Vykročte do nového roka 2-mesačným kurzom Iyengar jogy
3x kúpené

Joga – cesta lepšieho života

Nový rok je ideálny čas na nové výzvy pre zdravší život! Jednou z takých výziev môže byť aj dvojmesačný kurz Iyengar jogy. Ide o metódu, ktorá priniesla blahodárne účinky jogy tisíckam ľudí každého veku, rôzneho stupňa skúseností či zdravotného stavu. Cvičením tohto druhu sa budete cítiť odpočinutejší, pružnejší a odolnejší voči stresu. Vaše telo tak naberie nielen silu, ale aj flexibilitu a rovnováhu. Vstúpte do nového roka so zaujímavými lekciami Iyengar jogy pod vedením certifikovanej lektorky. 

V skratke

 • zľava na dvojmesačný kurz Iyengar jogy
 • aktívny odpočinok
 • zlepšenie telesnej a duševnej stability
 • posilnenie a natiahnutie celého tela
 • zlepšenie koncentrácie
 • zlepšenie krvného obehu

Platnosť kupónu

do 23.03. 2017

Podmienky

 • po obdržaní kupónu je potrebná rezervácia e-mailom na inga@orientalnytanec.sk alebo na tel. č.: 0903 221 775
 • pri rezervácii je potrebné nahlásiť číslo kupónu
 • hodiny kurzu neprebiehajú počas školských prázdnin a štátnych sviatkov
 • termín je potrebné rezervovať si čo najskôr, pri neskorej rezervácii negarantujeme možnosť využitia kupónu vo vami plánovanom termíne

Poskytovateľ

V cene kupónu za 29,90 € pre 1 osobu je zahrnuté:

 • 2-mesačný kurz Iyengar jogy (8 lekcií)

 

Kedy a kde?

 • každý štvrtok o 18:00 na Sklenárovej 1 v Bratislave
 • kurz trvá od 26.01.2017 do 23.03.2017

 

Čo je Iyengar joga?

Iyengar joga je nazvaná podľa Majstra B.K.S. Iyengara, ktorý je všeobecne uznávaný ako popredná autorita v oblasti jógy. Vypracoval metódu, ktorá sprístupnila blahodarné účinky jogy tisíckam ľudí každého veku, rôzneho zdravotného stavu a stupňa skúsenosti. Dôraz sa kladie na správne prevedenie pozícií/polôh tela tzv. ásan. K dosiahnutiu a udržaniu správneho a vyrovnaného držania tela sa využívajú rôzne podporné pomôcky napríklad deky, karimatky, drevené tehličky, popruhy či steny. 


Vďaka týmto pomôckam sa dá cvičenie dobre prispôsobiť skúsenosti, rôznemu stupňu sily a pružnosti tela každého jednotlivca. Ásany zlepšujú krvný obeh, pozície so zdvihnutými nohami podporujú tok krvi smerom k srdcu. Pri týchto pozíciach sa používajú popruhy aby sa uvoľnilo napätie a mohli sa lepšie natiahnuť skrátené svaly. Ásanami sa tiež môže uvoľniť svalové napätie v krčných a chrbtových svaloch. Prispievajú k ozdraveniu tela, prebúdzajú radosť z pohybu a dôveru vo vlastnú výkonnosť.

Jogové polohy sú prostriedkom na zlepšenie zdravia, a potom je už na každom človeku, či využije svoje zdatnejšie telo na to, aby ho sprevádzalo po duchovnej ceste, alebo jednoducho na dosiahnutie väčšej radosti z práce i odpočinku.

Iyengar joga je variabilná a lekcie sa dajú upravovať podľa aktuálnych potrieb a zdravotného stavu účastníkov. Cvičením jogy je možné dosiahnuť zlepšenie kvality života  – budete sa cítiť odpočinutejší, pružnejší a budete lepšie zvládať stres.

Pri cvičení telo naberá silu, ale zároveň aj  flexibilitu, elasticitu a rovnováhu. Myseľ sa stáva kľudnejšia, koncentrovanejšia, rozhodnejšia.

 

Štúdio dezORIENTAL

Štúdio dezOriental založila v Bratislave v roku 2001 Inga Matulová ako jedno z prvých štúdií zameraných na výuku orientálnych tancov na Slovensku. Okrem rôznych štýlov orientálneho tanca sa v štúdiu organizujú aj tanečné kurzy a workshopy s iným tanečným zameraním a rôzne pohybové aktivity pre dospelých aj deti. Kurzy vedú skúsené a kvalifikované lektorky s bohatou tanečnou a pedagogickou praxou a skúsenosťami v odbore. Môžete tu navštevovať aj  obľúbené kurzy jogy a pilatesu, ktoré sú taktiež pod vedením skúsených a certifikovaných lektorov.