Pomôžte psíkom a mačičkám v Útulku Piešťany - venujte symbolické 1 € či viac na nákup vedier na vodu a vysokotlakového čističa

Aby mali krajší osud...

Po úspešných spoluprácach Útulku Piešťany a tímu zo ZaMenej.sk v minulých rokoch už vieme, že sa tu nachádza množstvo ľudí s dobrým srdcom. V priemere 85 psíkov a 10 mačičiek potrebuje každodennú starostlivosť a materiálne vybavenie. Tentokrát môžete prispieť na nákup 40 ks závesných kýblov na vodu do kotercov a tlakového čističa. Tie pôvodné si už odžili niekoľko zím a táto posledná mrazivá ich všetky úplne zničila, sú popraskané a voda preteká, takže útulok je potrebné vybaviť novými na prichádzajúcu jar a leto. 

Zároveň by do útulku radi zaobstarali vysokotlakový čistič, nakoľko štandardné čistenie hadicou a kartáčmi nie je úplne kvalitné a efektívne, a ušetrený čas tak môže byť strávený užitočnejšie v prospech starostlivosti o zvieratká, riešením prípadov a rôznych prevádzkových záležitostí.

Preto by sme vás opäť radi poprosili o pomoc pre našich štvornohých priateľov.

Celková potrebná suma, ktorú by sme radi vyzbierali je 660 €, ktorá stačí na nákup 40 kýblov po 10 € za kus a vysokotlakového čističa za 260 €.

Piešťanský útulok je verejnosti veľmi dobre známy svojou činnosťou a kvalitnou starostlivosťou o zvieratá, za čo je nepochybne kandidátom na jeden z najlepších útulkov na Slovensku. Podmienky pre svojich dočasných obyvateľov sú tu vďaka jeho personálu naozaj dobré, avšak nedostatok prostriedkov býva často prekážkou na nevyhnutné opravy, zdravotnú starostlivosť a ďalšie činnosti

“Neustále sa snažíme hľadať spôsoby, ako vylepšiť podmienky v našom útulku, no všetko niečo stojí a každý deň je okrem náročnej prevádzky a starostlivosti o existujúcich obyvateľov zároveň neustálym závodom o prežitie v zmysle financovania nevyhnutného. Bez pomoci ľudí by sme boli úplne stratení - to je holý fakt.”
Ľubomíra Baleková, Predsedníčka Útulku Piešťany

V skratke

Platnosť kupónu

do 30.06. 2017

Podmienky

  • zakúpením kupónu dobrovoľné prispievate na financovanie vedier na vodu a vysokotlakový čistič v Útulku Piešťany
  • v prípade otázok nás kontaktujte na t.č. 0904 170 913, alebo emailom na utulok@utulok-piestany.sk
  • počet kupónov v akcii nie je limitovaný dosiahnutím vyzbieranej sumy, dodatočne vyzbierané prostriedky budú použité na financovanie ďalších potrieb útulku, ich zoznam môžete pozrieť na FB stránke Útulku Piešťany
  • kupón nie je potrebné nikam zasielať, slúži pre vašu referenciu o dare. Ďakujeme!

Poskytovateľ

Útulok Piešťany

 

Priemyselná 12a
Piešťany

telefón:
0904 170 913
 
 
Zakúpením kupónu prispievate na zbierku Piešťanského útulku a je len symbolický. Nie je potrebné ho nikam posielať, všetky vyzbierané prostriedky budú odovzdané našou spoločnosťou priamo na oficiálny účet útulku. Ďakujeme.
 
Navštívte nás:
 
Zimné obdobie (September - Marec):
Pondelok, Utorok, Štvrtok, Piatok : 8:00 - 16:00 hod; Streda, Sobota, Nedeľa : 8:00 - 17:00 hod
 
Letné obdobie (Apríl - August):
Pondelok až Nedeľa : 8:00 - 19:00 hod

O správny smer vyzbieraných peňazí sa nemusíte obávať, ručíme za ich zúžitkovanie na určenú vec. Všetko bude transparentné a ako vždy predtým, vedenie útulku nám dá presne vedieť, na aké účely a v akých výškach boli využité. Prípadne si môžete urobiť výlet do Piešťan do útulku a vyvenčiť niektorého zo psíkov - vašej návšteve sa len potešia!

 

O útulku Piešťany

Útulok Piešťany vznikol v r. 1999 ako reakcia na nepriaznivú situáciu v tomto meste a okolí, kedy bolo s túlavými zvieratami zaobchádzané nehumánne a väčšina z nich bola zabíjaná. Od jeho založenia ním do dnešného dňa prešlo viac ako 6 tisíc zvierat, z ktorých drvivá väčšina bola umiestnená v nových domovoch alebo sa vrátila k pôvodným majiteľom.

Zvieratá tu nie sú utrácané, každé jedno zviera má šancu až do svojho prirodzeného skonu.

Svojou činnosťou sa staráme nielen o zvieratá, ale aj o ochranu ľudí – túlavé zvieratá bez veterinárnej starostlivosti sú potenciálnym zdravotným (prenos chorôb) aj bezpečnostným rizikom pre ľudí (napadnutie, uhryznutie), najmä detí.

Taktiež plníme hygienickú funkciu v meste a prispievame tým k čistote životného prostredia - ak by mali exkrementy, ktoré pochádzajú od zvierat sústredených v útulku „zdobiť“ ulice miest alebo trávniky v parkoch, mestá by museli vynakladať oveľa viac finančných prostriedkov na ich odpratávanie.

 

 

Zvyšujeme povedomie verejnosti na tému opustené zvieratá a plníme tak aj vzdelávaciu funkciu, ktorá je tým najdôležitejším, čo treba začať šíriť, aby sme nemuseli ako spoločnosť riešiť dôsledky, ale aby sme začali u príčin.

Na realizáciu našich cieľov v maximálnej možnej miere využívame získané finančné prostriedky od našich podporovateľov - neustále sa snažíme zapájať verejnosť do našej činnosti, šírime tak osvetu a získavame prostriedky prostredníctvom virtuálnych adopcií, tzv. patronátu, organizovaním online aukcií darovaných predmetov na našich web stránkach (oficiálnej aj Facebookovej), organizovaním burzy darovaných predmetov v meste Piešťany, príležitostne organizujeme finančné zbierky na obzvlášť nákladné veterinárne ošetrenia konkrétnych zvierat alebo konkrétny hmotný účel (napr. bojler). Snažíme sa získať materiálnu podporu aj v podobe potrieb každodennej spotreby – krmivo, deky, napájadlá, psie búdy.

Sme vďační za akúkoľvek poskytnutú pomoc, lebo bez podpory ľudí, ktorí majú pozitívny vzťah k zvieratám, by naša činnosť nebola možná. Ďakujeme!