Pomoc psíkom v Útulku Piešťany - dobrovoľný príspevok na urgentné prípady a pre celkový lepší život opustených zvieratiek

Pomoc psíkom v Útulku Piešťany - dobrovoľný príspevok na urgentné prípady a pre celkový lepší život opustených zvieratiek

Táto ponuka má 3 varianty.

1465super prispievateľov

Pomôžte prežiť zvieratkám v piešťanskom útulku

Po úspešných spoluprácach Útulku Piešťany a tímu zo ZaMenej.sk v rokoch 2011 - 2013 už vieme, že sa tu nachádza množstvo ľudí s dobrým srdcom. V priemere 90 zvieratiek potrebuje každodennú starostlivosť a pomerne často sa do útulku dostanú zvieratká vo veľmi vážnom zdravotnom stave, ktoré vyžadujú urgentné operačné zákroky. Tieto sú finančne náročné a veľmi zasahujú do útulkového rozpočtu. Preto by sme vás opäť radi poprosili o pomoc pre našich štvornohých priateľov.

Zapojte sa do našej pomocnej akcie aj vy a dajte im aspoň trochu pocítiť, že v ich nepriaznivom osude nie sú sami!

O správny smer vyzbieraných peňazí sa nemusíte obávať, ručíme za ich zúžitkovanie na určenú vec. Všetko bude transparentné a ako vždy predtým, vedenie útulku nám dá presne vedieť, na aké účely a v akých výškach boli využité. Prípadne si môžete urobiť výlet do Piešťan do útulku a vyvenčiť niektorého zo psíkov - vašej návšteve sa len potešia!

Piešťanský útulok je verejnosti veľmi dobre známy svojou činnosťou a kvalitnou starostlivosťou o zvieratá, za čo je nepochybne kandidátom na jeden z najlepších útulkov na Slovensku. Podmienky pre svojich dočasných obyvateľov sú tu vďaka jeho personálu naozaj dobré, avšak nedostatok prostriedkov býva často prekážkou na nevyhnutné opravy, zdravotnú starostlivosť a ďalšie činnosti.

"Poďme to spolu dotiahnuť do cieľovej sumy"

Do 11.5.2016 sa nám vďaka vašej výdatnej pomoci podarilo vyzbierať už 840 €.

Cieľ 1000 € je na dosah, pomôžte nám ho dosiahnuť čo najrýchlejšie. Ďakujem vám za pomoc!

V skratke

 • rozhodnite sami o výške svojho príspevku na základe vašich možností a hlasu svojho srdca
 • venujte psíkom symbolické 1€, prípadne viac peniažkov kúpou kupónov v hodnote 5 € alebo 10 €
 • pomôžte Jute a Juve s nákladmi na operácie, Russovi zachrániť nožičku, Stelle s jej 10 drobcami a Kirke so 4 šteniatkami
 • 100% z vyzbieraných finančných prostriedkov pôjde na financovanie zdravotnej starostlivosti, operácií, čipovanie a puppy granulky pre šteniatka v Útulku Piešťany
 • v prípade, že sa nám podarí vyzbierať viac, použijeme peniaze na nákup granulí pre dospelých psíkov a iných základných vecí pre chod útulku
 • naši podporovatelia vedia, kam idú peniaze - všetky zbierky viažeme na konkrétny účel
 • všetko dianie v útulku a všetky informácie o zbierkach sú zaznamenávané na oficiálnej stránke Útulku Piešťany v Správach z útulku a na facebook stránke Viac usmevov:), ale hlavne sa môžete prísť presvedčiť osobne – vaše návštevy sú pre nás potešením a podporou!
 • všetky minulé zbierky si môžete pozrieť v blogu ZaMenej.sk a charitatívnych akciach ZaMenej.sk, konkrétne každú predchádzajúcu zbierku pre Útulok Piešťany: 1. zbierka na unimobunku pre šteniatka, 2. zbierka na unimobunku pre šteniatka, zbierka na nový plot, zbierka na zaobstaranie búd a plastových dvierok na búdy
 • ĎAKUJEME!

Platnosť kupónu

do 30.06. 2016

Podmienky

 • zakúpením kupónu dobrovoľné prispievate na financovanie zdravotnej starostlivosti, operácií, čipovanie a puppy granulky pre šteniatka v Útulku Piešťany
 • v prípade otázok nás kontaktujte na t.č. 0904 170 913, alebo emailom na utulok@utulok-piestany.sk
 • počet kupónov v akcii nie je limitovaný dosiahnutím vyzbieranej sumy, dodatočne vyzbierané prostriedky budú použité na financovanie ďalších potrieb útulku, ich zoznam môžete pozrieť na FB stránke Útulku Piešťany
 • kupón nie je potrebné nikam zasielať, slúži pre vašu referenciu o dare. Ďakujeme!
VIP Klub Zvieratkovo

Staňte sa členom VIP Klubu Zvieratkovo

Aj vy patríte medzi majiteľov domácich zvierat, ktorí doprajú svojim miláčikom kvalitnú stravu, pamlsky, výstroj, hračky, pelechy a inú výbavu?

Dostávajte prednostne informácie o limitovaných či akciových ponukách a tiež príležitostné špeciálne bonusy a zvýhodnenia.

Ako sa stanem členom?
 • členom sa môže stať každý návštevník ZaMenej.sk
 • stačí sa prihlásiť svojím e-mailom

Vložením e-mailu súhlasíte s podmienkami ochrany osobných údajov.

Poskytovateľ

Útulok Piešťany

 

Priemyselná 12a
Piešťany

telefón:
0904 170 913
 
 
Zakúpením kupónu prispievate na zbierku Piešťanského útulku a je len symbolický. Nie je potrebné ho nikam posielať, všetky vyzbierané prostriedky budú odovzdané našou spoločnosťou priamo na oficiálny účet útulku. Ďakujeme.
 
Navštívte nás:
 
Zimné obdobie (September - Marec):
Pondelok, Utorok, Štvrtok, Piatok : 8:00 - 16:00 hod; Streda, Sobota, Nedeľa : 8:00 - 17:00 hod
 
Letné obdobie (Apríl - August):
Pondelok až Nedeľa : 8:00 - 19:00 hod

"V posledných dňoch sa do útulku dostali psíkovia vo veľmi vážnom zdravotnom stave, ktorí vyžadujú urgentnú pomoc, aby zvieratká netrpeli. Zvýšenými nákladmi utrpí útulkový rozpočet, ktorý musí pokryť každodennú prevádzku pre takmer 80 psíkov. Hlavne v tomto období roka, keď čakáme na 2% z dane ako na soľ, sú tieto nečakané náklady veľkou položkou, pri ktorej by sme vás chceli poprosiť o pomoc.

Prevádzka a starostlivosť o tak početné osadenstvo útulku si vyžaduje nemalé finančné náklady. Spolu len na tieto urgentné prípady je potrebných cca 1000 €, ktoré však nie sme schopní generovať bežnými dobrovoľnými príspevkami ani vyhlásenou zbierkou na našich stránkach.
Neustále sa snažíme získavať peniaze z rôznych aktivít ako sú Patronát, aukcie, burzy v meste Piešťany alebo žiadosti nadácií (bohužiaľ neúspešné). Je to však každoročný pretek o financovanie nevyhnutného a bez pomoci ľudí by sme boli úplne stratení. Preto sa opäť obraciame na vás, lebo len vďaka vám môžeme pomáhať iným.

Všetkým darcom vopred veľmi pekne ďakujeme za poskytnutú pomoc, veľmi si vážime každý, aj malý príspevok. V prípade, že sa v rámci tejto zbierky vyzbiera viac ako je naša cieľová suma, rozdiel bude použitý na akékoľvek ďalšie veterinárne zákroky pre zvieratká, ktoré to budú potrebovať. Toto bude samozrejme zdokumentované a zverejnené pre transparentnosť našich podporovateľov. Ešte raz ďakujeme!"

Ľubomíra Baleková - predsedníčka organizácie

 

 

Príbehy psíkov, pre ktorých je zbierka určená:

Juta a Juva potrebujú vašu pomoc s úhradou nákladov na operácie

Zdravotne veľmi zanedbané, cca 10-ročné množiteľské fenky už niekomu doslúžili, mali nádory na mliečnych žľazách, zuby, ak nejaké zostali - úplne hnilé, drží ich len zubný kameň, na očkách šedý zákal, ušný svrab, proste všetky neduhy množiteľských psíkov. Museli byť promptne zoperované, ich stav bol kritický, maternica bola u oboch celá hnisavá – tzv. ťažká pyometria. Obom bola odobraná celá lišta s mliečnymi žľazami, kde boli početné menšie i väčšie nádory a Juva mala ešte jeden aj na chrbátiku. Tam, kde boli, by ich už veľa dní života nečakalo. Telíčka vychudnuté, vycicané od početných pôrodov, pri hladkaní cítiť len kosť a kožu. Nevieme, čo všetko prežili, k človeku sa blížia veľmi opatrne, nevedia, čo môžu čakať, pred mužmi majú strach. Napriek všetkým útrapám sa snažia o kontakt a sú vďačné za každý pohľad, pohladkanie a pozornosť. Ich očká už vekom toľko nevidia, ale ich srdiečka volajú po milujúcej rodine, obe potrebujú veľa lásky a dôstojné miestečko na dožitie.

Náklady na operačné zákroky pre obe fenky boli v sume 250 €, čo je pre náš útulok vysoká položka popri zabezpečení prevádzky útulku.

 

 

Pokúsme sa zachrániť Russovu nožičku!

1-ročný psík Russo bol privezený nálezcom z obce Sokolovce, údajne sa tam túlal už viac dní s poranenou nožičkou. RTG ukázalo, že má trieštivú zlomeninu stehennej zadnej pravej nožičky. Musel mať veľké bolesti, úlomky kostí boli na viacerých miestach v svaloch. 13.4. bol úspešne zoperovaný, bola mu voperovaná platnička, ktorá drží kosť, bude nasledovať rekonvalescencia. Napriek všetkému, čo prežil, je Russo milý a prítulný psík, všetky úkony znášal bez jediného pípnutia.

Náklady na operáciu boli vo výške 354 €.

 

 

Stella a jej 10 drobcov

Vyhodená fenka, ktorá v lese porodila 10 šteniatok, bola vďaka podnetu a pomoci skvelých ľudí v spolupráci s nami zachránená a všetci sú už v bezpečí. Šteniatka, 6 dievčat a 4 chlapci, majú momentálne 5 týždňov a už sa pokúšajú papať samé, vrhli sa na misky a veľmi im chutí. Prerezávajú sa im zúbky, lozia po celej miestnosti a objavujú svoj malý svet, mamina má plné ruky práce, aby ich ustriehla. Je obdivuhodné, že ich dokázala vychovať v neľútostných podmienkach, sú ako malí mackovia. Za dva týždne po prvej vakcíne a čipovaní budú pomaly na adopciu, treba rátať s tým, že budú väčšieho vzrastu.

 

 

Kirka a jej 4 šteniatka

12.4.2016 mali 12 dní, čakáme, že čoskoro otvoria očká. Kirka je fantastická mamina, stará sa o ne ukážkovo a maličkí rastú jedna radosť.

 

 

Všetky šteniatka budú čoskoro potrebovať Puppy granulky, veterinárne ošetrenie, čipovanie, vakcíny atď., Ak vezmeme do úvahy len prvú vakcínu a čipovanie plus opakované odčervovanie a krmivo, tak počiatočné náklady na jedno šteniatko sú 30 € x 14 šteniatok, t.j. spolu až 420 €.

Akákoľvek vaša aj malá pomoc bude pre nás a pre ne veľkou pomocou a krajším štartom do ich nového života, keďže tá úplne prvá fáza ich života nebola príliš ružová.

 

 

O našom útulku

Útulok Piešťany vznikol v r. 1999 ako reakcia na nepriaznivú situáciu v tomto meste a okolí, kedy bolo s túlavými zvieratami zaobchádzané nehumánne a väčšina z nich bola zabíjaná. Od jeho založenia ním do dnešného dňa prešlo viac ako 6 tisíc zvierat, z ktorých drvivá väčšina bola umiestnená v nových domovoch alebo sa vrátila k pôvodným majiteľom.

Zvieratá tu nie sú utrácané, každé jedno zviera má šancu až do svojho prirodzeného skonu.

Svojou činnosťou sa staráme nielen o zvieratá, ale aj o ochranu ľudí – túlavé zvieratá bez veterinárnej starostlivosti sú potenciálnym zdravotným (prenos chorôb) aj bezpečnostným rizikom pre ľudí (napadnutie, uhryznutie), najmä detí.

Taktiež plníme hygienickú funkciu v meste a prispievame tým k čistote životného prostredia - ak by mali exkrementy, ktoré pochádzajú od zvierat sústredených v útulku „zdobiť“ ulice miest alebo trávniky v parkoch, mestá by museli vynakladať oveľa viac finančných prostriedkov na ich odpratávanie.

 

 

Zvyšujeme povedomie verejnosti na tému opustené zvieratá a plníme tak aj vzdelávaciu funkciu, ktorá je tým najdôležitejším, čo treba začať šíriť, aby sme nemuseli ako spoločnosť riešiť dôsledky, ale aby sme začali u príčin.

Na realizáciu našich cieľov v maximálnej možnej miere využívame získané finančné prostriedky od našich podporovateľov - neustále sa snažíme zapájať verejnosť do našej činnosti, šírime tak osvetu a získavame prostriedky prostredníctvom virtuálnych adopcií, tzv. patronátu, organizovaním online aukcií darovaných predmetov na našich web stránkach (oficiálnej aj Facebookovej), organizovaním burzy darovaných predmetov v meste Piešťany, príležitostne organizujeme finančné zbierky na obzvlášť nákladné veterinárne ošetrenia konkrétnych zvierat alebo konkrétny hmotný účel (napr. bojler). Snažíme sa získať materiálnu podporu aj v podobe potrieb každodennej spotreby – krmivo, deky, napájadlá, psie búdy.

Sme vďační za akúkoľvek poskytnutú pomoc, lebo bez podpory ľudí, ktorí majú pozitívny vzťah k zvieratám, by naša činnosť nebola možná. Ďakujeme!