Urobte si výlet do Budapešti - City Hotel Unio*** Superior pre dvoch vrátane raňajok

3x kúpené

Budapešť nejde nemilovať

Ako Maďari hovoria, keď je niečoho veľa - môžete tým pokojne prehradiť Dunaj. Budapešť ponúka veľa možností ako si užiť chvíle voľna. Atmosféru metropoly Maďarska skrátka nejde nemilovať - históriou dýchajúce centrum, vôňa guláša či halászlé, maďarský čardáš ozývajúci sa uličkami a výborné tokajské víno. To všetko zvedie aj vás a bude to príjemné zvádzanie. Všetky významné pamiatky budete mať na dosah vďaka ubytovaniu v štýlovom City Hoteli Unio*** s dobovým nádychom v centre mesta. Atmosféru prvej tretiny minulého storočia dopĺňa komfort súčasnosti. Užite si skvelú jeseň v nádhernej Budapešti.

2 osoby 3 dni Raňajky Hotel Vlastná doprava 3* Centrum mesta, Klimatizácia, WiFi

V skratke

 • zľava na 3-dňový pobyt pre 2 osoby v City Hoteli Unio*** v Budapešti
 • ubytovanie v centre mesta
 • bohaté bufetové raňajky v cene
 • v pešej dostupnosti veľa významných pamiatok
 • dieťa do 6 rokov zadarmo

Platnosť kupónu

do 31.10. 2016

Podmienky

 • rezerváciu pobytu alebo overenie dostupnosti termínu je potrebné vykonať cez e-mail booking@hoteloutlet.sk alebo na tel. č. +421 908 093 577 
 • pri rezervácii uveďte číslo a kód kupónu, vaše fakturačné údaje a telefón
 • ponuka platí iba pri ubytovaní počas pracovných dní
 • termín je potrebné si rezervovať čo najskôr, pri neskorej rezervácii negarantujeme možnosť využitia kupónu vo vami plánovanom termíne
 • zmenu pobytu je nutné nahlásiť min. 7 dní pred nástupom na pobyt, v opačnom prípade kupón stráca svoju platnosť
 • check in od 14:00 hod., check out do 10:00 hod.

V cene kupónu za 99 € pre 2 osoby je zahrnuté:

 • ubytovanie na 3 dni (2 noci) v štandardnej dvojlôžkovej izbe
 • 2 x bohaté raňajky formou bufetu
 • pobytová taxa
 • WiFi

Ponuka platí iba počas pracovných dní.

 

Príplatky:

 • dieťa do 6 rokov v izbe s rodičmi - ZDARMA
 • dieťa od 6 - 12 rokov: 40 €/os./2 noci vrátane raňajok

 

City Hotel Unio***

Hotel sa nachádza v centre Budapešti v skvelej lokalite len minútu od Veľkého bulváru. Príjemnou prechádzkou sa za približne 10 - 20 minút dostanete k Opere, Námestiu hrdinov či Múzeu Umenia. V hoteli sa nachádza reštaurácia, 24-hodinová recepcia, práčovňa či konferenčná miestnosť. 

Hotel disponuje 50 veľkými a komfortnými izbami vybavenými nábytkom, ktorý pripomína prvú tretinu 20. storočia. V izbách sa nachádza kúpeľňa, telefón, TV, minibar, klimatizácia a wifi pripojenie. Vďaka parketám sú izby vhodné i pre alergikov.

V nádhernej reštaurácii hotela si pochutnáte na bohatých raňajkách formou bufetových stolov. Okrem toho si za doplatok môžete vybrať jedlá z maďarskej a medzinárodnej kuchyne podávané taktiež formou bufetu počas celého dňa.

 

Budapešť

Dvojmiliónové hlavné mesto je srdcom desaťmiliónového Maďarska. Práve tu sa sústreďuje tisícročná maďarská kultúra, hospodárstvo, veda, umenie a tiež politika. 

Každé mesto má svoje tajomstvá. Pamiatky, ruiny, strelné rany na zakrytých stenách starých budov, stromy a balkóny, z ktorých niekedy slávne historické postavy rečnili…

Jedným z menej spomínaných tajomstiev Budapešti je kopírovanie budov, ktoré ja náznakom úcty. Málokto vie, že budova s prízemnou halou, v ktorej sa uzatvárajú manželstvá a náchadza sa v blízkosti Oktogonu, na adrese okruh Teréza 13, je menšou, ale presnou kópiou budovy Palazzo Strozzi, ktorá sa nachádza vo Florencii.

Pravdepodobne sa nebudú bežní turisti mesta zamýšľať ani nad vstupom do knižnice, pričom palác Wenckheim, ktorý bol prerobený na Knižnicu Ervina Szabó, poskytuje prekrásny pohľad a zaujímavé je aj to, že miestnosť, ktorá dnes slúži ako kaviareň bola v minulosti maštaľou.

O ulici Királya, prechádzajúcej cez židovskú štvrť, vie iba málo turistov, oplatí sa ju však navštíviť už len kvôli množstvu terasových kaviarní. Okolité budovy vyhlásilo UNESCO za časť svetového dedičstva. 

Neďaleko sa nachádza aj najmenej reklamovaná krčma na svete: jej fungovanie neoznačuje žiadny nápis, ani tabuľa a navštívia ju skutočne len tí, ktorí o nej už odniekaľ počuli.  Na stene budovi Kazinczy spomína mramorová tabuľa na Jozefa Schneidera, ktorý vymyslel 
maďarské karty a práve tu aj fungovala dielňa na maľovanie týchto kariet.

Okrem toho sa v Budapešti oplatí vidieť aj: