Prežite karnevalovú zábavu v Benátkach

Táto ponuka má 3 varianty.

cena od 49 do 55

4x kúpené

Pozná ich celý svet!

Túžite zažiť jedinečná atmosféru v meste zázrakov? Poďte na predĺžený víkend do Benátok, ktoré sa počas svojej najväčšej slávnosti premenia na to najbezstarostnejšie mesto s tisícom tvárí! Nasaďte si masku a preskúmajte benátske zákutia a malebné uličky, ktoré sú zahalené rúškom tajomstva, s nespočetnými kanálmi, ktoré brázdia gondoly. Počas týchto dní si budete môcť vychutnať Benátky s tou pravou karnevalovou atmosférou , ktorú chodia obdivovať návštevníci z celého sveta. Nenechajte sa pripraviť o jedinečné spomienky!

 

1 osoba 3 dni Autobusom

V skratke

 • zľava na zájazd do Benátok
 • sprievodca a doprava
 • návšteva Benátskej lagúny s možnosťou plavby
 • prehliadka najznámejších pamätihodnotí mesta Benátky
 • jedinečný zážitok na celý život
 • vybrať si môžete z 3 termínov

 

Platnosť kupónu

do 7.02. 2016

Podmienky

 • potrebná rezervácia e-mailom na: legiotour@legiotour.sk (pri rezervácii je potrebné nahlásiť: mená cestujúcich, čísla kupónov a e-mailovú adresu, na ktorú majú byť zaslané pokyny k zájazdu)
 • prípadné otázky adresujte priamo do CK LegioTour na tel. č.: 0903 452 900
 • pokyny k zájazdu sú zasielané cca 5 dní pred odchodom zájazdu e-mailom
 • nástupné miesto: Bratislava
 • v cene nie je zahrnuté vstupné
 • množstvo kupónov v akcii nie je limitované

Poskytovateľ

V cene kupónu pre 1 osobu za 49 € je zahrnuté:

 • doprava tam a späť luxusným autobusom zn. Mercedes
 • technický sprievodca   

 

V cene kupónu pre 1 osobu za 55 € je zahrnuté:

 • doprava tam a späť luxusným autobusom zn. Mercedes
 • technický sprievodca             

 

Termíny zájazdov:

 • 29.január – 31.január 2016 (piatok, sobota, nedeľa) - VYPREDANÝ
 • 2.február - 4.február 2016 (utorok, streda, štvrtok) - VYPREDANÝ
 • 5. február – 7.február 2016 (piatok, sobota, nedeľa) - pred zakúpením kupónu sa vopred informujte v CK o dostupnosti voľných miest

 

 

Zakúpenie lístka na loď VAPORETTO, možnosť výberu z dvoch druhov lístkov:
       >> z prístavu do Benátok a v rámci Benátok po Grand Canale – (celosieťový) 18 €/osoba
       >> len z prístavu do Benátok a späť 14 €/osoba

Vstup do Benátok 3 €/osoba
Tieto poplatky sa platia až na mieste

V cene kupónu nie je zahrnuté - ale odporúčame:

 • poistenie liečebných nákladov v zahraničí (možnosť poistiť sa v CK poisťovňou UNION)

 

 

Potrebná rezervácia na email: legiotour@legiotour.skprípadné otázky na tel.č. 0903 452 900 alebo 0903 245 900. Pri rezervácii je potrebné uviesť číslo kupónu.

 

Miesto odchodu: Bratislava

 

 

Program zájazdu:

1. deň: odchod z Bratislavy vo večerných hodinách.

2. deň: v sobotu ráno príchod do prístavu Punta Sabbioni a odtiaľ  presun  loďou  na Námestie Sv. Marca, počas plavby možnosť vidieť nádhernú panorámu Benátok. Večer odchod loďou do Punta Sabbioni, následne autobusom domov.

3. deň: príchod do Bratislavy v ranných hodinách .

 • k dispozícií vám bude odovzdaná mapka a podrobné pokyny

 

Počas voľného programu máte možnosť prechádzať sa zákutiami s obchodíkmi a stánkami so suvenírmi a malebnými uličkami tohto mesta zahaleného rúškom tajomstva alebo si posedieť v kaviarničke a obdivovať nádheru okolitých stavieb.

Benátky ležia v zátoke Jadranského mora, 4 km od pevniny v Benátskej lagúne. Sú postavené na 118 malých ostrovoch a spájajú brehy 400 kameninových mostov. Je to mesto zahalené rúškom tajomstva s nespočetnými kanálmi, ktoré brázdia gondoly a ktoré zároveň odokrýva všetky svoje nevšedné krásy. 

 

 

Benátsky karneval patrí medzi najstaršie na svete. Tradície tejto okázalej, bohatej a bezstarostnej slávnosti siahajú až do 11.storočia. Najstarší dokument týkajúci sa používania masiek v Benátkach sa datuje do 2. mája 1268.

Symbol karnevalu predstavuje maska, ktorú v tomto období stretávame po celom meste. Nosenie masky nie je novodobým zvykom - anonymovia histórie ako Zorro, Fantóm opery si obidvaja zakrývali tvár a to z rôznych dôvodov - chceli vyvolať strach, zachovať si anonymitu, zahnať zlých duchov, no a samozrejme aj kvôli zábave. Benátčania vo svojich maskách zväčňujú najmä figúry tradičného talianskeho divadla.
 

 

Zaujímavosti a pamiatky mesta Benátky:

Canal Grande - kanál je dôležitá dopravná tepna Benátok, ktorá prepája hlavné vlakové, autobusové stanice s najvyhľadávanejším turistickým 
miestom ktorým je Námestie sv. Marka (Piazza San Marco)
– "Je to najkrajší salón Európy, ktorému slúžiť za strop si zaslúži iba nebo“ - slová, ktoré údajne vyriekol Napoleon I. Dodnes slúži ako slávnostná dvorana mesta. V niekdajšom úradnom sídle prokurátorov je umiestnené archeologické múzeum. Toto námestie tvorí centrum starého mesta, celé je pokryté mramorovými doskami a je obklopená Bazilikou sv. Marka, ktorej výstupok pôvodne slúžil na zhromaždenia šľachty, zvonicou  - Kampanila, Vežovými hodinami a budovami prokuratúr s arkádami.

 

 

Najvýznamnejšia svetská stavba je nádherný Dóžov palác - z ružového veronského mramoru, spočíva na vyčipkovaných arkádach. Nemenej slávnou stavbou na námestí je aj Bazilika sv. Marka – Basilica di San Marco.  Označuje sa aj za „Basilica d´Oro“ (zlatá bazilika). So svojimi piatimi 
kupolami a dvoma bočnými loďami je jedným zo symbolov Benátok.

Piazzetta di San Marco - pripája sa k námestiu San Marco, kde sa nachádza knižnica sv. Marca, Diecézne múzeum, ako aj iné zaujímavosti. Basilica di San Marco - je zasvätená evanjelistovi Markovi, ktorého pozostalosti sú uložené v hlavnom oltári.
Palazzo Ducale - severnú stranu Piazzetty zaberá Dóžovský palác, ktorý bol sídlom dóžov. Z balkóna paláca je nádherný výhľad na lagúnu. I Frari - františkánsky kostol s vysokou zvonicou. Galleria dell ´Academia - má vyše 800 diel väčšinou domácich majstrov.

 

 

Naša cestovná a prepravná kancelária LEGIOTOUR vznikla v roku 1990. Od tejto chvíle ponúkame profesionálne služby v oblasti cestovného ruchu na Slovensku i v zahraničí. Naším cieľom je zabezpečiť kvalitný dovolenkový zážitok, ktorý vychádza z požiadaviek klientov. Disponujeme vlastným vozovým parkom, ktorý spĺňa najvyššie technické požiadavky a poskytuje najvyšší komfort. Tajomstvo úspechu našej činnosti spočíva v dlhoročných skúsenostiach na trhu, kvalifikovanom personále a individuálnom prístupe ku každému zákazníkovi.