka a osmantusu.

Kvitnúce čaje od nás sú dovezené priamo z Ázie, kde sú ručne vyrábané a sú ohodnotené certifikátom kvality.

kvitnúce čaje teazona

Posvätný lotos 
Čaj: zelený čaj so striebornými ihličkami 
Prísada: ľalia, jazmín 
Popis: Čajové guľôčky sú veľmi krehké, ale po zaliatí vodou sa lístky zeleného čaju roztvoria a posvätný lotos vytvorí nádherný kruh, ktorý vo svojom základe spája kvet ľalie. Zelený čaj použitý pri výrobe čaju rastie v pohorí Huangshan a  konštantne vlhké podnebie mu dodáva jedinečnú kvalitu a bledý broskyňový odtieň. 
 
Oceán búrok
Čaj: zelený čaj (camelia sinensis – nefermentovaný) 
Prísada: aksamietnica 
Popis: Je vyrobený z kvalitných ingrediencií, zeleného čaju a  kvetov aksamietnice. Po zaliatí vodou guľôčka pukne a predstaví vám zmes sýtych farieb a chutí. Vo chvíľach pohody a pokoja tak môžete obdivovať krásu ukrytú v čaji. Má bledú farbu a jedinečnú textúru zrelej chuti.
 
Purpurová lucerna
Čaj: zelený čaj Anhui 
Prísada: kvet Amarantu 
Popis: Kvalitný čaj z provincie Anhui a tri amarantové kvety vytvárajú pri kvitnutí postupne rastúcu purpurovú vežu. Po kontakte s horúcou vodou sa pomaly otvára kvet. Jemne sfarbené lupene sa roztvoria, symbolizujúc prosperujúce a úspešné dni v budúcnosti. Pitie tohto čaju sľubuje skutočne spektakulárny zážitok. 
 
Strieborné šťastie 
Čaj: zelený čaj so striebornými ihličkami 
Prísada: chryzantéma, kvet Amarantu, aksamietnica 
Popis: Čajové lístky tohto kvitnúceho čaju sa po zaliatí vodou premenia na kyticu kvetov, ktorú tvorí zelený čaj, aksamietnice, chryzantéma a guľatý kvet Amarantu. Každá šálka čaju má zrelú arómu s jemným kvetinovým podtónom, dlhotrvajúcu vôňu a pozitívne účinky na zdravie.
 
Bozk milencov
Čaj: zelený čaj so striebornými ihličkami 
Prísada: kvet Aksamietnice 
Popis: Tento čaj je špecialitou provincie Fujian. Považuje sa za jeden z najvzácnejších čínskych čajov a taktiež za jeden z najlahodnejších na svete. Proces kvitnutia poodhalí pri svojom vyvrcholení tri navzájom poprepletané kvety Aksamietnice, poskytujúce príjemný estetický zážitok. 
 
Kvitnúce bohatstvo
Čaj: zelený čaj (Camelia Sinensis - nefermentovaný) 
Prísada: chryzantéma, kvet Amarantu 
Popis: Tento čaj je vyrobený z  najkvalitnejšieho zeleného čaju s  kvetom Amarantu a  chryzantémy. Kvety rozkvitnú ako kráľovná v  celej svojej pestrosti a  kráse. Tie dodávajú čaju typickú sladkastú chuť, unikátnu a zrelú arómu s kvetinovými tónmi. Čaj je ručne vyrobený z jemných čajových lístkov. 
 
Dvojité šťastie 
Čaj: zelený čaj (camelia sinensis – nefermentovaný) 
Prísada: chryzantéma 
Popis: Pri kvitnutí sa z ručne vyrobenej čajovej guľôčky uvoľnia tri chryzantémové kvety, jemne navinuté na zviazané čajové lístky. Tento druh patrí medzi raritné. Ročne sa vyrobí limitované množstvo, pretože výroba jednej rozety trvá až 45 minút. Čaj má bledú broskyňovú farbu a jemnú kvetinovú príchuť.

História a tradícia

História je veľmi nejasná. Jeden názorový tábor sa prikláňa k tomu, že kvitnúci čaj je modernou kreáciou, ktorá má iba 10 - 15 rokov, čo sa datuje asi do obdobia, keď sa tieto čaje dostali aj na trhy mimo Číny. Druhý názor je, že jeden konkrétny tvar, alebo druh je starý minimálne niekoľko storočí a poukazujú na neho referencie v starovekej čínskej literatúre. Pripúšťa však, že ostatné druhy kvitnúcich čajov sú dielom rokov nedávnych.

Umenie výroby výstavných čajov je staré niekoľko storočí. V čínskej literatúre sa spomína prvýkrát v období dynastie Son v rokoch 960 – 1279. V starých kronikách sa píše, že „čajové lístky boli vo zväzku s kvetinami pre potešenie cisára“, aj keď ten ich nikdy nepil, pretože v tejto forme to bol čaj určený skôr na vizuálny zážitok.

kvitnúce čaje teazona

Prémiové odrody sa na výrobu týchto čajov nepoužívali až do doby, kým nejaký šikovný čínsky obchodník neprišiel s nápadom exportovať tieto produkty milovníkom čaju do iných krajín. Od vtedy sa vyrába aj pre konzumné účely a to z najkvalitnejších odrôd čajových rastlín.

Ručne vyrábané kvitnúce čaje pochádzajú zo záhrad v juhovýchodnej časti čínskej provincie Yunnan, blízko hraníc s Laosom a Vietnamom. Čierne, zelené a biele čaje sú zbierané za skorého rána, pričom sú stále vlhčené rosením. Proces výroby sa začína vyselektovaním a triedením čajových lístkov do zväzkov rovnakej dĺžky, sú splošťované valcovaním a zošívané hodvábom do rôznorodých tvarov a zhlukov, ako napr. guľôčky, huby, kónusy, srdcia, tvary broskyne či lucerny. Ešte pred samotným procesom zošívania bývajú parfémované jazmínom, alebo inými jemnými kvetmi s cieľom vytvoriť výraznejší čuchový vnem. Niektoré jednoduché tvary sú vyrobené v priebehu minúty, komplikovaný dizajn sa tvorí aj 10 - 15 minút. Po dokončení sa čajové guľočky podrobia sušeniu pri teplote 212 stupňov po dobu dvoch hodín. Po ňom nasleduje oxidácia a vypaľovanie, čo je posledný proces pred zabalením.

 

kvitnúce čaje teazona