Poznávací zájazd - Verona a Benátky s kúpaním sa v mori

Poznávací zájazd - Verona a Benátky s kúpaním sa v mori
8x kúpené

Cestujte a objavujte

Taliansko je krajina, ktorá sa môže pýšiť mnohými svetoznámymi miestami. A takými sú aj Verona a Benátky. Verona sa preslávila vďaka nešťastnej láske Rómea a Júlie, zvečnenej viacerými známymi umelcami. Benátky sú povestné svojou špecifickou atmosférou, jedinečnými gondolami, povestnou okázalosťou, krásnou históriou a svetoznámymi pamiatkami ako Námestie sv. Marka, Bazilika di San Marco, Most di Rialto či Dóžov palác. Poďte s nami spoznávať krásu Talianska!

 

1 osoba 4 dni Raňajky Autobusom Centrum mesta, More, Poistenie, Sprievodca

V skratke

 • zľava na 4-dňový zájazd do Talianska s prehliadkou Verony a Benátok so sprievodcom
 • v cene ubytovanie vrátane raňajok
 • návšteva najkrajších talianskych miest
 • komfortné cestovanie autobusom
 • príjemná atmosféra a osobný až priateľský prístup ku klientom
 • zákonné poistenie v cene

 

Platnosť kupónu

do 20.07. 2015

Podmienky

 • obsadenosť termínov si overujete priamo v CK Toyo Travel, ktorá zájazd poskytuje
 • nutnosť rezervácie termínu ihneď po obdržaní kupónu na tel. č.: 0948 385 588, 0948 785 588 alebo mailom na: info@toyo-travel.sk, pri rezervácii je potrebné uviesť číslo kupónu; kupóny je potrebné zaslať na info@toyo-travel.sk a následne obdržíte postup dokončenia online rezervácie termínu
 • množstvo kupónov v akcii nie je limitované

V cene kupónu za 109 € je zahrnuté:

 • doprava luxusným klimatizovaným autobusom
 • návšteva Verony a Benátok
 • 1x ubytovanie v hoteli, štandard 2-posteľové izby s vlastným sociálnym zariadením
 • 1x raňajky v hoteli
 • služby sprievodcu
 • batožina do 25 kg/osoba
 • zákonné poistenie v znení zákona 281/01 Zb. z.
   

Termíny zájazdu:

 • 3.7. - 6.7.2015
 • 17.7. - 20.7.2015

 

Miesto odchodu:

 • Bratislava (bez príplatku) - parkovisko za športovou halou Pasienky
 • Nitra (príplatok 10 €)
 • Trnava (príplatok 10 €)
   

benatky

 

Program zájazdu:

1. deň

Vo večerných hodinách o cca 23:00 hod. odchod z Bratislavy.

2. deň

V ranných hodinách príchod na Benátsku riviéru - Lido di Jesolo, kúpanie v mori, popoludní presun do Verony, kde sa odohrával príbeh Rómea a Júlie, ubytovanie v hoteli, možnosť prehliadky mesta Verona so sprievodcom.

3. deň

Po raňajkách presun autobusom na Benátsku riviéru – blízko Punta Sabbioni, kúpanie v mori, možnosť plavby loďou do Benátok a prehliadka so sprievodcom. V podvečerných hodinách (20:00 hod.) odchod z riviéry a cesta na Slovensko.

4.deň

Príchod do Bratislavy v skorých ranných hodinách (5:00 hod.).

Benátska riviéra, Lido di Jesolo

Patrí spolu s ďalšími letoviskami k takzvanej Benátskej riviére. Lido di Jesolo vám ponúka všetko od športového a kultúrneho vyžitia, cez rušný nočný život až po relax na pláži či možnosť zaujímavých výletov.

Miesto je známe svojou viac ako 15-kilometrovou plážou s jemným pieskom a pozvoľným vstupom do mora. Táto pláž patrí k najdlhším v Európe. Pozdĺž celého letoviska uvidíte dlhú promenádu lemovanú obchodíkmi, stánkami, reštauráciami s typickou kuchyňou, barmi a kaviarňami.

 

 

Verona

Talianske mesto Verona je preslávené nešťastnou láskou Rómea a Júlie. Mesto bývalo rímskou kolóniou a aj možno preto tu nájdeme druhú najväčšiu rímsku arénu. V dnešnej dobe je táto aréna dejiskom mnohých festivalov po celý rok. Verona určite nadchne každého milovníka umenia alebo opery.

 

benatky

 

Benátky

Námestie sv. Marka (Piazza di San Marco)

Nazýva sa aj „srdce Benátok“, je známe aj preto, lebo je obklopené chrámom sv. Marka, Dóžovým palácom a kampanilou. Pomenovanie získalo v 12.st. po ukončení stavby baziliky.

 

benatky a verona

 

Bazilika di San Marco (Bazilika sv. Marka)

Keď v roku 829 do Benátok priviezli relikvie evanjelistu sv. Marka, ktoré boli ukradnuté v Alexandrii, stal sa tento svätec patrónom Benátskej republiky. Symbolom sv. Marka je okrídlený lev, ktorý sa stal aj erbom mesta. Stavba začala okolo roku 830 n. l. Ide o najstarší kostol v Benátkach, kde sú uložené aj pozostatky ich patróna. Keď bola v roku 976 zničená, znovuobnovenie nastalo v 11.st. a skončilo až v 15.st., kedy boli urobené posledné úpravy ako mozaiky a výzdoba. Bazilika má dodnes podobu, akú nadobudla v 15.st. Zdobia ju aj rôzne figúrky, smaragdy, rubíny, perly a iné vzácne kamene, preto je najlepšie navštíviť ju za svetla.

 

benatky a verona

 

Most di Rialto

Bol pôvodne drevený, keď sa v prvej polovici 15.st. zrútil z dôvodu preťaženia. Most totiž neudržal dav, ktorý sa pozeral na svadbu. Opätovne bol postavený v druhej polovici 16.st. Antoniom da Ponte, ale už ako mramorový a stojí tak dodnes. Je to najstarší a najznámejší most na Canal Grande. Najlepšie je vypraviť sa na naň skoro ráno, pretože býva plný ľudí.

 

benatky a verona

 

Dóžov palác (Palazzo Ducale)

Bol postavený začiatkom 9.st. a mnohokrát prebudovaný. Hlavný vchod do paláca, nazývaný Porta della Carta, je to najkrajším gotickým dielom v meste. V minulosti bolo sídlom nielen dóžu, ale aj sudcov, úradníkov, ktorí tu mali svoje kancelárie. Dokonca tam bolo i väzenie, v ktorom strávil istý čas aj známy sukničkár Giacomo Casanova.

 

benatky a verona
 

Sme tu pre vás, pre váš voľný čas, oddych, relax, aktívny oddych...

V ponuke CK TOYO-travel nájdete extra zájazdy "toyobus", ktoré sú po exkluzívnych zľavách cenovo dostupné naozaj každému! Cieľom týchto zľavnených zájazdov je priblížiť Európu za bezkonkurenčné ceny všetkým, ktorí si ešte nesplnili svoj sen o vysnívanom meste a pre každého, kto rád za naozaj výhodnú cenu navštívi a spoznáva veľkomestá Európy.

Okrem zájazdov pre individuálnych klientov vám CK TOYO-travel ponúka taktiež zájazdy pre skupiny, kolektívy, firmy, školy, a preto neváhajte a dajte si vypracovať cenovú ponuku ešte dnes!

Viac na webovej stránke CK.