60 minútová kraniosakrálna alebo reflexná terapia.

60 minútová kraniosakrálna alebo reflexná terapia.

Dosiahnite fyzické i emocionálne uvoľnenie!

Jemné, neinvazívne ošetrenie len za 10,80€. Vyskúšajte si dnes za akciovú cenu kraniosakrálnu alebo reflexnú terapiu so zľavou až 46%.

Pomocou jemných dotykov sa vylaďuje kraniosakrálny rytmus a obnovujú sa ozdravné procesy organizmu. Kraniosakrálna terapia je vhodná pre všetkých bez ohľadu na vek a môžu ju absolvovať aj deti.

Okrem fyzických bolestí dokáže terapia pomôcť aj pri posilnení imunitného systému, migrénach, je výborná ako doplnkové ošetrenie a po operácii ako rekonvalescencia. Využíva sa aj pri liečení depresií, poruchách sústredenia. Pomáha odbúravať stres a nahromadené napätie.

Reflexná terapia vychádza z tradičnej čínskej medicíny, terapeut dokáže presne určiť, na ktorú časť je terapia potrebná. Jej pravidelné absolvovanie je prospešné ako prevencia, ale aj pri liečbe rôznych ochorení.

V skratke

 • zľava na kraniosakrálnu alebo reflexnú terapiu - teraz len za 10,80€
 • príjemné prostredie a individuálny prístup
 • profesionálne služby spojené s odborným poradenstvom
 • zbavte sa nepríjemných fyzických bolestí a problémov
 • ošetrenie je vhodné pre všetky vekové kategórie
 • reflexná terapia nie je vhodná v prípade infekčného ochorenia nôh

Platnosť kupónu

do 30.08. 2012

Podmienky

 • kupón platí na kraniosakrálnu alebo reflexnú terapiu pre 1 osobu
 • maximálny počet kupónov na osobu: 1ks (viac kupónov na 1 zákazníka neakceptujeme)
 • potrebná objednávka na t.č.: 0948 045 565 (objednávky budú prijímané Po – Pia: 10:00 – 19:00 hod.)
 • akcia je limitovaná na 100 kupónov
 • kupón platí od 15.5.2012 do 30.8.2012

Poskytovateľ

Q-masáže - Pavol Jorík

Mierová 116
821 05 Bratislava

telefón:
+421 948 045 565

Prevádzková doba a objednávanie:
Po - Pia: 10:00 - 19:00 hod.

V cene kupónu je zahrnuté:

 • 60 minútová kraniosakrálna terapia s odstránením energetických blokád

alebo

 • 60 minútová reflexná terapia s komplexnou diagnostikou

+ profesionálne služby a poradenstvo

 

Krasniosakrálna terapia

Kraniosakrálna terapia

Pri tomto type neinvazívnej celotelovej procedúry so zameraním na oblasť hlavy, krčnej a krížovej chrbtice sa použitím ľahučkých, sotva znateľných dotykov (jemných techník, ktoré patria k osteopatii) a intuície pôsobí na mozgovo-miechovú tekutinu, ktorá chráni a vyživuje celý centrálny nervový systém a prúdi v chrbticovom kanáli. Cieľom je nájsť zdroj energetických blokád a ich odstránením pomôcť obnoviť správny tok tekutín a telesnej energie. Vďaka navodenému uvoľneniu sa regeneruje celý organizmus.

Čo je kraniosakrálny rytmus?
Tento, vlnám podobný rytmus, vzniká dôsledkom produkcie mozgovomiechovej tekutiny (liquoru) a jeho odvádzaním krvným systémom. Čím lepší je kraniosakrálny rytmus, tým lepšie sú prepojené všetky bunky, čo svedčí o dobrom stave organizmu.

Dôležitou súčasťou kraniosakrálneho rytmu je dosiahnutie tzv. nulového bodu, počas ktorého sa uvoľňujú väzivá v celom tele, obnovujú flexibilitu autonómneho nervového systému, redukujú stres a jeho emocionálne následky, pôsobia ukludňujúco na hyperaktívne deti a vytvárajú spojenie s autistickými deťmi, majú pozitívne efekty na depresie a psychosomatické problémy. Ak je kraniosakrálny rytmus trvalo brzdený, vzniká množstvo bolestí hlavy. Aj školská medicína vie a uznáva, že bolesti hlavy sú podmienené emocionálne, a to nie je nič metafyzického, ale súvisí to so svalovým napätím a obmedzeným dýchaním. Systém hlavových membrán sa dostane do stresu, t.j. mení sa prekrvenie, mozgové a hlavové nervy už nefungujú optimálne a na konci tejto rady je napríklad príznak migrény.
 

Metódu je možné aplikovať na: Harmonizaciu ANS (autonómneho nervového systemu), uvoľnenie a odplavenie toxických látok z tela, odstránenie rôznych napäťových vzorcov, podstatné zníženie stresu, chronický únavový syndróm, posttraumatický syndróm, úzkostné stavy, podstatné zlepšenie stavu klienta v kombinácií rôznych druhov masáží, porúch učenia, slabej koncentrácie, migrény, rôzne symptómy po úrazoch, poruchy zraku, problémy s trojklaným nervom, poruchy sluchu, čuchu, koliky, reflux, úklony hlavy, poruchy pohybov jazyka, skolióza, bolesti hlavy, zápaly svalov a nervov, alergie, regulácia hormonálnej činnosti, dysfunkcie čeľustného kĺbu, poruchy rovnováhy, mierne poruchy psychiky a iné.
 

Krasniosakrálna terapia

Reflexná terapia s komplexnou diagnostikou podľa tradičnej čínskej medicíny

Komplexná diagnostika
Táto diagnostika je založená na klasickej reflexnej diagnostike chodidiel z hľadiska tradičnej čínskej medicíny, reflexológie a tiež súčasných poznatkov pohybového aparátu a jej dopad na ostatné časti tela. Terapeut pôsobí tlakom na presne určené reflexné body chodidla. Prostredníctvom komunikácie s klientom terapeut môže presne určiť, pre ktorú časť tela je potrebná terapia.

Reflexná terapia
Pri reflexnej terapii sa aplikuje tlak na reflexné zóny, plôšky a body na nohách. Na chodidlách sa nachádza displej celého tela človeka aj s jeho problémami. Z plochy chodidla sa dajú reflexne ovplyvňovať ťažkosti na inom mieste tela. Pravidelné ošetrenie pomocou tejto metódy napomáha k uvoľneniu a harmonizácii celého organizmu, odstraňuje blokády.

Je prevenciou a pomáha pri liečbe hlavy, stresov, astmy, zápalu dutín, migrén, ochorenia obličiek, problémov s chrbticou a celým pohybovým aparátom. Stimuluje činnosť vnútorných orgánov a lymfatického obehu, priaznivo tiež ovplyvňuje hormonálnu činnosť. Reflexná terapia nie je vhodná v prípade infekčného ochorenia nôh.

 

Q - masáže

Poznanie

Venovať sa hlbšie svojmu telu a mysli bolo mojím zámerom už od strednej školy. Na prelome rokov 1988 – 1989 som sa prostredníctvom učiteľa Tai-chi z Brna prvýkrát stretol s čínskym umením sebapoznania a sebarealizácie. Následne som absolvoval taoistické cvičenia, Tai-chi, Qi gong, meditačné techniky všímavosti a vhľadu s rôznymi ázijskými a európskymi učiteľmi.

Získané vedomosti a skúsenosti, ktoré vychádzajú z tradičných euroázijských systémov, ako aj z najnovších aplikovaných poznatkov uplatňujem na praktické využitie pre súčasného človeka v jeho bežnom živote. Dôležitou súčasťou môjho záujmu naďalej zostáva veľká oblasť tradičnej čínskej medicíny.

Krasniosakrálna terapia

Práca

Od roku 2002 sa venujem vykonávaniu rôznych masážnych techník a poradenstvu v oblasti zdravého spôsobu života. Veľmi dobré výsledky dosahujem pri práci s klientmi pri individuálnych, často nešpecifikovaných a obtiažne diagnostikovateľných problémoch chrbtice, pohybového aparátu a podobne.

Od roku 2011 si dopĺňam vedomosti z nadstavbovej oblasti kraniosakrálnej terapie na Inštitúte CranioSacralnej Biodynamiky v Prahe. Biodynamický prístup alebo tiež kraniosakrálna biodynamika sa prirodzeným spôsobom vyvinula z kraniosakrálnej osteopatie, pričom pracuje s jemnejšími fyziologickými prejavmi, akými sú napríklad prúdenie potencie v tele, emocionálna, duševná a duchovná úroveň.

Biodynamika sa zameriava na zdravie, nie na jednotlivé patologické stavy tela a jeho častí. Tento prístup využíva prirodzenú múdrosť nášho organizmu. Uvoľňovanie napätia sa uskutočňuje vo viacerých vrstvách a často sa podarí spracovať skutočné príčiny potiaží, nielen ich prejavy na povrchu.

Na odstraňovanie, resp. zmierňovanie týchto problémov u klientov využívam okrem už uvedenej kraniosakrálnej biodynamiky aj tieto techniky (v zátvorke je uvedený lektor kurzov):

 • čínske masáže Qi gong Tuina ( Prof. MUDr. BAI Yungiao)
 • Dornova a Breussova masáž (Doc. Anna Velisek)
 • myofasciálne masáže ( Mgr. Ezechiel Kováč)
 • kraniosakrálna terapia, úroveň I.,II a III. - facilitátor (fyzioterapeut Ulrich Hesse)
 • jemné techniky uvoľňovania fascií (Bc. Jaroslava Helembaiová)
 • Shiatsu (Ing.arch. Zuzana Šuková)
 • pulzová diagnostika (Dušan Tomek)
 • seminár I, II a III. The Reconnection a Reconnection healing (Dr. Eric Pearl)
 • EFT - Emotional Freedom Techniques (Mgr. Ľuboš Kadlec)
 • viscerálna terapia - úroveň I. (fyzioterapeut Ulrich Hesse)
 • SRT – Spiritual Response Therapy (Pavel Kaiser)

Ďalšie vzdelávacie semináre v oblasti masáží som absolvoval v strediskách INPROV BRNO, 1.škola tradiční čínske medicíny Praha, REMAS Piešťany a ŠKOMAS Bratislava.
 

Krasniosakrálna terapia