Grónsko v pohode alebo raj pre fotografov: zľava na 8-dňový zájazd plný unikátnych zážitkov pre 1 osobu

Výnimočná krajina, výnimočný zájazd a nepochybne výnimočné spomienky

Grónsko nemusí znamenať len náročné putovanie úžasnou a drsnou prírodou. Nemusí byť len pre tých, ktorí majú dostatok odvahy, dobrú turistickú výstroj a poriadne teplý spacák. Dá sa precítiť a objavovať aj v pohode. Len tak, so široko otvorenými očami, dušou a objektívom fotoaparátu, ak je to váš blízky priateľ.

Po tom, čo sme vám pred pár mesiacmi priniesli ponuku na turisticko-expedičný zájazd do Grónska a úspešne ho s CK Sancho absolvovala už druhá slovenská výprava, tentoraz tu máme pre ponuku aj pre tých, ktorí si chcú jednu z najúžasnejších krajín na svete vychutnať v kľude a v pohode. S možnosťou menších výletov a túr po okolí, ale s pohodlným ubytovaním v penziónoch a dostatkom času na zbieranie zážitkov a krásnych záberov. 

Pripojte sa aj vy na jeden z najoriginálnejších výletov, aký ste kedy zažili. Zabudnite na predstavu toho, že je to ostrov len pre polárne výpravy. Grónsko vie byť naozaj pre všetkých. My sme si to minulý rok vyskúšali aj osobne a môžeme vám to len odporúčať. Ešte teraz sa nám o Grónsku sníva. Stačí si pozrieť fotografie v galérii. Takto sme to videli a takto Grónsko uvidíte aj vy! Ešte váhate? 

Ako ušetríte?
Pôvodná cena zájazdu "Grónsko v pohode alebo raj pre fotografov" je 2900 €. Na ZaMenej.sk si môžete v tomto prípade kúpiť zľavový kupón za 59 €, s ktorým vám v CK Sancho Tour odrátajú až 199 € z ceny zájazdu. Ušetríte tak 140 €, ktoré môžete použiť napríklad na úhradu položiek, ktoré nie sú súčasťou zájazdu - v tomto prípade napríklad medveďa ručne vyrezávaného z veľrybej kosti alebo nejakú dobrú pušku a gumáky v miestnom Zmiešanom tovare - jedinom na ostrove, kde majú naozaj všetko  :)
1 osoba 8 dní Bez stravy Letecky

V skratke

 • zľava na letecký zájazd do Grónska
 • plavba loďou pomedzi ľadové kryhy
 • návšteva inuitskej dedinky Kulusuk
 • ubytovanie v penziónoch 
 • prelet helikoptérou
 • krátky fakultatívny výlet do islanského hlavného mesta Reykjavíku
 • pozrite si predbežný program zájazdu

Platnosť kupónu

do 18.08. 2020

Podmienky

 • po obdržaní kupónu je potrebné prihlásiť sa na zájazd cez formulár na tomto odkaze
 • termín je potrebné rezervovať si čo najskôr, pri neskorej rezervácii negarantujeme možnosť využitia kupónu

V cene kupónu za 59 € je zahrnuté:

 • zľava 199 € na 8-dňový zájazd do Grónska pre 1 osobu

 

V cene zájazdu pre 1 osobu je zahrnuté:

 • spiatočná letenka Viedeň - Island - Grónsko vrátane letiskových poplatkov (do maximálnej výšky 1200 EUR)
 • prelet vrtuľníkom do Tasilaqu
 • transfer autobusom z Keflavíku do Reykjavíku a späť
 • 2x transfer loďou v Grónsku
 • ubytovanie v Grónsku a na Islande v penziónoch v dvojposteľových izbách

 

Termín zájazdu:

 • 11.08.2020 - 18.08.2020

 

Predbežný program:

1.deň: Odlet z Viedne na Island v podvečerných hodinách, prílet na Island, ubytovanie v blízkosti letiska v Reykjavíku.

2.deň: V ranných hodinách prelet k najväčšiemu ostrovu planéty – Grónsku. Ľadovce, ostré horské štíty trčiace z oceánu a prvé obrovské plávajúce kryhy uvidíme už z lietadla. Pristátie na letisku na ostrovčeku Kulusuk kde presadneme na palubu vrtuľníka a vychutnáme si vyhliadkový let popri ostrovčekoch s nádhernými horami vyrastajúcimi z morskej hladiny, popri ľadovcoch ,,tečúcich,, až do mora, a plávajúcich ľadových kryhách až na ostrov Ammassalik do mestečka Tasilaq, správneho strediska tejto oblasti. Ubytovanie v penzióne, kratšia prehliadka mestečka, oddych a nasávanie arktickej atmosféry.

3. deň: Fotovýlety a ľahšie túry v okolí mestečka Tasilaq, pre aktívnych turistov možnosť vystúpiť na miestne končiare, pre menej zdatných turistov bude stačiť romantická prechádzka v údolí Valley of Flower plnom rozkvitnutých kvetov a ľadovcových jazier. 

4. - 5. deň: Presun loďou cez najkrajší fjord v tejto oblasti Sermelik fjord do malebnej eskimáckej dedinky Tinitequilaq, pre záujemcov možnosť fakultatívneho výletu loďou až na koniec fjordu, pre aktívnych turistov opäť možnosť vystúpiť na niektorý najvyšší bod v okolí a kochať sa malebnou atmosférou Grónska.

6. deň:  Presun loďou späť na ostrovček Kulusuk, prechádzky a foto brejky v tejto fotogenickej dedinke, návšteva miestneho kostolíka postaveného z dreva z dánskej plachetnice ktorá tu stroskotala na skalách v roku 1907, pre aktívnych turistov opäť možnosť túr po okolí kde si vychutnáme posledné hodiny v Arktíde..

7. - 8.deň: Prelet späť na Island, kratšia fakultatívna prehliadka Reykjaviku, odlet z Islandu po polnoci, prílet do Viedne, nasleduje transfer do Bratislavy.