Jedinečné DIVADLO BOLKA POLÍVKY teraz aj na Slovensku - premiéra legendárnej hry PODIVNÉ ODPOLEDNE DR.ZVONKA BURKEHO!

Jedinečné DIVADLO BOLKA POLÍVKY teraz aj na Slovensku - premiéra legendárnej hry PODIVNÉ ODPOLEDNE DR.ZVONKA BURKEHO! Detailne overená ponuka našim tímom Exkluzívna ponuka na ZaMenej.sk
2x kúpené

Čierna crazykomédia o skorovražde, buchtách a svadbe :-)

Pozývame vás do divadla - na premiéru novej hry Bolka Polívky - PODIVNÉ ODPOLEDNE DOKTORA ZVONKA BURKEHO. Najslávnejšia hra "o ľudomilovi, ktorý sa takmer stal niekoľkonásobným vrahom", patrí takmer od vzniku divadla k erbovým klenotom repertoáru Činoherního klubu Praha. Úplne nový smer jej určil Bolek Polívka, ktorý svojim mimoriadnym klaunským a mimickým talentom stvoril "nezničiteľnú komédiu" v podobe čiernej inscenácie o skorovražde, buchtách a svadbe. Čoho všetkého je schopný doktor Burke, aby si zachránil svoju milovanú rezidenciu krásy?

V podaní Bolka Polívky, Pavla Lišku, Radima Filalu, Petra Halberstadta a Šárky Vaculíkové, sa máte skutočne na čo tešiť!

V skratke

 • zľava na vstupenku na Divadlo Bolka Polívky pre jednu osobu
 • slovenská premiéra
 • jedinečný humor známeho českého herca
 • predstavenie sa koná v Nitre v Starom Divadle Karola Spišáka
 • hosťami divadla sú slávni českí umelci
 • predstavenie v trvaní 120 minút

 

Platnosť kupónu

do 9.04. 2016

Podmienky

 • kupón platí na 1 vstup na predstavenie Divadla Bolka Polívky - PODIVNÉ ODPOLEDNE DR.ZVONKA BURKEHO
 • kupón platí ako vstupenka, je potrebné sa ňou preukázať na predstavení
 • počet kupónov na osobu nie je obmedzený

Termíny

 • Momentálne nie sú dostupné žiadne nadchádzajúce termíny.

Zobraziť predchádzajúce termíny »

Poskytovateľ

Povalač s.r.o.


Horná domovina 823 
Zbehy 951 42
 
telefón
0905 702 971
 

V cene kupónu za 15 € je zahrnuté:

 • vstupenka na Divadlo Bolka Polívky - PODIVNÉ ODPOLEDNE DR.ZVONKA BURKEHO
 • trvanie: 120 minút +  prestávky
 • kupón platí ako vstupenka

 

Predstavenie sa bude konať v termínoch:

 • 09.04.2016 (Sobota) o 18:00 hod. v Nitre: Staré Divadlo Karola Spišáka, Ul. 7. pešieho pluku

 

 

Legendárna inscenácia a čierna crazykomédia o skorovražde, buchtách a svadbe
 

„Pět mrtvol za pět vtežin!“
„ A já chtěl mít na stará kolena klid.“
„Nevadí Vám, že používám humor, že ne?“
„Jsem pouhý lidumil – amatér, něco jako býval svatý Václav.“

Čo všetko je schopný urobiť doktor Burke, aby si zachránil svoju milovanú rezidenciu krásy? Legendárna čierna inscenácia študentov JAMU z roku 1992 (Radim Fiala, Petr Halberstadt, Pavel Liška) sa vracia na javisko v spojení s Bolkom Polívkom a Šárkou Vaculíkovou. Nekonečné pekáče plné buchiet pani Outěchové, nápadník Václav Václav, nesmelý Tichý, Svatava skoro "svatá" a hlavne starý mládenec Burke, ktorý je na konci svojich mužských síl, ale ešte sa nehodlá vzdať a tak zvádza dojemný "donkichotský" zápas s presilou, ktorú tvorí zbierka ľudských necností a zlých vlastností.

 

 

Najznámejšia hra spoluzakladateľa, kmeňového autora a režiséra Činoherného klubu Ladislava Smočka "o ľudomilovi, ktorý sa takmer stane niekoľkonásobným vrahom", patrí takmer od vzniku divadla k erbovým klenotom jeho repertoáru, je akousi esenciou poetiky Činoherného klubu. Hra bola mnohokrát inscenovaná českými aj zahraničnými divadlami (bola preložená do trinástich jazykov) a dodnes je predmetom záujmu divadelníkov vlastne už ako osvedčený "klasický" titul.

Táto hra bola znovu naštudovaná samostatne v roku 1990 s Bolkom Polívkom, ktorého mimoriadny klaunský a mimický talent inšpiroval Ladislava Smočka k novému pohľadu na vlastný text. Životnosť tejto "nezničiteľnej" komédie, krutej aj láskavej zároveň, spočíva okrem iného v "skrytej" činohernáckej réžii (naozaj len) zdanlivo nerežírovaného herca.

Plánovaná zostava hostí: Bolek Polívka, Pavel Liška, Radim Fiala, Petr Halberstadt, Šárka Vaculíková

 

 

Bolek Polívka

Bolek Polívka patrí medzi obľúbených a významných českých hercov. Svojich fanúšikov si získal najmä svojou klauniádou, komikou a láskou k divadlu. Pôsobí aj ako mím a dramatik. Jeho meno je najviac spájané so známymi filmami Pelíšky, Pupendo či Musíme si pomáhat, za ktorý získal sošku Českého lva. Je dušou jedného z najobľúbenejších českých filmov Kurvahošigutntág. Postava "Bohúš" sa z tohto filmu v českej kinematografii stala kultovou.